1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
АКЦІОНЕРНИЙ ПОШТОВО-ПЕНСІЙНИЙ БАНК "АВАЛЬ"
Н А К А З
N 125/9/153/140 від 10.10.97 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
30 жовтня 1997 р.
за N 521/2325
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Пенсійного фонду N 138/1052/323/171-2 від 22.09.2016 )
Про Порядок виплати пенсій та грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль" на підприємствах поштового зв'язку України
З метою створення найбільш сприятливих умов щодо соціального захисту пенсіонерів, керуючись спільною постановою колегії Міністерства зв'язку України, правління Пенсійного фонду України та правління АППБ "Аваль" від 24 травня 1996 року N 12/4-а/п-24а "Про хід виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1993 року N 1015 "Про заходи щодо прискорення розрахункових операцій, пов'язаних з виплатою пенсій, грошової допомоги і поштових переказів" і у відповідності із Законом України "Про банки і банківську діяльність" (ст.2, 3) від 20 березня 1991 року N 872-12,
НАКАЗУЄМО:
1. Розпочати з грудня 1997 року на підприємствах поштового зв'язку України виплату пенсій та грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль".
2. Генеральним директорам обласних, Автономної Республіки Крим, Київського і Севастопольського міських підприємств поштового зв'язку визначити перелік осіб у відділеннях зв'язку, на яких покладені обов'язки по веденню рахунків пенсіонерів.
3. Провести у всіх відділеннях зв'язку опитування пенсіонерів шляхом розсилання спеціальних опитувальних листів, прийняти заяви пенсіонерів на отримання пенсій і грошової допомоги через їх рахунки в АППБ "Аваль" і укласти з ними договори про відкриття вкладного рахунка.
4. Затвердити Порядок виплати пенсій та грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль" на підприємствах поштового зв'язку України (додається).
5. Акціонерному поштово-пенсійному банку "Аваль" укласти угоди з підприємствами поштового зв'язку Українського об'єднання "Укрпошта" на виконання операцій по виплаті пенсій, грошової допомоги у відділеннях зв'язку через вкладні рахунки в АППБ "Аваль".
6. Акціонерному поштово-пенсійному банку "Аваль" разом з органами соцзахисту населення забезпечити доробку програмного продукту для цих потреб.
7. Органам соціального захисту населення України забезпечити своєчасне складання та подання до АППБ "Аваль" та органів Пенсійного фонду списків на перерахування, згідно з заявами пенсіонерів, належних їм сум пенсій на вкладні рахунки в установах АППБ "Аваль", а також своєчасне перерахування до АППБ "Аваль" коштів згідно із списками по виплатах, що фінансуються органами соціального захисту населення.
8. Органам Пенсійного фонду забезпечити в установленому порядку перерахування коштів підрозділам АППБ "Аваль" згідно з описами до списків по тих виплатах, що фінансуються з Пенсійного фонду.
9. Установам АППБ "Аваль" після одержання списків та коштів забезпечити зарахування пенсій та грошової допомоги на вкладні рахунки пенсіонерів не пізніше наступного дня після надходження коштів.
Установи АППБ "Аваль" та підприємства поштового зв'язку забезпечують виплату пенсій та грошової допомоги за першою вимогою пенсіонера після зарахування відповідних сум на його вкладний рахунок.
10. Акціонерному поштово-пенсійному банку "Аваль" забезпечувати підприємства поштового зв'язку бланками заяв, опитувальних листів, договорів, ощадно-пенсійними книжками, а органи соцзахисту - магнітними носіями.
11. Акціонерному поштово-пенсійному банку "Аваль" та об'єднанню "Укрпошта" протягом 1997 року забезпечити відділення зв'язку, які будуть виконувати операції по виплаті пенсій та грошової допомоги через вкладні рахунки в установах АППБ "Аваль", технічними та програмними засобами.
12. Встановити, що за проведення операцій по зарахуванню пенсій та грошової допомоги на вкладні рахунки в АППБ "Аваль" та виплату і доставку цих коштів органи Пенсійного фонду та соцзахисту населення оплату не проводять.
13. Розрахунки між підприємствами поштового зв'язку і установами АППБ "Аваль", при проведенні виплати пенсій та грошової допомоги у відділеннях зв'язку через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль", проводити за рахунок отриманих прибутків від використання банком тимчасових залишків на рахунках пенсіонерів, згідно із укладеною угодою між Банком та Поштою.
