- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 223/154/165 від 31.12.96 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 січня 1997 р. за N 12/1816 |
Про затвердження Положення про порядок збирання та переробки відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів
На виконання виконання пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.96 N 1086 "Про створення виробництва свинцево-кислотних акумуляторів за замкнутим циклом у м.Дніпропетровську"
НАКАЗУЄМО:
Затвердити Положення про порядок збирання та переробки відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів (додається).
Міністр промисловості України Міністр економіки України Міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України |
В.Л.Мазур В.М.Гуреєв Ю.І.Костенко |
Затверджено наказом:
Мінпрому України,
Мінекономіки України,
Мінекобезпеки України
від 31 грудня 1996 р.
N 223/154/165
Положення
про порядок збирання та переробки відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів
Положення розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.96
N 1086.
1. При відсутності в Україні власної рудної сировинної бази для виробництва свинцю Положення спрямоване на повне вирішення таких взаємопов'язаних питань:
1.1. Створення сприятливих умов для діяльності вітчизняних виробників товарної продукції із свинцю (в першу чергу сучасних акумуляторів), забезпечення їх власною сировиною, якою є відпрацьовані акумулятори.
1.2. Забезпечення охорони довкілля від отруєння свинцем і його сполуками, сірчаною кислотою та органічними хімічними речовинами з відпрацьованих акумуляторів.
2. Положення поширюється на відпрацьовані свинцеві акумулятори і акумуляторні батареї.
3. Положення чинне в Україні і обов'язкове для виконання суб'єктами господарювання всіх форм власності, а також громадянами, котрі є власниками різних видів транспорту і механічних засобів, що обладнані свинцевими акумуляторами.
4. Збирання, заготівля, транспортування, пакетування, зберігання і контроль якості відпрацьованих свинцевих акумуляторів здійснюється відповідно до технічних умов ГОСТ 1639. Відпрацьовані свинцево-кислотні акумулятори з електролітом зберігаються у спеціально обладнаних протипожежними засобами приміщеннях або у металевій тарі.
5. Відпрацьовані акумулятори екологічно небезпечні.
Ліцензія на збирання, заготівлю та металургійну переробку відпрацьованих свинцевих акумуляторів, як і на діяльність з іншими видами металобрухту, видається Міністерством промисловості України в порядку, визначеному Інструкцією про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на збирання, заготівлю, переробку, купівлю та продаж брухту і відходів кольорових та чорних металів, затверджену наказами Ліцензійної палати при Міністерстві економіки України від 25.12.95
N 5-ЛП та Міністерства промисловості України від 22.12.95
N 235.
6. Збирання від суб'єктів господарювання та населення відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів та їх металургійна переробка проводиться спеціалізованими підприємствами та організаціями з замкнутим циклом виробництва, які забезпечують регенерацію електроліту, відповідність виробництва технічним, технологічним та санітарно-гігієнічним вимогам, виготовляють висококонкурентну товарну продукцію широкого попиту, мають розвинену в країні мережу реалізації своєї продукції з одночасним збиранням відпрацьованої та отримали відповідну ліцензію Міністерства промисловості України.
7. Для запобігання отруєнню довкілля сірчаною кислотою підприємства з замкнутим циклом виробництва акумуляторів організують у різних регіонах України мережу приймальних пунктів, куди відпрацьовані свинцеві акумулятори здаються в нерозібраному стані з електролітом.
На заводі за спеціальною технологією здійснюється безвідходна регенерація сірчаної кислоти (освітлення, фільтрація, нейтралізація фільтростатків, повернення фільтростатків у металургійне виробництво свинцю у вигляді флюсів).
Пластмасові корпуси відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів за укладеними договорами передаються підприємствам хімічної промисловості, які перероблюють відходи пластмас.
................Перейти до повного тексту