1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 29 від 27.02.98
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 квітня 1998 р.
за N 236/2676
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 598 від 10.10.2013 )
Щодо організації передачі повідомлень про надзвичайні події
З метою організації роботи з оперативного реагування на надзвичайні ситуації та вжиття заходів з ліквідації їхніх наслідків на підприємствах, в організаціях, установах і суднах галузі
НАКАЗУЮ:
1. Створити Службу оперативної інформації (СОІ) Державного комітету рибного господарства України.
2. Затвердити Положення про Службу оперативної інформації (СОІ) Державного комітету рибного господарства України, що додається.
3. Відділу юридичного обслуговування подати Положення про Службу оперативної інформації (СОІ) Державного комітету рибного господарства України до Міністерства юстиції на державну реєстрацію.
4. Укррибгоспові (Піддубний Ю.Г.), Укррибколгоспоб'єднанню (Казимиров Ю.В.), Укррибпромзбутові (Куценко П.Є.), Укррибпрому (Сугак А.М.), Кримській РКС (Попов В.І.), керівникам підприємств, учбових закладів, установ та організацій галузі:
4.1. До 01.05.98 р. організувати на підпорядкованих підприємствах, у закладах, установах та організаціях служби оперативних чергових, контактні телефони яких повідомити оперативному черговому СОІ Держкомрибгоспу.
4.2. Розробити на підприємствах, у закладах, установах та організаціях інструкції для оперативних чергових з передачі інформації стосовно надзвичайних ситуацій.
5. Контроль за виконанням цього наказу покладається на першого заступника Голови комітету Бондаренка В.І.
Голова комітету М. Шведенко
Затверджено
Наказ Державного комітету
рибного господарства
України від 27.02.98 N 29
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 квітня 1998 р.
за N 236/2676
Положення про Службу оперативної інформації (СОІ) Державного комітету рибного господарства України
1. Загальні положення
1.1. Положення встановлює завдання і порядок роботи Служби оперативної інформації (далі - СОІ) та організацію процесу сповіщення і визначає перелік видів оперативної інформації, яку слід надавати у випадках виникнення надзвичайних ситуацій (нещасні випадки, які трапились з людьми, аварійні морські події, аварії на транспорті, раптове зруйнування споруд, вибухи, пожежі, забруднення довкілля, дія стихійних сил природи, порушення режиму плавання і ведення промислу тощо), яка передається підпорядкованими Держкомрибгоспу України підприємствами на адресу СОІ.
СОІ є оперативно-інформаційною частиною Штабу цивільної оборони (далі - ЦО) Держкомрибгоспу України.
1.2. Дія Положення поширюється на всі рибогосподарські підприємства, установи, організації (далі - підприємства), а також на судна, незалежно від форм власності, що займаються рибогосподарською діяльністю (рибництвом).
1.3. Повідомлення та розпорядження чергових СОІ щодо організації запобігання ушкодженням та руйнуванням, які можуть виникнути внаслідок надзвичайних ситуацій, та щодо ліквідації таких наслідків є обов'язковими для виконання усіма керівниками підприємств.
1.4. Відповідальність за виконання вимог цього Положення покладається на керівників підприємств, капітанів суден, оперативного чергового СОІ.
2. Завдання СОІ
2.1. Сповіщення підприємств Держкомрибгоспу про загрозу та факти виникнення надзвичайних ситуацій задля своєчасного вжиття заходів та координації дій щодо боротьби з лихом та рятування людей.
2.2. Організація допомоги підприємствам у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
2.3. Організація пошуку суден, що не вийшли на зв'язок.
2.4. Спостереження за забезпеченням безпеки мореплавства та роботи підприємств, виконанням вимог охорони праці, дотриманням режиму плавання і правил ведення промислу суднами рибного господарства України, запобіганням забрудненню довкілля.
2.5. Здійснення контролю за дислокацією суден флоту.
2.6. Вжиття заходів з метою припинення порушень суднами Держкомрибгоспу встановлених режимів плавання та ведення промислу при отриманні звісток про це від флагманів, капітанів суден, інспекторів Головрибводу, прикордонних та інших служб.
2.7. Передача, згідно з вимогами чинного законодавства України, інформації про надзвичайні ситуації від Держкомрибгоспу до Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС) та іншим міністерствам і відомствам.
