- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 170 від 02.06.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 вересня 1997 року за N 382/2186 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОН
N 440 від 07.06.2001 )
Про затвердження Положення про порядок підготовки, експертизи, апробації підручників, навчальних та навчально-методичних посібників
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міносвіти
N 373 від 20.10.97
N 12 від 14.01.99 )
З метою впорядкування заходів щодо підготовки, експертизи, апробації підручників, навчальних та навчально-методичних посібників
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок підготовки, експертизи, апробації підручників, навчальних та навчально-методичних посібників (додається).
2. Текст Положення опублікувати в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти України" після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
3. Скасувати наказ Міносвіти від 15 травня 1995 року N 132 "Про порядок підготовки та видання навчальної літератури".
Затверджено
наказом Міністерства освіти
України від 02.06.97 р. N 170
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 1997 року
за N 382/2186
Положення про порядок підготовки, експертизи, апробації підручників, навчальних та навчально-методичних посібників
Дане Положення розроблено відповідно до Закону України
"Про освіту", Закону України
"Про видавничу справу". Цей документ визначає систему організаційної та науково-методичної роботи Міністерства освіти України (далі - Міносвіти України), Національної Академії Наук України (далі - НАН України), Академії педагогічних наук України (далі - АПН України), видавництв щодо підготовки, експертизи та апробації нових підручників, навчальних та навчально-методичних посібників, в тому числі експериментальних та пробних (далі - навчальна книга), та надання їм відповідного грифу.
1. Формування плану підготовки до видання навчальної книги
1.1. Підготовка, експертиза, апробація та видання навчальної книги здійснюється згідно із Перспективним планом підготовки навчальної літератури (далі - Перспективний план).
1.2. Перспективний план формується, як правило, на 3 роки. У ньому зазначається назва, автор, вид і призначення навчальної книги, передбачувані строки її створення.
1.3. Пропозиції (заявки) авторів (співавторів) про створення навчальної книги разом з її концепцією та планом-проспектом подаються до Інституту змісту і методів навчання Міносвіти України (далі - Інститут) у терміни, встановлені Міносвіти України.
( Пункт 1.3 в редакції Наказу Міносвіти
N 373 від 20.10.97 )
1.4. Навчальна книга може створюватись на конкурсних засадах. Конкурс проводить Міносвіти України спільно з НАН України, АПН України, Інститутом із залученням видавництв, фондів як цільовий захід, а також в разі надходження кількох заявок на створення певної навчальної книги.
1.5. Інститут спільно з Методично-видавничим центром організації випуску та доставки освітянської літератури Міністерства освіти України (далі - Методично-видавничий центр) на підставі висновків предметних комісій Науково-методичної ради Міносвіти України (далі - предметна комісія Науково-методичної ради) про доцільність створення навчальної книги формують Перспективний план видання навчальної книги і подають його на затвердження колегії Міносвіти України не пізніше як за 6 місяців до початку передбачуваного терміну його дії.
1.6. Річний план формується на основі Перспективного плану лише з назв тих книг, що отримали відповідний гриф, і затверджується колегією Міносвіти України не пізніше як за півроку до початку дати випуску книг.
Про внесення відповідної назви книги до річного плану автору повідомляється у 10-денний термін після його затвердження колегією Міносвіти.
1.7. На підставі затвердженого річного плану Методично-видавничий центр визначає видавництва, укладає з ними відповідні угоди на видання навчальної книги.
( Пункт 1.7 в редакції Наказу Міносвіти
N 373 від 20.10.97 )
2. Підготовка до видання та експертиза навчальної книги
2.1. Автор (співавтори) навчальної книги, назву якої передбачається внести до річного плану, подає до видавництва не пізніше як за 14-18 місяців до строку видання два примірники її рукопису.
( Пункт 2.1 в редакції Наказу Міносвіти
N 373 від 20.10.97 )
2.2. Видавництво робить експертизу навчальної книги, спільно з автором здійснює науково-методичну та редакторську обробку і не пізніше як через 4-5 місяців два примірники опрацьованого рукопису разом із матеріалами про книгу (рецензії науковців і практиків, відповідь автора на зауваження, висновки та пропозиції видавництва) надсилає Інституту для розгляду в установленому порядку предметною комісією Науково-методичної ради.
2.3. Предметна комісія Науково-методичної ради протягом місяця з дня надходження рукопису та матеріалів про навчальну книгу розглядає їх і робить висновок про якість книги та надання їй відповідного грифу.
2.4. На підставі висновку предметної комісії Науково-методичної ради Інститут спільно з відповідними управліннями Міносвіти України готує матеріали щодо надання навчальній книзі грифу.
3. Порядок надання грифу навчальній книзі
3.1. Навчальна книга видається і використовується у закладах освіти лише за умови одержання грифу. Гриф надається на підставі висновку предметної комісії Науково-методичної ради Міносвіти України.
................Перейти до повного тексту