- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Н А К А З
N 155/19 від 20.05.97 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 липня 1997 р. за N 243/2047 |
Про організацію роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії
Через 11 років після аварії на Чорнобильській АЕС єдиним певним методом відновлення доз зовнішнього опромінення у постраждалих осіб є електронно-парамагнітно-резонансна спектрометрія (ЕПР-спектрометрія) емалі зубів.
Для організації роботи по збору і зберіганню біопроб дозиметричного призначення (зубів) та визначення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про Банк біопроб дозиметричного призначення та Методику збору і зберігання біопроб дозиметричного призначеня (зубів), що додаються.
2. Доручити формування і ведення Банку біопроб дозиметричного призначення Науковому центру радіаційної медицини АМН України (Романенко А.Ю.).
3. Директору Наукового центру радіаційної медицини АМН України (Романенко А.Ю.):
3.1. Визначити підрозділ НЦРМ АМН України, відповідальний за формування і ведення Банку біопроб дозиметричного призначення і проведення ЕПР-спектрометрії.
3.2. Забезпечити:
- збір, обробку, зберігання біоматеріалів;
- планомірне проведення досліджень емалі зубів методом ЕПР-спектрометрії згідно з тимчасовими методичними вказівками "Визначення дози зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та інших радіаційних аварій, методом ЕПР-спектрометрії", затвердженими Міністерством охорони здоров'я України 30.08.95;
- передачу даних про відновлену методом ЕПР-спектрометрії дозу зовнішнього опромінення до Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- тиражування та розсилку Паспорта на видалений зуб, засобів для тимчасового зберігання відібраних біопроб.
3.3. Провести семінар з головними стоматологами управлінь охорони здоров'я обл(міськ)держадміністрацій з питань організації роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії.
4. Начальникам управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської (Іпатов А.В.), Донецької (Орда О.М.), Запорізької (Балашов Г.В.), Київської (Авраменко О.І.), Луганської (Троценко Г.В.), Полтавської (Касьяненко А.С.), Харківської (Яворський А.С.) облдержадміністрацій, Київської (Макомела Р.М.) міськдержадміністрації:
4.1. Організувати роботу по збору зубів, видалених в учасників аварії на ЧАЕС, та передачу їх до Банку біопроб дозиметричного призначення.
4.2. Визначити лікувально-профілактичний заклад, що здійснюватиме накопичення та передачу зубів до Банку біопроб дозиметричного призначення.
4.3. Провести семінари із лікарями-стоматологами областей за участю спеціалістів НЦРМ АМН України з питань методики збору і зберігання видалених зубів і організації роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії.
4.4. Забезпечити внесення даних про відновлені дози зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до їхніх реєстраційних документів.
5. Директору Українського центру інформаційних технологій і Національного реєстру (Кортушин Г.І.) забезпечити внесення даних про відновлені дози зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до бази даних Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і централізовану передачу цих даних на обласний рівень реєстру.
6. Головному управлінню з медичних проблем аварії на ЧАЕС і радіаційного захисту населення МОЗ (Бобильова О.О.) забезпечити координацію роботи з організації всіх етапів проведення ЕПР-спектрометрії у осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Богатирьову Р.В. та віце-президента АМН України Зозулю Ю.О.
Міністр охорони здоров'я Президент АМН України |
А.М.Сердюк О.Ф.Возіанов |
Затверджено
наказом Міністерства охорони
здоров'я і Академії медичних
наук України від
20.05.1997 р. N 155/19
Положення про Банк біопроб дозиметричного призначення
1. Банк біопроб дозиметричного призначення (далі - Банк біопроб) створюється з метою забезпечення робіт з відновлення доз опромінення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом накопичення матеріалів і даних, необхідних для відновлення доз у зазначених осіб засобами інструментальної та біологічної дозиметрії.
2. Завдання створення Банку біопроб полягає у:
довготривалому зберіганні, архівуванні біопроб та секційного матеріалу, призначених для ретроспективного відновлення доз зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (біопроб дозиметричного призначення);
забезпеченні доступу до біопроб, що зберігаються, з боку лабораторій, які здійснюють ретроспективне відновлення доз;
накопиченні та узагальненні результатів відновлення доз, включаючи протоколювання дозиметричних методів і процедур, які застосовуються;
забезпеченні доступу до результатів реконструкції доз для користувачів інформації такого роду, включаючи органи охорони здоров'я в центрі та на місцях, організацій - учасників досліджень медичних наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, у яких видалений зуб.
3. Банк біопроб створюється спільним наказом Міністерства охорони здоров'я та АМН України в рамках договору N 201/95-98 від 01.10.1995 р. між МОЗ України та НЦРМ АМН України про створення науково-технічної продукції "Ретроспективний моніторинг індивідуальних доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС".
................Перейти до повного тексту