1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ РАДІОЧАСТОТ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 25 від 02.10.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 1997 р.
за N 538/2342
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держкомзв'язку N 154 від 25.10.2000 )
Про введення в дію Положення про порядок виділення смуг (номіналів) радіочастот для розроблення, виробництва, модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв
Згідно з Законом України "Про зв'язок" і Положенням про ГУРЧ при Кабінеті Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.94 N 771, завершено розроблення та узгодження Положення про порядок виділення смуг (номіналів) радіочастот для розроблення, виробництва, модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок виділення смуг (номіналів) радіочастот для розроблення, виробництва, модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв (додається).
2. Ввести в дію Положення про порядок виділення смуг (номіналів) радіочастот для розроблення, виробництва, модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв через 10 днів після державної реєстрації.
3. Першому заступнику начальника Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України - Сіталу О.Т. забезпечити контроль за виконанням цього наказу.
4. Припинити використання в Україні картки ТТД, затвердженої рішенням ГКРЧ СРСР від 31.07.89.
Начальник Головного управління І.П. Міхальчук
Затверджено
наказом Головного управління
з питань радіочастот при
Кабінеті Міністрів України
від 02.10.1997 N 25
Положення про порядок виділення смуг (номіналів) радіочастот для розроблення, виробництва, модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів і радіовипромінювальних пристроїв
1. Вступ
1.1. Згідно із Законом України "Про зв'язок" та іншими законами України регулювання використання радіочастотного ресурсу (РЧР) в Україні і орбітальних позицій супутників зв'язку є виключним правом держави.
1.2. Державне управління і регулювання у сфері використання РЧР здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.
1.3. Радіочастотний ресурс, орбіти і позиції космічних апаратів України знаходяться під захистом держави. Порядок захисту визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням міжнародних рекомендацій і угод.
З метою захисту інтересів держави і встановленого порядку використання РЧР, а також орбітальних позицій космічних апаратів, Кабінет Міністрів України і ГУРЧ можуть визначати обмеження на виділення смуг (номіналів) радіочастот (далі за текстом - виділення радіочастот) для розроблення, виробництва, модернізації та ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів (РЕЗ) і радіовипромінювальних пристроїв (РВП), які можуть створювати неприпустимі радіозавади діючим або визначеним перспективними РЕЗ і РВП.
1.4. У цьому Положенні визначено порядок виділення смуг радіочастот юридичним і фізичним особам для розроблення, виробництва і модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ і РВП будь-яких радіосистем і радіослужб.
1.5. Вимоги цього Положення поширюються на всіх юридичних і фізичних осіб, незалежно від громадянства, які:
розробляють, виробляють, модернізують в Україні або ввозять з-за кордону в Україну радіоелектронні системи і засоби (їх складові частини) для використання або продажу на території України, враховуючи РЕЗ морських і повітряних суден та космічних апаратів, які знаходяться під юрисдикцією України, і РЕЗ земних станцій, які працюють через штучні супутники Землі інших держав (міжнародних організацій), за виключенням випадків, що визначаються окремими рішеннями Кабінету Міністрів України, ДКЗР і ГУРЧ;
використовують РВП у виробництві, медицині, побуті, при проведенні науково-дослідних і експериментальних робіт, а також в процесі лабораторних досліджень (практичних занять), незалежно від форм власності РЕЗ і РВП.
2. Правові основи і загальні положення
2.1. Правовими підставами отримання юридичними і фізичними особами дозволів на розроблення, виробництво, модернізацію в Україні та ввезення з-за кордону в Україну РЕЗ і РВП є Закон України "Про зв'язок", інші закони України, а також відповідні укази і розпорядження Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, рішення Державної комісії з питань зв'язку і радіочастот (ДКЗР) та ГУРЧ щодо державного регулювання використання РЧР.
2.2. У цьому Положенні під виділенням радіочастот для РЕЗ, РВП розуміється надання юридичним і фізичним особам права використання дозволених Кабінетом Міністрів України і ГУРЧ смуг (номіналів) радіочастот для розроблення, виробництва, модернізації в Україні та ввезення з-за кордону в УкраЇну РЕЗ і РВП.
