1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 93-сд від 01.07.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 вересня 1997 р.
за N 406/2210
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства закордонних справ N 1 від 09.01.2006 )
Про затвердження Правил оформлення та видачі консульськими установами України паспортів громадян України для виїзду за кордон, посвідчень на повернення в Україну громадян України та проїзних документів дитини
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231 "Про затвердження Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення" та від 3 квітня 1997 року N 292 "Про внесення змін і доповнень до Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила оформлення та видачі консульськими установами України паспортів громадян України для виїзду за кордон, посвідчень на повернення в Україну громадян України та проїзних документів дитини (додаються).
2. Начальнику Консульського управління, послам та генеральним консулам України:
2.1. Організувати вивчення Правил працівниками Консульського управління, консульських відділів посольств, генеральних консульств, які займаються паспортною роботою, та забезпечити неухильне дотримання вимог Правил.
2.2. Забезпечити Консульське управління, консульські установи України за кордоном необхідною кількістю штампів та бланків відповідного зразка, передбачених додатками до цих Правил.
3. Наказ оголосити керівному складу Міністерства, начальникам управлінь, працівникам консульських установ України за кордоном.
4. Контроль за виконанням Наказу покласти на Заступника міністра Хандогия В.Д. та начальника Консульського управління Коваля В.Г.
Міністр
Погоджено:
Заступник Міністра внутрішніх
справ України
Г.Й.Удовенко


В.С.Чернишов
Затверджено
Наказом Міністерства закордонних
справ України від 01.07.97 р.
N 93-сд
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 вересня 1997 р.
за N 406/2210
Правила оформлення та видачі консульськими установами України паспортів громадян України для виїзду за кордон, посвідчень на повернення в Україну громадян України та проїзних документів дитини
1. Загальні положення
1.1. Правила регулюють порядок оформлення, видачі, зберігання та знищення паспортів громадян України для виїзду за кордон (далі - паспорти), посвідчень на повернення в Україну громадян України (далі - посвідчення) та проїзних документів дитини (далі - проїзні документи).
Паспорти, посвідчення та проїзні документи видаються консульськими установами України, до яких відносяться:
- Консульське управління МЗС України;
- консульські відділи посольств України, відповідні підрозділи Представництв МЗС в Україні;
- Генеральні консульства, консульства, віце-консульства та консульські агентства України.
1.2. Згідно з Положенням про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженим Указом Президента України від 28.10.1993 р. N 491/93, консульські установи України мають право для громадян України, які постійно проживають за кордоном, перебувають у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або знаходяться на лікуванні:
- видавати паспорти;
- продовжувати строк дії паспортів;
- вносити зміни до паспортів;
- робити необхідні відмітки в паспортах.
Для громадян України, які короткостроково перебувають за кордоном, закордонні консульські установи мають право:
- продовжувати строк дії паспортів;
- робити необхідні відмітки в паспортах;
- продовжувати строк дії проїзних документів;
- видавати посвідчення на повернення в Україну.
2. Порядок отримання, зберігання та знищення бланків паспортів і свідоцтв консульськими установами України
2.1. Бланки паспортів та свідоцтв надсилаються до консульських установ Консульським управлінням МЗС дипломатичною поштою або нарочним, згідно з письмовим запитом керівника консульської установи України.
2.2. Бланки паспортів та свідоцтв є документами суворої звітності. Отримані консульською установою бланки повинні бути враховані в спеціальному журналі обліку згідно з існуючими правилами.
2.3. Бланки паспортів та свідоцтв зберігаються у сейфах, які опечатуються. В разі потреби відповідальний працівник видає бланки співробітникам консульської установи, які вповноважені оформлювати паспорти чи свідоцтва, про що робиться відповідний запис у журналі руху бланків консульської установи.
2.4. Заповнені бланки паспортів чи свідоцтв реєструються у журналі реєстрації.
2.5. У консульських установах знищення закордонних паспортів громадян України, які постійно проживають за кордоном, здійснюється у випадках, коли:
- бланк зіпсований при оформленні (серія, номер бланка вирізаються та вклеюються в журнал обліку);
- паспорт непридатний для подальшого використання;
- строк дії паспорта закінчився і не підлягає продовженню;
- у паспорті немає вільних сторінок;
- особу, яка має паспорт України, позбавлено громадянства України;
- особа, яка мала паспорт України, померла.
