- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 231 від 31.07.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1998 р. за N 514/2954 |
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України 31.07.98
N 231 ( z0513-98 )
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я
N 818 від 12.12.2006 )
Положення про порядок проведення атестації фармацевтів
1. Атестація фармацевтів проводиться з метою підвищення їх кваліфікації, професійного рівня та ефективності медичної допомоги населенню. Це важлива справа морального і матеріального стимулювання фармацевтичних працівників, яка спрямована на вдосконалення діяльності аптечних закладів, поліпшення медикаментозного обслуговування населення.
2. Головним завданням атестації фармацевтів є визначення обсягу знань і практичних навичок, якими володіють фармацевти, рівня їх професійної підготовки, своєчасного підвищення їх кваліфікації.
3. До атестації допускаються фармацевти, які отримали підготовку у вищих медичних та фармацевтичних закладах освіти I-II рівнів акредитації або мають незакінчену вищу освіту і в установленому порядку допущені до фармацевтичної діяльності на посадах, які вони обіймають, зі стажем роботи за фахом не менше п'яти років та закінчили протягом року перед атестацією курси підвищення кваліфікації.
4. Установлюється два види атестації фармацевтів: атестація і переатестація.
Атестацію проходять фармацевти, які мають потрібний стаж роботи за спеціальністю і виявили бажання атестуватися на кваліфікаційну категорію або підвищити існуючу. Атестація на підвищення кваліфікаційної категорії може відбуватися не раніше ніж через рік після проходження спеціалістом попередньої атестації.
При переатестації фармацевтів оцінкою їх професійного рівня може бути підтвердження наявності кваліфікаційної категорії, присвоєння вищої, зниження категорії чи її зняття.
Фармацевтам, яким на переатестації підтвердили раніше присвоєну категорію, в посвідчення вноситься позначка про проходження переатестації.
Фармацевтам, яким унаслідок атестації (переатестації) змінена кваліфікаційна категорія, видається нове посвідчення (додаток 1).
У разі винесення кваліфікаційною комісією рішення про зняття кваліфікаційної категорії посвідчення атестованого здається в атестаційну комісію.
5. Кваліфікація фармацевтів визначається за трьома кваліфікаційними категоріями: друга, перша та вища, які надаються за умови наявності стажу за фахом не менше 5, 7 та 10 років відповідно.
При наданні кваліфікаційної категорії рекомендується дотримуватися послідовності: друга, перша, вища.
6. Фармацевти, що виявили бажання пройти атестацію, подають керівнику аптечного закладу, в якому вони працюють, заяву та звіт за останні три роки роботи за фахом.
У звіті відображається виконана за цей час робота, її обсяг, основні показники, особистий внесок у діяльність установи та інформація про підвищення кваліфікації.
7. На кожного фармацевта, що підлягає атестації, на підставі поданої заяви і звіту, прорецензованого висококваліфікованими спеціалістами, оформляється атестаційна справа (додаток 2), яка підписується керівником аптечного закладу, і після ознайомлення з нею атестованого подається в атестаційну комісію.
8. Атестація фармацевтів проводиться атестаційними комісіями, що створюються при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністраціях.
9. Атестаційні комісії формуються на добровільних засадах із кваліфікованих представників аптечної служби, науково-педагогічних представників вищих медичних та фармацевтичних закладів освіти I-IV рівнів акредитації, викладачів курсів підвищення кваліфікації, інших професійних громадських об'єднань. Склад атестаційної комісії затверджується наказом Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннями охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
10. Атестація проводиться за місцезнаходженням комісії чи за місцем роботи атестованого (виїзні засідання атестаційних комісій). У проведенні атестації повинні брати участь не менше 2/3 членів атестаційної комісії, рішення ухвалюється більшістю присутніх.
11. Засідання комісії проводиться в термін не пізніше трьох місяців з часу надходження до комісії атестаційної справи.
12. Атестація фармацевтів, які працюють в аптечних закладах, що підпорядковані іншим центральним органам виконавчої влади, може проводитись згідно з цим Положенням в організованих ними атестаційних комісіях, а за відсутності можливості створення таких - в атестаційних комісіях системи Міністерства охорони здоров'я України.
13. Від переатестації звільняються вагітні жінки, а також особи, що перебувають у відпустці для догляду за дитиною, згідно з чинним законодавством. Термін їх переатестації відповідно переноситься. У разі виробничої потреби чи з інших причин термін переатестації може бути перенесений органом охорони здоров'я, при якому створена атестаційна комісія, на підставі подання керівника закладу, в якому працює фармацевт. Порядок подання матеріалів для переатестації і їх перелік аналогічний порядкові атестації, який передбачений даним Положенням.
14. Дострокова переатестація фармацевтів може проводитись у разі виявлення в його роботі істотних недоліків на підставі узгодженого з відповідною профспілковою організацією подання керівника закладу, де працює фармацевт, із запрошенням працівника на засідання атестаційної комісії. Нез'явлення працівника на засідання атестаційної комісії без поважних причин не є підставою для не прийняття відповідного рішення.
15. У стаж роботи за спеціальністю для атестації на кваліфікаційну категорію зараховується час роботи за даною спеціальністю, робота в апараті фармацевтичних управлінь (об'єднань), на виборних посадах, у комітетах профспілок працівників охорони здоров'я, строкова служба в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.
За працівниками, що перейшли з виборних посад на практичну роботу, зберігається категорія протягом трьох років з подальшим проходженням переатестації.
16. При атестації (переатестації) фармацевтів оформляються протокол і атестаційна справа, які зберігаються в установленому порядку.
17. Рішення атестаційної комісії затверджуються наказом керівника установи, при якій створена атестаційна комісія, не пізніше 15 днів з дня засідання комісії.
18. У разі незгоди атестованого з рішенням атестаційної комісії воно може бути оскаржене в двомісячний термін з дня засідання комісії до вищестоящої атестаційної комісії.
19. Орган охорони здоров'я, при якому створено атестаційну комісію, оформляє і видає кожному фармацевту, якому надана одна з кваліфікаційних категорій, посвідчення затвердженого зразка.
Додаток 1
до пункту 4 Положення про порядок
проведення атестації фармацевтів
................Перейти до повного тексту