1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 864 від 28.12.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 1996 р.
за N 14/1039
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 337 від 05.08.2009 )
Про затвердження Інструкції про порядок виконання постанов прокурорів, суддів, слідчих, органів дізнання і ухвал судів про привід підозрюваних, обвинувачених, підсудних, свідків і потерпілих
Відповідно до Закону України "Про міліцію" та вимог Кримінально-процесуального кодексу України щодо виконання постанов прокурорів, суддів, слідчих, органів дізнання і ухвал судів про привід підозрюваних, обвинувачених, підсудних, свідків і потерпілих
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виконання постанов прокурорів, суддів, слідчих, органів дізнання і ухвал судів про привід підозрюваних, обвинувачених, підсудних, свідків і потерпілих, що додається.
2. Начальникам головних управлінь МВС України в Криму, м.Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях, м.Севастополі та на транспорті:
2.1. Організувати вивчення цієї Інструкції з особовим складом органів і підрозділів внутрішніх справ, а від працівників середнього начальницького складу прийняти заліки.
2.2. Забезпечити безумовне виконання постанов суддів та ухвал судів, правоохоронних органів і їх посадових осіб про привід підозрюваних, підсудних, обвинувачених, свідків і потерпілих для здійснення кримінально-процесуальних дій, а також тісну взаємодію працівників органів внутрішніх справ з іншими правоохоронними органами та судами у цій роботі.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на ГУАСМ МВС України.
Перший заступник Міністра Л.Бородич
Затверджено
наказом МВС України від
28 грудня 1995 року N 864
Інструкція про порядок виконання постанов прокурорів, суддів, слідчих, органів дізнання і ухвал судів про привід підозрюваних, обвинувачених, підсудних, свідків і потерпілих
Загальні положення
1. Привід є примусовим заходом, передбаченим Кримінально-процесуальним кодексом України, Законом України "Про міліцію", що застосовується до підозрюваних, обвинувачених, підсудних, свідків і потерпілих, які ухиляються без поважних причин від добровільної явки у призначений час за викликом прокурора, слідчого, органу дізнання, суду або судді.
2. Підставою для виконання приводу є:
2.1. Ухвала суду.
2.2. Постанова прокурора.
2.3. Постанова судді.
2.4. Постанова слідчого чи органу дізнання.
3. Привід виконується органом внутрішніх справ і, як правило, за місцем фактичного проживання особи, яка ухиляється від явки за викликом.
Якщо особа, яка підлягає приводу, проживає чи фактично знаходиться за межами України (країн СНД), привід її здійснюється відповідно до міждержавних угод. Запити чи доручення, що надсилають в інші держави, а також документи, які до них додаються, виконуються мовою, передбаченою цими угодами, і належним чином засвідчуються.
Порядок виконання приводу
4. Постанова (ухвала) про привід розглядається начальником органу внутрішніх справ, який повинен невідкладно забезпечити її точне виконання. За відсутності начальника органу внутрішніх справ постанова (ухвала) про привід розглядається його заступником.
5. Працівник міліції, який призначений для виконання приводу, на підставі наявних у постанові (ухвалі) даних (прізвище, ім'я, по батькові, рік народження і місце проживання) зобов'язаний достовірно встановити особу, по відношенню до якої вона винесена. Якщо в постанові (ухвалі) відсутні окремі дані, що не дозволяють установити цю особу або місце її перебування, і вияснити їх неможливо, орган внутрішніх справ негайно сповіщає про це прокурора, слідчого, орган дізнання або суд, що винесли постанову (ухвалу) про привід.
6. Після встановлення особи, яка підлягає приводу, працівник міліції оголошує їй постанову (ухвалу) про привід під розписку. Відмова від підпису із зазначенням мотивів відзначається в постанові (ухвалі) і затверджується виконавцем приводу.
7. При посиланні особи, яка підлягає приводу, на хворобу, що позбавляє її можливості слідувати до місця виклику, захворювання повинно бути підтверджене в установленому порядку лікарем.
8. Про хворобу, а також інші обставини, що фактично перешкоджають виконанню приводу (стихійне лихо, довгочасна непередбачена перерва в русі транспорту, хвороба члена родини або наявність малолітніх дітей при неможливості доручити кому-небудь нагляд за ними тощо), негайно оповіщаються прокурор, слідчий, орган дізнання чи суд, що винесли рішення про привід.

................
Перейти до повного тексту