У разі виникнення необхідності взаємодії з рятувальними службами інших міністерств і відомств, оперативними черговими обласних штабів ЦО та оперативними черговими ВМС України оперативний черговий СОІ Держкомрибгоспу діє згідно з відповідною інструкцією.
3. Структурний склад і організація функціонування СОІ
3.1. СОІ комплектується з досвідчених працівників Держкомрибгоспу, які мають досвід роботи на керівних посадах, а також осіб плавскладу, які мають досвід роботи на старших командних посадах не менше п'яти років, за узгодженням з Управлінням флоту, безпеки мореплавства і охорони праці.
Штатний розклад СОІ передбачає забезпечення цілодобового чергування і затверджується Головою Державного комітету рибного господарства України.
3.2. Загальне керівництво роботою СОІ та призначення старшого чергового СОІ здійснює начальник Управління флоту, безпеки мореплавства і охорони праці Держкомрибгоспу України.
3.3. Чергування в СОІ провадиться згідно з графіком, який складається старшим черговим. Початок та закінчення добового чергування по СОІ фіксується у журналі чергувань за підписами чергових, які проводять здавання та приймання.
3.4. СОІ розташовується в приміщенні Держкомрибгоспу України.
3.5. Господарче забезпечення СОІ покладається на Управління справами Держкомрибгоспу України.
4. Обов'язки чергового СОІ
4.1. Заступаючий черговий СОІ зобов'язаний:
4.1.1. Ознайомитись з гідрометеорологічними прогнозами, оперативною інформацією, яка надійшла з підприємств, місцями дислокації флоту, повідомленнями щодо зміни режиму плавання та ведення промислу.
4.1.2. Ознайомитись з перепискою та записами в журналі чергувань.
4.2. В період чергування черговий СОІ зобов'язаний:
4.2.1. Аналізувати, доповідати керівництву Держкомрибгоспу інформацію про надзвичайні ситуації з числа описаних в додатку 1, вживати заходів щодо попередження негативного їх впливу на діяльність підприємств та суден Держкомрибгоспу і передавати розпорядження керівництву підприємств.
4.2.2. Передавати, у відповідності з вимогами чинного законодавства, до МНС і до інших міністерств та відомств, підприємств галузі інформацію про надзвичайні ситуації і можливий негативний вплив їх на роботу підприємств і суден у небезпечних районах.
4.2.3. Знати засоби та канали зв'язку з МНС, Держкомгідрометом, іншими міністерствами та відомствами, черговими підприємств.
4.3. У випадку виникнення надзвичайної ситуації:
4.3.1. Негайно доповідати про отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію першому заступнику Голови Держкомрибгоспу, начальнику Управління флоту, безпеки мореплавства і охорони праці, начальнику оперативного штабу ЦО Держкомрибгоспу.
4.3.2. У разі потреби - встановити зв'язок з аварійно-рятувальними службами інших міністерств і відомств, Штабом ЦО України.
4.3.3. Вияснити ситуацію в районі надзвичайної події, напрямок розвитку ситуації, заходи, що їх слід вжити задля запобігання розповсюдженню негативних наслідків, необхідність залучення допомоги.
4.3.4. Організувати допомогу підприємству, судну до початку роботи оперативного штабу ЦО Держкомрибгоспу.
4.3.5. Підтримувати постійний зв'язок з керівництвом підприємства, аварійним судном і суднами, найближчими до нього.
4.3.6. Усі переговори з керівництвом підприємства, капітаном судна і власні рекомендації чергового з надання допомоги, починаючи з повідомлення про надзвичайну подію, повинні бути записані ним на магнітофонну плівку.
4.3.7. Під час роботи постійно діючого оперативного Штабу ЦО Держкомрибгоспу з надання допомоги підприємству, судну, що зазнає лиха - виконувати вказівки його керівника.
4.4. Провадити документацію СОІ (журнал чергувань, ділову переписку і записи аварійних розмов, облікові документи тощо).
4.5. Знати дислокацію суден флоту Держкомрибгоспу та вносити поточні зміни стосовно їх місцезнаходження.
4.6. Доповідати керівництву Держкомрибгоспу про зміни поточної обстановки на підприємствах і флоті.
5. Права оперативного чергового СОІ
5.1. Оперативний черговий СОІ має право:
5.1.1. Самостійно, в межах своєї службової компетенції, приймати рішення і давати вказівки керівникам підприємств і капітанам суден під час надзвичайної ситуації та залучати для цього необхідні рятувальні сили і засоби.
