1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 155 від 17.09.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 вересня 1998 р.
за N 594/3034
Про затвердження Інструкції із застосування Порядку забезпечення інвалідів автомобілями
( Рішення про державну реєстрацію Інструкції скасовано на підставі Висновку Міністерства юстиції N 2/6 від 08.02.2000 )
Відповідно до статей 8, 36, 38 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.97 N 999 "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" та Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію із застосування Порядку забезпечення інвалідів автомобілями (додається).
2. Зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу та Інструкції покласти на заступника Міністра Гамачека В.А.
Міністр праці та соціальної
політики України

І.Я.Сахань
Затверджено
Наказ Міністерства праці
та соціальної політики
України 17.09.98 N 155
Інструкція
із застосування Порядку забезпечення інвалідів автомобілями
1. Ця Інструкція визначає методику застосування Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, ведення діловодства, пов'язаного з обліком інвалідів, що потребують забезпечення автомобілями.
2. Продаж автомобілів на пільгових умовах з оплатою 30 відсотків їх вартості провадиться інвалідам, зазначеним у пунктах 28, 6 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.97 N 999 (надалі - Порядок), у тому числі інвалідам III групи (категорія 1) внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, ядерних аварій, ядерних випробувань та інших уражень ядерними матеріалами, за наявності відповідних медичних показань на право забезпечення автомобілем та відсутності в них протипоказань до керування автомобілем.
3. Облік інвалідів, які мають право на забезпечення автомобілями, ведеться Міністерством праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій в окремих журналах (додаток 1) із зазначенням модифікацій автомобілів. Черговість забезпечення автомобілями визначається, виходячи з дати висновку МСЕК, за винятком інвалідів, визначених у пункті 22 Порядку, облік яких здійснюється з дати подання заяви.
4. Списки інвалідів на безплатне одержання автомобіля або продаж на пільгових умовах складаються Міністерством праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за підписом керівника згідно з чергою, яка ведеться в журналах обліку (журнал повинен бути пронумерований, прошнурований, та скріплений підписом керівника органу соціального захисту населення), в трьох примірниках, два з яких надсилаються виробничо-торговельним підприємствам, з якими укладений договір на їх реалізацію. Після видачі автомобілів один примірник списків за підписом керівника підприємства з відміткою про одержання інвалідом автомобіля повертається органам соціального захисту населення, які їх складали.
Журнали обліку і списки інвалідів на одержання ними автомобілів безплатно або купівлі на пільгових умовах підлягають постійному зберіганню в органах, що видали автомобіль.
Формування справ інвалідів, які одержали автомобілі, їх збереження здійснюється Міністерством праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій із зазначенням районів і років видачі.
Заміна автомобілів інвалідам провадиться на підставі їх заяв про заміну автомобіля після закінчення встановленого терміну його експлуатації. Крім цього, інваліди, яким група інвалідності встановлена безстроково, повинні подати довідку лікувально-профілактичної установи, за місцем їх проживання, про спроможність керувати автомобілем. У такому ж порядку на пільгових умовах здійснюється заміна автомобілів інвалідам інших категорій, групу інвалідності яким встановлено безстроково.
Якщо в інваліда є протипоказання до керування, то подається копія прав водія члена сім'ї, якому інвалід передає право керування автомобілем, а батькам або родичу дитини-інваліда додатково ще свідоцтво про її народження.
5. Інваліду, який забезпечується автомобілем з передачею права керування члену сім'ї (що прописаний і проживає разом з ним), автомобіль продається на пільгових умовах.
6. Заявки на потребу в автомобілях певної модифікації подаються Міністерству праці та соціальної політики України щорічно до 10 листопада Міністерством праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
7. Якщо в сім'ї є двоє і більше інвалідів (у тому числі двоє й більше дітей-інвалідів), які за медичними показаннями мають право на одержання автомобіля безплатно або купівлю на пільгових умовах, то одному з них, за згодою другого, видається (продається) один автомобіль позачергово з подальшим зняттям їх з черги на одержання автомобіля. У разі смерті інваліда, якому видано автомобіль, він переоформляється на іншого інваліда - члена сім'ї за його згодою. Інвалід - член такої сім'ї має право вдруге стати на облік для отримання нового автомобіля не раніше закінчення встановленого терміну експлуатації попереднього.
8. Автомобіль, який був виданий безкоштовно і який придатний для експлуатації, у зв'язку зі смертю інваліда або з інших причин повернений органам соціального захисту населення, за рішенням Міністерства праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінь соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій може бути переданий безкоштовно інвалідам (за їх згодою), які перебувають на обліку на позачергове безплатне забезпечення автомобілем, з наступним зняттям їх з черги.
У разі відмови цієї категорії інвалідів від отримання зазначеного автомобіля він може бути проданий через підприємства комісійної торгівлі на пільгових умовах в Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.97 N 999 іншим інвалідам (за їх згодою), які перебувають у черзі для купівлі автомобіля на пільгових умовах з наступним зняттям їх з черги.
Автомобіль, який був проданий інваліду на пільгових умовах і повернений органам соціального захисту населення згідно з його заявою або внаслідок смерті інваліда чи з інших причин, за рішенням Міністерства праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінь соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій може бути проданий через підприємства комісійної торгівлі на пільгових умовах інвалідам (за їх згодою), які перебувають у черзі для купівлі автомобіля на пільгових умовах з наступним зняттям їх з черги.
Інший інвалід, який придбав такий автомобіль, має право стати на облік для отримання нового автомобіля після закінчення встановленого терміну експлуатації з урахуванням строку використання його попереднім інвалідом.
9. Після смерті інваліда, який був забезпечений автомобілем безкоштовно або купив його на пільгових умовах і помер до 23.09.97, член його сім'ї має право на безкоштовне залишення йому автомобіля.

................
Перейти до повного тексту