1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "ХЛІБ УКРАЇНИ"
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ НАФТОВОЇ, ГАЗОВОЇ ТА НАФТОПЕРЕРОБНОЇ
ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 277/191/124/96/209/437 від 23.09.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 1998 р.
за N 662/3102
Про затвердження Порядку забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами під урожай 1998 року
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 29.12.97 N 1476 "Про заходи щодо підготовки до проведення весняно-польових робіт у 1998 році", від 24.01.98 N 77 "Про умови забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами у 1998 році", від 10.03.98 N 289 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" та від 23 липня 1998 р. N 1134 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 1998 р. N 77"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами під урожай 1998 року (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра агропромислового комплексу Шпака В.Ф., заступника міністра фінансів Антоньєва Г.К., заступника міністра економіки Семенчука В.М. та першого заступника голови правління ДАК "Хліб України" Зуба Г.І.
Перший заступник міністра
агропромислового комплексу України
Міністр фінансів України
Міністр економіки України
Голова Державної акціонерної
компанії "Хліб України"
В.о.Голови Державного комітету
нафтової, газової та нафтопереробної
промисловості
Перший заступник голови Державної
податкової адміністрації України

Ю.Я.Лузан
І.О.Мітюков
В.В.Роговий

Г.Г.Омельяненко


В.С.Тарашевський

Ф.О.Ярошенко
Затверджено
Наказ Міністерства агропромислового комплексу,
Міністерства фінансів, Міністерства економіки,
Державної акціонерної компанії "Хліб України",
Державного комітету нафтової, газової та
нафтопереробної промисловості і Державної
податкової адміністрації України
23 вересня 1998 р. N 277/191/124/96/209/437
Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами під урожай 1998 року
Цей порядок розроблено відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1997 р. N 1476 "Про заходи щодо підготовки до проведення весняно-польових робіт у 1998 році", від 24 січня 1998 р. N 77 "Про умови забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами у 1998 році", від 10 березня 1998 р. N 289 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" та від 23 липня 1998 р. N 1134 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 1998 р. N 77".
1. Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами під урожай 1998 року здійснює Державна акціонерна компанія "Хліб України" відповідно до договорів, укладених з оптовими постачальниками цих нафтопродуктів, визначеними на конкурсній основі, на умовах відстрочення платежу під заставу майна компанії, а також зерна державних ресурсів (в обсягах, передбачених вищезазначеними постановами Кабінету Міністрів України) як заставу, для забезпечення розрахунків з ними.
Державна акціонерна компанія "Хліб України" в договорах застави передбачає, що в разі невиконання нею в обумовлений термін зобов'язань перед оптовим постачальником пально-мастильних матеріалів щодо проведення розрахунків заставлене зерно реалізується на біржових торгах, а виручені від його продажу кошти, за вирахуванням сум податку на додану вартість і витрат на приймання, зберігання, відпуск і реалізацію зерна, спрямовуються для розрахунку із зазначеними оптовими постачальниками.
2. Обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України" визначають регіональні нафтобази або заготівельні підприємства, які будуть приймати пально-мастильні матеріали, та повідомляють Державній акціонерній компанії "Хліб України" їхні реквізити.
Обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України" подають ДАК "Хліб України" зведені обсяги за планових поставок пального, на підставі цих обсягів остання закріплює оптових постачальників пально-мастильних матеріалів за регіонами на умовах поставки франко-станція призначення нафтобази або заготівельного підприємства.
Договори на постачання пально-мастильних матеріалів укладаються між ДАК "Хліб України" (або за її дорученням - обласними дочірніми підприємствами) та заготівельними підприємствами, які подають один примірник договору ДАК "Хліб України".
3. Заготівельні підприємства приймають від прикріплених постачальників пально-мастильні матеріали, складають реєстри одержаних накладних у розрізі оптових постачальників і надсилають їх щомісяця до 5 числа обласному дочірньому підприємству ДАК "Хліб України" з доданням копій залізничних накладних.
Зведені реєстри по Автономній Республіці Крим та областях обласні дочірні підприємства щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним, надсилають в ДАК "Хліб України" з доданням документів, отриманих від заготівельних підприємств.
Вантажоодержувачі несуть матеріальну відповідальність за збереження й поставку сільгосптоваровиробникам пально-мастильних матеріалів відповідно до укладених договорів.
Пально-мастильні матеріали поставляються заготівельними підприємствами усіх форм власності за договорами купівлі-продажу або - про зустрічну поставку зерна та іншої сільськогосподарської продукції.
4. Заготівельні підприємства укладають договори з сільгосптоваровиробниками, які не мають заборгованості за авансами за грошові та матеріально-технічні ресурси, надані в 1995-1997 роках, крім тієї, що пролонгована згідно з постановою Кабінету Міністрів від 24 вересня 1997 р. N 1062, з урахуванням фактичних можливостей проведення розрахунків за пально-мастильні матеріали.
5. Відпуск ДАК "Хліб України" пально-мастильних матеріалів заготівельним підприємствам проводиться за цінами їх придбання у оптових постачальників з урахуванням накладних витрат ДАК "Хліб України", але не більше 10 грн. за одну тонну.
6. Передання пально-мастильних матеріалів заготівельними підприємствами сільгосптоваровиробникам проводиться за цінами придбання на франко-станції призначення з урахуванням витрат залізниці на подання-прибирання цистерн, витрат, пов'язаних з їх зливом, наливом і зберіганням, та з урахуванням податків і зборів, які сплачуються згідно з чинним законодавством.
7. Сільськогосподарські товаровиробники здійснюють розрахунки за одержані нафтопродукти коштами або зерном та іншою сільськогосподарською продукцією за коефіцієнтами, визначеними, виходячи з цін на пально-мастильні матеріали на франко-складі з податком на додану вартість та цін на зерно або іншу сільськогосподарську продукцію, які складуться на біржових торгах за спотовими контрактами на момент проведення розрахунків, з вирахуванням виробничих накладних витрат, пов'язаних з реалізацією цієї продукції.
У разі проведення сільськогосподарськими товаровиробниками розрахунків за одержані пально-мастильні матеріали шляхом поставки зерна в державні ресурси, якість його повинна відповідати базисним кондиціям. Витрати на транспортування та витрати заготівельних підприємств на доробку зерна до базисних кондицій відшкодовуються товаровиробником. Заготівельні підприємства приймають від товаровиробників зерно в державні ресурси на підставі товарно-транспортних накладних форми N 1-сг, з поміткою "за ПММ за договорами з ДАК "Хліб України", з випискою прибуткової накладної ф.N 13, приймальних квитанцій ПК-9, 10 і ведуть його окремий облік.

................
Перейти до повного тексту