1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ 3 ПИТАНЬ РАДІОЧАСТОТ ПРИ
КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 5 від 30.03.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 квітня 1998 р.
за N 264/2704
( Наказ втратив чинність на підставі Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 392 від 25.06.2013 Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 338/435 від 25.06.2013 )
Про затвердження Положення про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні
( Щодо втрати чинності див. Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 294 від 21.05.2013 )
На виконання п.4.3 протоколу N 17 засідання Державної комісії з питань зв'язку і радіочастот від 11 січня 1997 року та відповідно до Закону України "Про зв'язок" і Положення про ГУРЧ при Кабінеті Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.94 N 771, завершено розроблення та узгодження Положення про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні. У зв'язку з цим
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні (додається).
2. Ввести у дію Положення про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні через 10 днів після державної реєстрації.
3. Покласти контроль за виконанням цього наказу на заступника начальника ГУРЧ Кожем'якіна П.І.
Начальник Головного
управління

І.П.Міхальчук
Затверджено
Наказ Головного управління
з питань радіочастот при
Кабінеті Міністрів України
30.03.98 N 5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 квітня 1998 р.
за N 264/2704
Положення
про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні
1. Загальні положення
1.1. Згідно із Законом України "Про зв'язок" та іншими чинними законодавчими актами України регулювання використання радіочастотного ресурсу (РЧР) та орбітальних позицій супутників зв'язку є виключним правом держави і здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.
1.2. Міжнародна координація радіочастотних присвоєнь є складовою процесу управління і регулювання РЧР.
1.3. Вимоги Положення про порядок здійснення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні (далі - Положення) поширюються на органи державного управління і регулювання РЧР України.
2. Організаційні основи проведення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь
2.1. Організацію та проведення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь з адміністраціями зв'язку іноземних держав та подання матеріалів з цих питань до Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) здійснює Адміністрація зв'язку України або безпосередньо, або доручає виконувати це Українському державному центру радіочастот та нагляду за зв'язком Укрчастотнагляд (далі - Укрчастотнагляд).
2.2. Підготовку матеріалів для проведення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь здійснює Укрчастотнагляд на підставі отриманих заявок.
Укрчастотнагляд регулярно відстежує і аналізує періодичні циркуляри МСЕ щодо нових частотних присвоєнь, відповідно реагує на них та своєчасно інформує про них частотокористувачів та установи, яких це може стосуватися.
2.3. Міністерства, відомства, оператори та інші юридичні та фізичні особи, радіочастотні присвоєння яких потребують міжнародно-правового захисту, подають необхідні документи з цього приводу до Укрчастотнагляду.
2.4. Координація та контроль за роботою спеціально уповноважених Кабінетом Міністрів України органів - Укрчастотнагляду та Центрального управління радіоелектронної боротьби Генерального штабу Збройних Сил України (ЦУ РЕБ) - покладається на ГУРЧ.
3. Порядок проведення робіт з міжнародної координації радіочастотних присвоєнь в Україні
3.1. Міжнародна координація - це погодження будь-якою Адміністрацією зв'язку нового частотного присвоєння або частотного присвоєнния, що модифікується, з іншою Адміністрацією зв'язку, служби якої можуть зачіпатися даним частотним присвоєнням.
Для систем супутникового зв'язку міжнародна координація частотних присвоєнь містить також і координацію відповідних орбітальних позицій.
3.2. Будь-яке нове частотне присвоєння або таке, що модифікується, а також частотне присвоєння, яке вводиться у дію відповідно до частотного плану міжнародної угоди, має бути апробовано стосовно можливого створення шкідливих завад іноземним станціям, що мають право на міжнародне визнання та захист.
3.3. Станції, що мають право на міжнародний захист, - це станції з відповідним міжнародним статусом.
3.4. Міжнародний статус станції передбачає її відповідність Таблиці розподілу частот РР та реєстрацію у Міжнародному довідковому частотному реєстрі МСЕ чи у частотних планах міжнародних угод.

................
Перейти до повного тексту