2.3. Виділення радіочастот здійснюється з урахуванням наступних основних принципів:
державного і міжнародного регулювання розподілу і використання радіочастотного спектру;
економного і ефективного використання радіочастотного ресурсу України;
забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ і РВП різноманітних призначень і радіослужб в Україні;
пріоритетності використання радіочастот для впровадження в Україні найсучасніших технологій і систем зв'язку, розробки вітчизняних типів РЕЗ з урахуванням вимог державної науково-технічної політики;
врахування рекомендацій Міжнародного союзу електрозв'язку при здійсненні національного розподілу смуг радіочастот;
рівного права доступу на дозвільній і реєстраційній основі всіх зацікавлених юридичних і фізичних осіб (враховуючи закордонні, міжнародні організації і іноземних громадян, незалежно від форм власності на РЕЗ) до використання окремих радіочастот у порядку, визначеному цим Положенням і відповідними рішеннями Кабінету Міністрів України, ДКЗР і ГУРЧ з урахуванням пріоритетного використання РЧР для забезпечення безпеки людського життя, задоволення потреб окремих органів державної влади, національної оборони, державної безпеки, охорони державного кордону, правоохоронної діяльності, безпеки об'єктів ядерної енергетики в умовах надзвичайних ситуацій, безпеки польотів у повітряному просторі України та забезпечення державної інформативної діяльності.
2.4. Виділення радіочастот здійснює ГУРЧ. Рішення ГУРЧ про виділення радіочастот є підставою для сертифікації РЕЗ і РВП згідно із встановленим в Україні порядком та оформлення відповідних дозволів (яке здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про спеціально уповноважені органи з питань присвоєння радіочастот, позивних сигналів), оформлення відповідних дозволів на виготовлення, реалізацію (продаж), використання радіоелектронних засобів на території України, ввезення їх з-за кордону та державного нагляду за їх роботою" від 19.03.97 за N 239:
Управлінням радіоелектронної боротьби Генерального штабу Збройних Сил України (УРЕБ) - у смугах радіочастот військового та спільного використання в частині військових користувачів;
Українським державним центром радіочастот та нагляду за зв'язком Державного комітету зв'язку України (Укрчастотнагляд) - у смугах радіочастот цивільного та спільного використання в частині цивільних користувачів.
Рішення ГУРЧ про виділення радіочастот, видане юридичним або фізичним особам, не дає їм виключного права на використання цих радіочастот і не є дозволом на експлуатацію і ввезення з-за кордону РЕЗ і РВП.
2.5. ГУРЧ має право скасовувати відповідні дозволи, якщо вони були оформлені з порушенням встановленого порядку їх видачі.
3. Порядок виділення радіочастот
3.1. Виділення радіочастот здійснюється ГУРЧ на підставі розгляду заяв про виділення радіочастот (радіочастотних заяв), які надходять від заявника.
3.2. Заявником може бути юридична особа, яка здійснює за власною ініціативою розробку, модернізацію або виробництво конкретного типу РЕЗ або замовляє розробку, модернізацію і наступне виробництво конкретного типу РЕЗ для задоволення потреб держави або власних потреб, або з метою його продажу.
Якщо серійне виробництво РЕЗ, розробленого з ініціативи будь-якої юридичної особи, буде передано для серійного виробництва іншій юридичній особі, то заявником може бути виробник цього РЕЗ.
Заявником на використання радіочастот для РЕЗ, які ввозяться з-за кордону, може бути юридична особа, яка закуповує (орендує) РЕЗ для своїх потреб (для надання послуг) або з метою їх продажу (реалізації) на внутрішньому ринку України, або для проведення сертифікаційних іспитів РЕЗ іноземного виробництва.
3.3 Радіочастотні заяви для розробки і подальшого виробництва в Україні РЕЗ цивільного використання надаються окремо: спочатку - на виділення смуг радіочастот для розробки РЕЗ, а потім, після закінчення розробки - для їх серійного виробництва.
Радіочастотні заяви для модернізації РЕЗ надаються тоді, коли при модернізації змінюються характеристики радіовипромінювання і прийому, які впливають на електромагнітну сумісність РЕЗ, а також - при зміні призначення і вимог використання даних засобів.

................
Перейти до повного тексту