5.1.2. Здійснювати самостійні запити у керівництва та диспетчерських служб підприємств з питань, пов'язаних з виконанням обов'язків, викладених у цьому Положенні.
5.1.3. Користуватися для зв'язку береговими радіостанціями, проводовими каналами зв'язку, міжнародним зв'язком для переговорів, пов'язаних з виконанням обов'язків, викладених у цьому Положенні.
5.1.4. Оперативний черговий у будь-який час може отримати термінову консультацію у фахівців Держкомрибгоспу України з питань ліквідації надзвичайних ситуацій.
5.1.5. Оперативний черговий при вирішенні питань, що входять до його компетенції, є старшим відносно усіх чергових підприємств Держкомрибгоспу України.
6. Відповідальність оперативного чергового СОІ
6.1. На оперативного чергового СОІ покладається відповідальність за:
6.1.1. Наслідки відданих ним вказівок, розпоряджень і вчинених дій.
6.1.2. Виконання вимог цього Положення.
7. Порядок надання інформації до СОІ Держкомрибгоспу України
7.1. Для попередження та ефективного реагування на надзвичайні ситуації керівникам підприємств належить:
7.1.1. Розробити і затвердити в установленому порядку плани ліквідації надзвичайних ситуацій, в яких розглянути можливі ситуації, дії посадових осіб і працівників підприємства та обов'язки фахівців аварійно-рятувальних формувань, інших підприємств, установ і організацій, що залучаються для ліквідації надзвичайних ситуацій.
7.1.2. Створити на підприємствах служби оперативних чергових, місцезнаходження яких і способи зв'язку з якими повідомити СОІ Держкомрибгоспу. Господарське забезпечення функціонування служби оперативних чергових покладається на керівників підприємств.
7.2. У разі постання загрози та наявності фактів надзвичайних ситуацій керівництво підприємства зобов'язане негайно оцінити обставини і вжити всіх можливих заходів задля забезпечення життя і здоров'я працівників і персоналу, безпеки підприємства, судна, запобігання забрудненню довкілля і подати повідомлення на адресу СОІ Держкомрибгоспу, іншим міністерствам та відомствам, місцевим органам влади у визначеному чинним законодавством порядку. Якщо підприємство входить до складу об'єднання, асоціації тощо, то повідомлення направляються також на адресу вищестоящої організації (схема сповіщення наведена в додатку 2). У первісному повідомленні вказуються:
- назва підприємства і засоби зв'язку для повідомлень;
- діяльність підприємства під час події і перед нею;
- інцидент, який трапився, характеристика загрозливого чинника;
- ситуація, що склалася, заходи, що їх вживають задля локалізації (ліквідації), запобігання розповсюдженню (поширенню) випадку;
- метеообстановка;
- яку допомогу потрібно надати.
7.3. Протягом усього періоду, до усунення загрозливої ситуації, з чотиригодинним інтервалом (якщо ситуація не вимагає іншого) подаються повідомлення на адресу СОІ Держкомрибгоспу.
8. Організація повідомлень про аварійні морські події, при виявленні забруднення моря нафтопродуктами, при порушенні принципів свободи судноплавства
8.1. У разі виявлення на судні водотечі, пошкоджень корпусу, механізмів, втрати кораблем мореплавних якостей, виникнення пожежі і в інших випадках, що загрожують безпеці судна, вантажу і людей, що на ньому знаходяться, капітан судна негайно дає повідомлення за адресами:
8.1.1. На переходах - СОІ, керівникові підприємства, капітанові моррибпорту (місце реєстрації судна), капітанові найближчого порту.
8.1.2. В районі промислу - СОІ, капітанові-флагманові загону (групи), керівникові підприємства, капітанові порту.
8.1.3. В іноземних територіальних і портових водах - консулу України у державі, у водах якої виникла надзвичайна ситуація, СОІ, керівникові підприємства, капітанові порту приписки судна, агенту і капітану у найближчому іноземному порту.
Примітка. У випадку, якщо в державі, у водах якої виникла надзвичайна ситуація, представництво відсутнє, повідомлення подається до консульства чи посольства держави, що представляє інтереси України у цій державі.
8.2. У первісному повідомленні вказується:
- назва, бортовий номер судна, дата, час;

................
Перейти до повного тексту