14. Генеральному директору об'єднання "Укрпошта" Гомону М.Н. встановити контроль за виплатою у відділеннях зв'язку пенсій, грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів та щомісячно інформувати робочу групу про хід цієї роботи.
15. Контроль за виконанням наказу покладається на заступника голови Державного комітету зв'язку Стародуба М.М., першого заступника голови правління Пенсійного фонду Онищука В.М., заступника голови правління АППБ "Аваль" Пінчука І.Г., заступника Міністра праці та соціальної політики Гарячу О.В.
16. Зареєструвати цей наказ та "Порядок виплати пенсій, грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль" на підприємствах поштового зв'язку України" у Міністерстві юстиції України.
Голова Правління Пенсійного
фонду України
Перший заступник Міністра
праці та соціальної політики
України
Голова Державного комітету
зв'язку України
Голова правління Акціонерного
поштово-пенсійного банку "Аваль"
Погоджено:
Заступник Міністра фінансів України

Б.О.Зайчук


С.А.Вегера

Д.А.Худолій

Ф.І.Шпиг

В.М.Матвійчук
Затверджено
Наказом Пенсійного фонду України,
Міністерства праці та соціальної
політики України, Державного
комітету зв'язку України,
Акціонерного поштово-пенсійного
банку "Аваль" від 10 жовтня
1997 р. N 125/9/153/140
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 1997 р.
за N 521/2325
Порядок
виплати пенсій та грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль" на підприємствах поштового зв'язку України
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регулює взаємовідносини органів Пенсійного фонду України, підприємств поштового зв'язку, органів соціального захисту населення Міністерства праці та соціальної політики України (далі - органи соціального захисту населення), установ Акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль" з одного боку та пенсіонерів з іншого боку, пов'язані з виплатою пенсій та грошової допомоги (далі - пенсії) через вкладні рахунки в банку "Аваль".
1.2. Виконання операцій по виплаті пенсій у відділеннях поштового зв'язку через вкладні рахунки пенсіонерів в АППБ "Аваль" (далі - Банк) здійснюється згідно з угодою, укладеною між підприємством поштового зв'язку Українського об'єднання "Укрпошта" (далі - Пошта) і Банком.
1.3. Пошта своїм наказом затверджує перелік працівників, на яких покладені обов'язки по веденню рахунків пенсіонерів і яким надано право підпису документів. Пошта передає Банку зразки підписів відповідальних осіб по кожному відділенню зв'язку.
1.4. Відповідальність за достовірність відображення операцій по вкладних рахунках пенсіонерів покладається на Пошту.
1.5. Для одержання пенсії кожному одержувачу відкривається вкладний рахунок в Банку.
II. Відкриття рахунків
2.1. Вкладні рахунки пенсіонерів відкриваються на підставі договорів про відкриття вкладного рахунка (далі - договорів), укладених за заявами пенсіонерів (додаток N 1). Одночасно пенсіонерам видається ощадно-пенсійна книжка (додаток N 2).
2.2. Бланки договорів і ощадно-пенсійні книжки Банк видає Пошті під звітність. Пошта щоденно складає звітність по встановленій формі про використання бланків договорів і ощадно-пенсійних книжок.
2.3. Заяви одержувачів пенсій на перерахування належних їм виплат на вкладні рахунки в Банку Пошта передає органу соціального захисту населення щомісячно не пізніше 20 числа разом з реєстром заяв про виплату пенсій та грошової допомоги через вкладні рахунки пенсіонерів в установах АППБ "Аваль" (додаток N 3) у двох примірниках. Перший примірник залишається органу соцзахисту населення, а другий, завірений підписами і печаткою органу соцзахисту населення, повертається Пошті і долучається до третього примірника.
2.4. Пенсіонер має право розпоряджатися вкладом особисто або через представника.
Представником пенсіонера є особа, яка має від нього письмові повноваження - довіреність на право розпорядження або одержання сум з вкладного рахунка.
Довіреність повинна бути оформлена у відповідності з чинним законодавством.
2.5. Всі договори по відкритих рахунках зберігаються в відділеннях зв'язку в порядку зростання номерів вкладних рахунків. Після закриття рахунків договори передаються в Банк.
