- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Фонду
державного майна
N 1718 від 17.08.2000)
N 903 від 09.08.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 вересня 1996 р. за N 495/1520 |
Затверджено
наказом Фонду державного
майна України
від 9 серпня 1996 р. N 903
( z0494-96 )
Положення
про типовий план приватизації несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу
Розділ 1. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України від 10.07.96 N 290/96-ВР "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1995 р.
N 911 "Про першочергові заходи щодо реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 1995-1996 роки", інших законодавчих і нормативних актів.
2. Цим Положенням визначається порядок розроблення типового плану приватизації (далі - план) підприємств (додаток 1), які переробляють сільськогосподарську сировину, борошномельно-круп'яної та комбікормової промисловості, а також сервісних, будівельних, фірмових торговельних, інших несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу, які виконують роботи і надають послуги сільськогосподарським товаровиробникам, зазначені у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 1996 р.
N 638 "Про підприємства, що приватизуються з урахуванням особливостей, визначених законодавством для агропромислового комплексу" (далі - підприємства), вартість майна яких достатня для формування статутного фонду акціонерного товариства.
3. У разі, якщо вартість майна підприємства недостатня для формування статутного фонду акціонерного товариства, то план розробляється відповідно до Положення про план приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 10 листопада 1992 р.
N 476.
4. План розробляється комісією по приватизації (далі - комісія), яка формується та діє відповідно до Положення про комісії з приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 8 вересня 1992 року
N 371.
5. При приватизації міжгосподарських підприємств комісія розробляє план з урахування особливостей, зазначених у Положенні про приватизацію державних часток (паїв, акцій) у майні міжгосподарських підприємств, затвердженому наказом Фонду державного майна України від 7 лютого 1996 р.
N 124.
Розділ 2. Структура плану приватизації
План складається з таких основних розділів:
1. Реквізити підприємства, на базі якого створюється акціонерне товариство;
2. Характеристика господарської діяльності підприємства;
3. Характеристика статутного фонду акціонерного товариства;
4. Розміщення акцій;
5. Додаткові документи.
1. Реквізити підприємства, на базі якого створюється акціонерне товариство
Наводяться відомості про повну і скорочену назви підприємства, його підпорядкованість, юридична адреса, код ЄДРПОУ, ЗКГНГ, номери розрахункового (поточного) та інших рахунків підприємства, найменування і реквізити обслуговуючих банківських установ.
2. Характеристика господарської діяльності підприємства
Наводяться відомості, які характеризують основні види діяльності, продукції (послуг), що виробляється підприємством. Подається характеристика фінансового стану та чисельність працівників спискового складу.
Для характеристики основних фондів вказується залишкова вартість основних фондів та процент їх зносу.
Фінансовий стан підприємства характеризується такими показниками:
балансовий прибуток;
розрахунковий прибуток (після розрахунків з бюджетом та внесення інших обов'язкових платежів);
дебіторська та кредиторська заборгованість.
Основні види продукції (послуг), що виробляються, наводяться в грошовому та натуральному виразі та вказується їх частка в загальному обсязі продукції (послуг) підприємства.
Наводяться основні ринки збуту, в тому числі - за межами України.
Дається характеристика монопольного становища:
частка основних видів продукції, що виробляється підприємством, на відповідному товарному ринку;
наявність конкурентів на товарних ринках, включаючи міждержавні.
Наводяться відомості про розмір земельного податку, дані про межі, розмір і місце розташування земельної ділянки підприємства, характеристика екологічного стану.
Дані наводяться за станом підприємства на час складання балансу, на підставі якого визначається розмір статутного фонду акціонерного товариства.
3. Характеристика статутного фонду акціонерного товариства, що створюється на базі підприємства
Наводяться відомості про розмір статутного фонду акціонерного товариства, номінальну вартість та кількість акцій. Кількість акцій повинна бути цілим числом та дорівнювати частці від ділення розміру статутного фонду на номінальну вартість акції.
Для акціонерних товариств, що створюються на базі орендних підприємств, вказується окремо вартість внеску організації орендарів і держави до статутного фонду акціонерного товариства. Окремо вказується кількість акцій, що припадає на внесок організації орендарів, та кількість акцій, що припадає на внесок держави.
Для акціонерних товариств, що створюються на базі міжгосподарських підприємств, вказується окремо вартість внеску держави в статутний фонд акціонерного товариства та вартість внесків недержавних засновників.
