1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 188 від 25.05.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 серпня 1998 р.
за N 502/2942
Затверджено
Наказ Міністерства освіти
України 25.05.98 N 188
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 714 від 28.05.2020 )
Положення про заліки з фізичного виховання
1. Загальні положення
1.1. Диференційований залік з фізичного виховання є обов'язковою формою підсумкового контролю у вищих закладах освіти I, II та III, IV рівнів акредитації. Його метою є перевірка і оцінка засвоєння студентами навчальної програми з фізичного виховання відповідного року навчання за такими розділами:
- теоретична підготовка;
- методична підготовка;
- фізична підготовка.
1.2. Диференційовані заліки з фізичного виховання у вищих закладах освіти (незалежно від їх типу і форм власності) проводяться за єдиною методикою в кінці семестру або кінці кожного року навчання (за винятком останнього семестру випускного курсу).
Вони передбачаються навчальним планом і робочою навчальною програмою з фізичного виховання та регламентуються цими документами.
1.3. Вищі заклади освіти за погодженням із міністерствами та відомствами, в підпорядкуванні яких вони перебувають, розробляють і встановлюють свої нормативи оцінки фізичної підготовленості студентів (курсантів).
1.4. Порядок і графік проведення диференційованих заліків установлюється безпосередньо навчальним закладом, який в разі потреби визначає індивідуальні терміни їх складання для окремих студентів (курсантів).
1.5. Диференційовані заліки з фізичного виховання складаються в обов'язковому порядку студентами всіх навчальних відділень і медичних груп, які завчасно інформуються про їх термін, зміст та порядок проведення.
Студенти, віднесені за станом здоров'я до спеціальної медичної групи, виконують залікові вимоги з урахуванням медичних показників і протипоказань.
1.6. Результати складання диференційованих заліків оцінюються за чотирибальною шкалою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно") і вносяться до журналу, екзаменаційної відомості, залікової книжки, навчальної картки студента.
1.7. Студентам, які одержали з фізичного виховання оцінку "незадовільно", дозволяється ліквідувати академічну заборгованість до початку наступного семестру або навчального року.
Студенти, які не з'явилися на залік без поважних причин, вважаються такими, що одержали незадовільну оцінку.
1.8. Повторно залік з фізичного виховання складається викладачеві або відповідній комісії.
2. Методика проведення заліків з фізичного виховання
2.1. Структура перевірки та оцінювання знань і вмінь з фізичного виховання
2.1.1. Перевірка та оцінювання знань і вмінь із дисципліни "Фізичне виховання" здійснюється згідно з Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 2 червня 1993 року N 161 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 23 листопада 1993 року за N 173.
2.2. Перевірка й оцінювання теоретичної підготовленості
2.2.1. Теоретична підготовленість перевіряється й оцінюється за результатами відповіді студента з білетом, складеному в повній відповідності до змісту навчальної програми з фізичного виховання за методикою, визначеною вищим закладом освіти.
2.2.2. До білетів з розділу теоретичної підготовленності включаються 2-3 запитання. Відповіді можуть бути усними або письмовими.
Нарахування балів за теоретичну підготовленість
Таблиця 1
------------------------------------------------------------------
| Бали Критерії оцінки |
| 5 якщо відповідь на поставлені запитання повна і|
| правильна |
| 4 якщо відповідь на поставлені запитання по суті|

................
Перейти до повного тексту