III. Зарахування пенсій на вкладні рахунки
3.1. Органи соціального захисту населення на підставі заяв одержувачів пенсій на перерахування належних їм виплат на вкладні рахунки в Банку складають:
- списки на зарахування пенсій та допомоги на вкладні рахунки в двох примірниках (додаток N 4);
- описи списків на зарахування пенсій та допомоги на вкладні рахунки на виплати, що фінансуються з Пенсійного фонду, в трьох примірниках (додаток N 5);
- окремі описи списків на зарахування пенсій та допомоги на вкладні рахунки на виплати, що фінансуються органами соціального захисту населення, в двох примірниках (додаток N 5) та готують інформацію для зарахування пенсій на вкладні рахунки на магнітних носіях.
3.2. Органи соціального захисту населення один примірник опису передають відповідному органу Пенсійного фонду, який в установленому порядку проводить перерахування відповідних сум установам Банку.
3.3. Списки з двома примірниками описів і магнітними носіями передаються Банку органами соціального захисту населення. Одночасно органи соціального захисту населення перераховують Банку кошти згідно з описами до списків по виплатах, що фінансуються органами соціального захисту населення.
3.4. За проведення операцій по зарахуванню пенсій на вкладні рахунки одержувачів в Банку та за їх виплату і доставку органи Пенсійного фонду та соціального захисту населення оплату не проводять.
3.5. Банк передає Пошті перші примірники списків з відповідною відміткою і інформацію на магнітних носіях для зарахування пенсій на вкладні рахунки пенсіонерів.
3.6. Оператор відділення зв'язку електронним способом здійснює зарахування пенсій на вкладні рахунки в день надходження коштів, але не пізніше наступного дня після надходження коштів. Після зарахування пенсій формуються бухгалтерські проводки, підсумкові документи по виконаних операціях.
3.7. Банк перевіряє відповідність руху зарахованих сум по відкритих рахунках. У випадку, коли зарахування здійснено у відповідності із списками, другі примірники списків та два примірники описів Банк завіряє підписами керівника і головного бухгалтера та печаткою Банку. При цьому зарахована сума записується прописом у кожному списку, а загальна по списках - у відповідних описах.
Після такого оформлення списки з одним примірником описів повертаються органу соціального захисту населення, а другий примірник опису до списків по виплатах, що фінансуються з Пенсійного фонду, надсилається відповідному органу Пенсійного фонду.
3.8. При виявленні у списках помилкових даних, та у випадку, якщо вкладні рахунки в Банку вже закриті, зарахування по цих вкладних рахунках не проводиться, і у списках проти прізвищ цих одержувачів зазначається причина незарахування. В кінці списків та в описах до них в цьому випадку записується прописом як зарахована, так і незарахована сума, які разом повинні дорівнювати нарахованій до зарахування по кожному списку та у зазначеній у відповідному описі сумі. Незараховані суми повертаються Банком відповідному органу Пенсійного фонду чи соціального захисту населення. Назва органу-платника та його банківські реквізити зазначаються на кожному списку та в описах.
3.9. Суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються відповідно до ст.91 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
3.10. Органи Пенсійного фонду та соцзахисту населення акт звірки розрахунків з Банком не складають, оскільки перерахування коштів проводиться під фактично нараховані суми пенсій, які повністю зараховуються на вклади. Органи Пенсійного фонду здійснюють контроль за своєчасним перерахуванням коштів і зарахуванням їх на вкладні рахунки пенсіонерів.
IV. Виплата пенсій
4.1. Виплата пенсій здійснюється шляхом зарахування їх на вкладні рахунки пенсіонерів. Видача сум, зарахованих на вкладні рахунки, може здійснюватись у двох режимах:
- у відділеннях зв'язку;
- з доставкою пенсіонеру додому щомісячно.
Одержання суми вкладів з доставкою додому обумовлюється при відкритті рахунка окремою заявою пенсіонера.
4.2. Видача з вкладів сум у відділенні зв'язку здійснюється по видатковому ордеру. Оператор зв'язку в режимі обслуговування клієнтів вводить до електронної бази даних номер вкладного рахунка пенсіонера і заявлену ним суму (при цьому друкування видаткового ордеру здійснюється автоматично, за допомогою програмного забезпечення).