Для характеристики відносин власності наводяться дані щодо:
акцій, часток, паїв, внесених підприємством, що приватизується, до статутних фондів інших юридичних осіб;
об'єктів, що були у складі майна підприємства, що приватизується, залишкова вартість яких не включена до статутного фонду акціонерного товариства;
переліку об'єктів, що були на балансі підприємства, яке приватизується, до його перетворення в акціонерне товариство та підлягають особливому режиму приватизації;
переліку об'єктів, що були на балансі підприємства, що приватизується, до його перетворення в акціонерне товариство, та не підлягають приватизації;
4. Розміщення акцій
В цьому розділі наводиться інформація про терміни розміщення акцій, а також про кількість акцій, що підлягають:
пільговому продажу працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам. До працівників підприємства, що приватизується, прирівнюються особи, які вийшли з цього підприємства на пенсію, звільнені у зв'язку із скороченням штатів і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особи, які мають право відповідно до законодавства України повернуться на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, та інваліди, які звільнені за станом здоров'я, у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням;
пільговому продажу працівникам (членам) сільськогосподарських підприємств та прирівняним до них особам. До працівників сільськогосподарських підприємств прирівнюються особи, зазначені в абзаці другому пункту 4 цього розділу;
безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам. Сільськогосподарськими підприємствами (радгоспами, іншими державними, колективними сільськогосподарськими підприємствами, спілками селян, колгоспами, спілками кооперативів, акціонерними товариствами, селянськими (фермерськими) господарствами та іншими суб'єктами сільськогосподарських підприємств) вважаються суб'єкти господарювання, які згідно з загальним класифікатором галузей народного господарства України (ЗКГНГ) мають коди з 21000 до 21260 включно;
пільговому продажу керівництву підприємства з розстрочкою платежу згідно з законодавством;
продажу за приватизаційні майнові сертифікати на сертифікатних аукціонах;
продажу за компенсаційні сертифікати на спеціалізованих аукціонах.
При розміщенні акцій акціонерних товариств, створених на базі підприємств, умови приватизації яких підлягають погодженню з Кабінетом Міністрів України, наводяться також дані про кількість акцій, що тимчасово залишаються у державній власності.
При розміщенні акцій акціонерних товариств, створених на базі орендних підприємств, також наводяться дані про кількість акцій, що належать організації орендарів відповідно до розміру її внеску до статутного фонду акціонерних товариств.
При розміщенні акцій акціонерних товариств, створених на базі міжгосподарських підприємств, також наводяться дані про кількість акцій, що належать недержавним засновникам міжгосподарського підприємства відповідно до їх внесків до статутних фондів зазначених акціонерних товариств.
Розділ 3. Порядок розміщення акцій
1. Комісія визначає в проекті плану розподіл акцій (пакетів акцій) акціонерного товариства, що створюється в процесі приватизації, у такій послідовності:
визначає розмір пакета акцій, що тимчасово залишається у державній власності (для підприємств, що приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України);
визначає пакети акцій, що передаються недержавним засновникам акціонерного товариства відповідно до розміру їх внесків до статутного фонду цього товариства (для акціонерних товариств, створених на базі орендних та міжгосподарських підприємств);
встановлює квоту акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти та компенсаційні сертифікати;
визначає в цій квоті кількість акцій, що підлягають продажу працівникам сільськогосподарських підприємств і прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти та компенсаційні сертифікати;
розраховує кількість акцій, що підлягають пільговому продажу працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти та компенсаційні сертифікати.
2. Для підприємств, що приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України, пакет акцій, що тимчасово залишається у державній власності, визначається комісією в першу чергу за пропозиціями відповідних центральних органів державної виконавчої влади.
При розробці плану для несільськогосподарських підприємств АПК із змішаною формою власності до зазначених акцій відносяться також акції, що передаються сільськогосподарським підприємствам - засновникам зазначених підприємств.
5. Розмір пакета акцій для кожного сільськогосподарського підприємства розраховується як добуток загальної кількості акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам, і визначеної для зазначеного підприємства частки.
Пакети акцій, що визначено для радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, тимчасово залишаються у державній власності. Планом передбачається безоплатна передача цих пакетів акцій зазначеним господарствам (підприємствам) після завершення їх приватизації.
6. Частки сільськогосподарських підприємств у загальній кількості акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам (далі - частки), розраховуються комісією пропорційно до обсягів сировини, зданої сільськогосподарськими підприємствами на об'єкт приватизації, або робіт і наданих послуг в середньому за 5 років, що передують року приватизації, для сільськогосподарських підприємств, що існують менше 5 років - за період їх існування.