Для знищення бланків паспортів, посвідчень та проїзних документів створюється комісія, яка складає акт в двох примірниках, який підписується членами комісії та затверджується керівником консульської установи. Один примірник акта надсилається разом із річним звітом до Консульського управління МЗС України.
Паспорти громадян, які постійно проживають в Україні і знаходяться за кордоном у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або знаходяться на лікуванні, знищенню в закордонних консульських установах України не підлягають. Ці паспорти один раз на квартал передаються (разом із відповідним переліком документів) до установ, які їх видали.
3. Оформлення паспортів, посвідчень та проїзних документів
3.1. Паспорти видаються консульськими установами України громадянам України, які постійно проживають за кордоном, знаходяться у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або знаходяться на лікуванні, у таких випадках:
- досягнення громадянином України 16-річного віку (при потребі, особам молодше 16 років за згодою керівника консульської установи України);
- зміна громадянином України прізвища;
- якщо у паспорті громадянина України немає вільних сторінок для віз та інших позначок;
- непридатність паспорта для подальшого використання;
- втрата паспорта.
3.2. Для оформлення паспорта громадянам України, які постійно проживають за кордоном, знаходяться у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або перебувають на лікуванні, та проїзного документа дитини слід подати такі документи:
- особиста заява-анкета громадянина України (додаток N 1);
- документи, що засвідчують особу громадянина України та його громадянство;
- свідоцтво про народження;
- довідка від місцевих органів влади про те, що у громадянина немає паспорта країни перебування (при потребі);
- фотокартки розміром 3,5 на 4,5 сантиметра;
- у разі втрати паспорта або проїзного документа - довідка про це місцевих органів поліції.
Для оформлення та видачі нового паспорта замість втраченого громадянам України, які постійно проживають за кордоном, знаходяться у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або перебувають на лікуванні, але ще не стали на консульський облік, слід додатково отримати підтвердження належності до громадянства України через МЗС чи МВС України.
3.3. Особам, які короткостроково перебувають за кордоном і втратили свої закордонні паспорти, закордонні консульські установи видають посвідчення на повернення в Україну. Підставою для цього є такі документи:
- особиста заява громадянина України;
- довідка від місцевих органів поліції про втрату паспорта;
- підтвердження особи заявника з місця його постійного проживання з обов'язковою ідентифікацією особи за фотографією;
- у деяких випадках - письмове підтвердження керівника туристичної групи чи делегації, членом якої є ця особа.
3.4. Проїзний документ дитини оформляється дітям на три роки або до досягнення ними 18-річного віку.
3.5. В усіх випадках консульські установи України можуть продовжити строк дії закордонного паспорта громадянина України на підставі його особистої заяви.
Строк дії паспорта громадян України, які короткостроково перебувають за кордоном, продовжується на термін, необхідний для їх повернення в Україну, після з'ясування причин їх затримки з виїздом.
3.6. Паспорт видається не пізніше 2-х тижнів від дня надходження заяви з проханням про його видачу та за наявності усіх необхідних документів.
Посвідчення на повернення в Україну видається громадянам України, які втратили паспорт, після пред'явлення усіх необхідних документів. Посвідчення дійсне протягом місяця від дати видачі і може бути подовжено один раз на такий же термін.
3.7. Незалежно від мети поїздки підставою для перетину державного кордону України в обох напрямках для громадян України, які постійно проживають за кордоном чи довгостроково перебувають там, є паспорт з відміткою про постановку, відповідно, на постійний чи тимчасовий консульський облік.
Громадяни України, які короткостроково перебувають за кордоном, повертаються до України за наявності чинного закордонного паспорта. Всі необхідні формальності щодо оформлення паспорта для наступних виїздів вони мають здійснювати на території України.
У разі звернення до закордонних консульських установ громадян України, які знаходяться у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або перебувають на лікуванні, з проханням оформити необхідні відмітки в своїх паспортах для повернення до місця роботи, навчання чи стажування після їх короткострокового перебування в Україні у різних справах, слід інформувати цих громадян про необхідність постановки на тимчасовий консульський облік на строк їх перебування за кордоном.
3.8. За оформлення і видачу паспортів та посвідчень справляється консульський збір згідно з чинним тарифом.
За видачу проїзного документа дитини консульський збір не справляється.
Додаток N 1
до Правил оформлення та видачі
консульськими установами
України паспортів громадян
України для виїзду за кордон,
посвідчень на повернення в

................
Перейти до повного тексту