4.3. Для доставки сум з вкладів додому формуються видаткові касові ордери в режимі підготовки документів та виписки з вкладного рахунка пенсіонера. Працівник пошти одержує видаткові ордери, виписки із вкладного рахунка та готівку під звітність. При виплаті сум з вкладів вдома працівник пошти робить відповідні записи в ощадно-пенсійну книжку згідно з випискою з вкладного рахунка. Після доставки сум зі вкладів працівник пошти здає звіт по виплачених ордерах контролюючій особі. Виплачені видаткові ордери проводяться оператором, невиплачені знімаються з оплати та підшиваються окремо.
4.4. В кінці робочого дня оператор закриває операційний день, формує підсумкові документи для формування банківських документів (операційний щоденник, бухгалтерські підсумки, касові журнали, бухгалтерські проводки, касові документи "Підсумок за робочий день", "Підсумок по касі"), звіряє з касовими документами і передає інформацію про проведені операції в Банк.
4.5. Банківські касові документи формуються Поштою і передаються у погоджені строки Банку для контролю і зберігання.
V. Взаєморозрахунки Банку і Пошти
5.1. Забезпечення Пошти коштами для виплати сум вкладів може здійснюватися двома способами:
- Банк перераховує Пошті аванс для забезпечення виплати сум з вкладів;
- виплата сум з вкладів проводиться за рахунок власних коштів Пошти.
При відсутності коштів на рахунках Пошти Банк перераховує аванс із розрахунку можливої виплати не пізніше, ніж за один банківський день до початку виплати.
5.2. Взаєморозрахунки між Поштою та Банком здійснюються наступного банківського дня після одержання інформації по проведених операціях. Банк формує підсумкові дані по Пошті по проведених операціях. Якщо Пошта видала вкладів більше, ніж прийняла, Банк перераховує відповідну суму на розрахунковий рахунок Пошти з урахуванням плати за переведення безготівкових коштів у готівку. В тому випадку, коли Пошта прийняла вкладів готівкою більше ніж виплатила, Пошта перераховує Банку відповідну суму.
5.3. Пошта одержує готівку в Банку безкоштовно і самостійно забезпечує нею відділення зв'язку.
5.4. Розрахунки між Поштою і Банком за виконання операцій по вкладних рахунках пенсіонерів визначаються окремою угодою між Поштою і Банком.
VI. Робота в органах соціального захисту населення
6.1. Заяви пенсіонерів, які виявили бажання отримувати пенсії через вкладні рахунки в установах Банку, надходять від Пошти в органи соціального захисту населення щомісячно до 20 числа по реєстрах, що складаються в 2-х примірниках по кожному відділенню зв'язку.
Після перевірки відповідальними працівниками кількості отриманих заяв та відповідності заповнених в заявах реквізитів до записів в реєстрах, другі примірники реєстрів завіряються підписами і відбитком печатки органу соцзахисту населення і повертаються Пошті.
Керівник органу соціального захисту населення на кожній заяві пише розпорядження (із зазначенням дати) про щомісячне перерахування пенсії (допомоги) в сумі, належній до виплати, на вкладний рахунок в Банку.
6.2. По кожному реєстру групуються особові рахунки, проводиться звірка всіх реквізитів, і в особових рахунках робиться запис про зняття з оплати (з зазначенням дати) по попередньому способу виплати у зв'язку з переходом на виплату пенсії через вкладний рахунок в установі Банку. Цей запис завіряється підписом старшого спеціаліста. Аналогічний запис робиться на кожній заяві.
Реєстри з заявами формуються в окрему справу по кожному відділенню зв'язку.
Зняття особових рахунків з оплати по попередньому способу виплати і формування списків на виплату пенсій через вкладні рахунки здійснюється згідно з діючим порядком обробки документів.
6.3. Списки виготовляються в 2-х примірниках по кожному відділенню зв'язку. Списки формуються окремо по виплатах, що фінансуються з Пенсійного фонду згідно діючих нормативних актів і окремо по виплатах, що фінансуються органами соціального захисту населення. Описи до списків виготовляються в розрізі вузлів зв'язку, в трьох примірниках - по виплатах з Пенсійного фонду і в двох - по виплатах, що фінансуються органами соціального захисту населення.
6.4. Виготовлені списки суцільним порядком звіряються з особовими рахунками під контролем старшого спеціаліста, і тільки після такої перевірки разом з супровідними описами завіряються підписами і відбитком печатки органу соцзахисту населення.

................
Перейти до повного тексту