7. Розрахунки здійснюються комісією на підставі пропозицій підприємства, що приватизується.
Ці пропозиції підприємство, що приватизується, погоджує з відповідним органом управління сільського господарства і продовольства у 10-денний термін з дня їх подання. Якщо з боку цього органу державного управління протягом зазначеного терміну не надійшло до органу приватизації зауважень щодо розподілу акцій між сільськогосподарськими підприємствами, то зазначені пропозиції вважаються погодженими.
8. Пропозиції підприємства, що приватизується, щодо визначення розміру часток погоджують обласні (Автономної Республіки Крим) та районні органи управління сільського господарства і продовольства залежно від сфери обслуговування підприємства (додаток 2), що приватизується, або його сировинної зони, а саме:
Міністерство сільського господарства і продовольства Автономної Республіки Крим, обласні управління сільського господарства і продовольства - за місцем розташування підприємства, що приватизується, у випадку, якщо підприємство, яке приватизується, одержує сировину, обслуговує сільськогосподарські підприємства поза межами одного району;
районні управління сільського господарства і продовольства - у випадку, якщо підприємство, яке приватизується, одержує сировину, обслуговує сільськогосподарські підприємства в межах одного району.
9. Кількість акцій, що підлягають продажу працівникам сільськогосподарських підприємств і прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти та компенсаційні сертифікати, визначається комісією по кожному сільськогосподарському підприємству в межах встановленої для нього квоти.
10. Кількість акцій, що підлягають пільговому продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам розраховується комісією виходячи з кількості працівників підприємства, що приватизується, та осіб, які до них прирівнюються.
11. Комісія визначає пакет акцій, що продається на пільгових умовах керівництву підприємства, що приватизується, відповідно до законодавства.
12. Комісія може передбачити в проекті плану відкритий продаж акцій, які залишилися нерозміщеними відповідно до пункту 1 цього розділу, за приватизаційні майнові сертифікати та компенсаційні сертифікати.
13. Комісія приймає рішення про відповідну дооцінку цілісного майнового комплексу підприємства, що приватизується, за рахунок збільшення вартості його нематеріальних активів, не відображених в балансі, якщо вартість цього підприємства не дозволяє забезпечити виконання всіх умов статей 3, 20 та 25 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР) щодо:
визначення розміру пакета акцій, що тимчасово залишається у державній власності (для підприємств, що приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України);
визначення пакетів акцій, що передаються недержавним засновникам акціонерного товариства відповідно до розміру їх внесків до статутного фонду цього товариства (для акціонерних товариств, створених на базі орендних та міжгосподарських підприємств);
встановлення квоти акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти та компенсаційні сертифікати;
визначення кількості акцій, що підлягають пільговому продажу працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам.
Розділ 4. Заключні положення
1. Орган приватизації має право змінити план у випадках, коли у варіанті, запропонованому комісією, він суперечить чинному законодавству.
2. Разом з планом комісія подає:
акт оцінки цілісного майнового комплексу та вихідні дані з додатками;
ситуаційний план розташування земельної ділянки підприємства;
дані про заборгованість кредиторам (із зазначенням простроченої дебіторської заборгованості);
рішення державних органів про виділення для підприємства земельних ділянок;
дані щодо голови комісії з підготовки до приватизації;
дані щодо членів комісії з підготовки до приватизації.
Додаток 1
до Положення про типовий план
приватизації несільськогосподарських
підприємств і організацій
агропромислового комплексу
Затверджую
____________________________________
(керівник органу приватизації)
____________________________________
(підпис)
____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
"____" ________________ 199_ р.
