1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 118 від 25.07.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 серпня 1997 р.
за N 338/2142
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища N 38 від 05.02.2007 )
Про затвердження Інструкції про порядок погодження та затвердження розрахункових лісосік
Відповідно до статті 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 31 Лісового кодексу України, з метою забезпечення єдиного порядку встановлення нормативів використання деревних ресурсів лісу, що заготовляються в порядку рубок головного користування,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок погодження та затвердження розрахункових лісосік, що додається.
2. Управлінню регулювання природокористування (Горбунов В.С.) довести зазначений наказ до заінтересованих міністерств і відомств для керівництва в роботі.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Я. Мовчана.
Перший заступник Міністра В. Шевчук
Затверджено
наказом Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища та ядерної
безпеки України від
25 липня 1997 р. N 118
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 серпня 1997 р.
за N 338/2142
Інструкція про порядок погодження та затвердження розрахункових лісосік
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює єдиний в Україні порядок погодження та затвердження розрахункових лісосік і є обов'язковою для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, громадянами (надалі - постійні лісокористувачі), що ведуть лісове господарство, а також державними органами лісового господарства, державною лісовпорядною службою та державними органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки.
2. Підготовка матеріалів для погодження та затвердження розрахункових лісосік
2.1. Пропозиції та відповідні обгрунтування щодо розрахункових лісосік згідно з формою, передбаченою в додатку N 1 до цієї Інструкції, Українське державне лісовпорядне виробниче об'єднання (далі ВО "Укрдержліспроект") вносить на лісовпорядну нараду для розгляду і погодження з постійним лісокористувачем. Результати розгляду заносяться до протоколу наради. У разі, коли за результатами лісовпорядної наради приймаються обсяги розрахункової лісосіки, які відрізняються від запроектованих лісовпорядкуванням, до протоколу вносяться обгрунтування лісокористувача щодо необхідності змін. У випадку незгоди з ними, ВО "Укрдержліспроект" та інші учасники наради заявляють свою особливу думку, яка додається до протоколу наради.
2.2. Пропозиції щодо змін розрахункової лісосіки, рекомендованої ВО "Укрдержліспроект", приймаються до розгляду на всіх рівнях тільки тоді, коли величина запропонованих змін перевищує (або менша) 10% від розрахункової лісосіки по господарствах (хвойне, твердолистяне, м'яколистяне) в межах груп лісів. ВО "Укрдержліспроект" готує пропозиції щодо нової розрахункової лісосіки тільки тоді, коли її обсяги більші (або менші) на 10% від діючої по господарствах (хвойне, твердолистяне, м'яколистяне) в межах груп лісів.
2.3. Після погодження з постійними лісокористувачами (протокол лісовпорядної наради) ВО "Укрдержліспроект" подає державним органам лісового господарства області матеріали обгрунтування розрахункових лісосік згідно з формою, передбаченою в додатках NN 1-2 до цієї Інструкції, терміном до 1 лютого року, що є роком наступним після завершення камеральних робіт і передує року введення нових розрахункових лісосік.
До згаданих матеріалів додається витяг з протоколу лісовпорядної наради в частині, що стосується розгляду та рекомендації розрахункових лісосік.
2.4. Державні органи лісового господарства області розглядають зазначені матеріали і, після погодження з державними управліннями екологічної безпеки в областях та обласними державними адміністраціями, до 1 березня подають їх Державному комітету лісового господарства України*.
_________________
* Державні органи лісового господарства області розглядають, а держуправління екологічної безпеки в областях та обласні державні адміністрації погоджують зазначені матеріали у десятиденний термін з моменту їх надходження.
2.5. У разі незгоди із запропонованими розрахунками вищезазначені установи погоджують їх із зауваженнями, які додаються до цих матеріалів.
2.6. Державний комітет лісового господарства України розглядає подані матеріали і терміном до 1 квітня подає свої пропозиції з матеріалами обгрунтування Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України. У разі відсутності будь-якого з документів, передбачених пунктами 2.3-2.5 цієї Інструкції, зазначені матеріали Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України не приймаються.
2.7. Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України розглядає і терміном до 1 травня затверджує розрахункові лісосіки згідно з формою додатка N 3 до цієї Інструкції, та доводить їх до відома Державного комітету лісового господарства України для керівництва в роботі.
У разі виникнення суперечностей під час погодження зазначених матеріалів, Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, при необхідності проводить їх екологічну експертизу із залученням фахівців з лісокористування, після чого приймає остаточне рішення.
При порушенні термінів подання документів, передбачених цією Інструкцією, введення нових затверджених розрахункових лісосік переноситься на один рік.
2.9. Державний комітет лісового господарства України доводить затверджені розрахункові лісосіки до відома державних органів лісового господарства області та ВО "Укрдержліспроект" для керівництва в роботі.
2.10. Державні органи лісового господарства області доводять затверджені розрахункові лісосіки до відома всіх постійних лісокористувачів незалежно від їх відомчого підпорядкування для керівництва в роботі.
Додаток N 1
до Інструкції про порядок погодження
та затвердження розрахункових лісосік,
затвердженої наказом Міністерства
охорони навколишнього природного
середовища та ядерної безпеки України
від 25 липня 1997 р. N 118
Лісокористувач _____________________________ (поштова адреса)
Область ____________________________________
Відомість
визначення розрахункової лісосіки
на ревізійний період з _________ по _________ рік
Вкриті
лісо-
вою ро
слинні
стю зе
млі -
всьо-
го,
га
В тому числі за групами віку
мо-
лод
ня-
ки
середньовікові пристигаючі стиглі і перестійні
всьо
го
в т.ч.
включені
в розраху
нок
всьо
го
в т.ч.
остан-
нього
класу
з них
остан
нє
п'яти
річчя
всього в т. ч. пе-
рестійні
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Продовження додатка N 1
Запас стиглих
і перестійних
деревостанів,
тис. куб.м
Середній
запас ек
сплуата-
ційного
фонду на
га, куб.
м
Загаль
на се-
редня
зміна
запа-
су,
тис.
куб.м
Вік
стиг
ло-
сті,
ро-
ків
Обчислені лісосіки
рівно
мірно
го ко
ристу
вання
друга
віко-
ва
перша
віко-
ва
раціо
наль-
на
за
ста
ном
10 11 12 13 14 15 16 17 18

................
Перейти до повного тексту