Типовий план
приватизації несільськогосподарського підприємства агропромислового комплексу
Розділ I. Реквізити підприємства, на базі якого створюється відкрите акціонерне товариство (далі - ВАТ)
1. Код за ЗКПО (ДРЗОУ) ___________________________________________
2. Повна і скорочена назва підприємства, що приватизується _______
__________________________________________________________________
3. Юридична адреса _______________________________________________
4. Номери поточного та інших рахунків підприємства, найменування і
реквізити обслуговуючих банківських установ ______________________
__________________________________________________________________
Розділ II. Характеристика господарської діяльності підприємства, що приватизується
--- ----------------------------- ------------------------------
| N | Показник |На дату складання балансу під-|
|п/п| |приємства, в процесі його при-|
| | |ватизації |
|---|-----------------------------|------------------------------|
| 1 |Чисельність працівників спис-| |
| |кового складу, чол. | |
| 2 |Залишкова вартість основних | |
| |фондів, млн.крб. | |
| 3 |Балансовий прибуток, млн.крб.| |
| 4 |Розрахунковий прибуток, який | |
| |залишається після сплати по- | |
| |датків та інших обов'язкових | |
| |платежів, млн.крб. | |
--- ----------------------------- ------------------------------
5. Основні види діяльності (за статутом) _________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Основні види продукції (послуг), що виробляється:
----------- ------------------ --------------- -----------------
|Основні ви-|Вартість продукції|У натуральному |Частка в загаль- |
|ди продук- |(послуг), млн.крб.|виразі (одиниця|ному обсязі про- |
|ції | |виміру) |дукції (послуг),%|
----------- ------------------ --------------- -----------------
Підприємство має (не має) договірні зв'язки з
(необхідне підкреслити)
сільськогосподарськими товаровиробниками.
7. Основні ринки збуту продукції _________________________________
__________________________________________________________________
8. Характеристика обігових коштів:
--------------------------------------- ------------------------
|Дебіторська заборгованість, млн.крб. | |
|Кредиторська заборгованість, млн.крб. | |
--------------------------------------- ------------------------
9. Процент зносу основних фондів _________________________________
10. Характеристика екологічного стану
Виплачено за рік штрафів за порушення екологічних вимог:
__________________________________________________________________
11. Дані про межі, розмір, місцезнаходження земельної ділянки ____
__________________________________________________________________
Розмір земельного податку, млн.крб. ______________________________
12. Монопольне становище _________________________________________
Розділ III. Характеристика статутного фонду ВАТ
1. Статутний фонд ВАТ ____________________________________________
2. Номінальна вартість акції - _____ тис.крб.
3. Кількість акцій _______________________________________________
Майно, яке не включено до статутного фонду
Акції, частки, паї в статутних фондах інших юридичних осіб:
--------------- ------------ ------------------ ----------------
|Назва та статус|Юридична ад-|Загальна вартість,|Частка акціонер-|
|юридичної особи|реса |млн.крб. |ного товариства |
| | | |в статутному |
| | | |фонді об'єкта, %|
--------------- ------------ ------------------ ----------------
Перелік об'єктів соціально-побутового призначення, залишкову вартість яких не включено до статутного фонду:
-------------- ------------ ---------------- -------------------
|Назва об'єкта |Інвентарний | Адреса |Залишкова вартість,|
| |номер | |млн.крб. |
-------------- ------------ ---------------- -------------------
Перелік об'єктів, що підлягають особливому режиму приватизації:
-------------- ------------ ---------------- -------------------
|Назва об'єкта |Інвентарний | Адреса |Залишкова вартість,|
| |номер | |млн.крб. |
-------------- ------------ ---------------- -------------------
Перелік об'єктів, що не підлягають приватизації:
-------------- ------------ ---------------- -------------------
|Назва об'єкта |Інвентарний | Адреса |Залишкова вартість,|
| |номер | |млн.крб. |
-------------- ------------ ---------------- -------------------
Державний житловий фонд, який приватизується відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду".
Розділ IV. Розміщення акцій
Акції ВАТ ___________________, створеного шляхом перетворення державного підприємства ____________________________, розміщуються згідно з таким планом:
-------------- --------------------------- --------------- -----
|Спосіб розмі- | Продаж акцій |Безоплатна пе- |Част-|
|щення |---- ----- ----- ----------|редача |ка в |
| |всьо|за |за |термін |---- ----------|ста- |
| |го, |прива|влас-|розміщення|всьо|термін роз|тутно|
| |тис.|тиза-|ні |----- ----|го, |міщення |му |
| |крб.|ційні|кошти|поча-|закі|тис.|---- -----|фонді|
| | |май- |та |ток |нчен|крб.|поча|закін| |
| | |нові |ком- | |ня | |ток |чення| |
| | |сер- |пенса| | | | | | |
| | |тифі-|ційні| | | | | | |
| | |кати,|серти| | | | | | |
| | |тис. |фіка-| | | | | | |
| | |крб |ти, | | | | | | |
| | | |тис. | | | | | | |
| | | |крб. | | | | | | |
|--------------|----|-----|-----|-----|----|----|----|-----|-----|
................Перейти до повного тексту