1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І
ПРОДОВОЛЬСТВА
Н А К А З
N 303 від 10.11.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 січня 1996 р.
за N 20/1045
Про затвердження Положення про порядок розробки проектів для впровадження в агропромислове виробництво, підготовлених на основі результатів наукових досліджень
( Додатково див. Наказ Міністерства аграрної політики N 55 від 28.01.2009 )
НАКАЗУЮ:
1. З метою встановлення єдиного порядку оформлення та підвищення ефективності використання завершених науково-дослідних робіт, які виконувалися за замовленням Мінсільгосппроду України, затвердити Положення про порядок розробки проектів для впровадження в агропромислове виробництво, підготовлених на основі результатів наукових досліджень (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Коваленка А.П.
Міністр П.І.Гайдуцький
Затверджено
наказом Міністерства сільського
господарства і продовольства України
від 10 листопада 1995 року N 303
Положення про порядок розробки проектів для впровадження в агропромислове виробництво, підготовлених на основі результатів наукових досліджень
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок розробки проектів для впровадження в агропромислове виробництво, підготовлених на основі результатів наукових досліджень (далі - Положення), визначає основний зміст та регламентує порядок оформлення для впровадження в агропромислове виробництво технологічних, технічних, організаційних, економічних і соціальних проектів, розроблених науково-дослідними організаціями, вищими навчальними закладами, іншими установами незалежно від форми власності на замовлення Мінсільгосппроду України за державними науково-технічними програмами (проектами), а також виконаними эа рахунок інноваційного фонду та інших джерел фінансування.
1.2. Розробка і застосування технологічних, технічних, організаційних, економічних, соціальних проектів, що грунтуються на результатах закінчених науково-дослідних робіт (тем, завдань) є однією з основних форм реалізації у виробничих умовах досягнень науково-технічного прогресу в агропромисловому комплексі. Проект також може бути і самостійною науково-дослідною роботою, виконаною на замовлення відомства чи підприємства. Це зумовлюється тим, що за формою і змістом проекти найбільш повно розкривають сутність науково-технічних розробок, придатних для практичного застосування.
Обов'язковою умовою проекту, призначеного для впровадження на республіканському, регіональному, місцевому або господарському рівнях, є його науково-виробнича новизна і народногосподарська цінність.
1.3. При розробці проекту, виходячи з результатів наукових досліджень, необхідно всебічно обгрунтувати завдання, які потрібно вирішити при його реалізації. Особлива увага звертається на забезпечення ресурсозбереження, підвищення продуктивності праці, екологічної надійності виробництва, його реструктуризації, переходу до ринкової економіки та інших умов.
Незалежно від характеру і змісту проект включає відомості про результати проведених науково-дослідних робіт та обгрунтування їх практичного застосування.
Важливою особливістю проекту є чітко визначені адресність та умови його реалізації.
1.4. Відповідальність за достовірність даних, що містяться в проекті, та обгрунтованість його сутності щодо практичного застосування несе організація-розробник відповідно до чинного законодавства.
2. Структура проекту
Структура проекту складається з таких елементів:
2.1. Титульна сторінка.
2.2. Список розробників.
2.3. Реферат.
2.4. Зміст.
2.5. Перелік скорочень, символів, одиниць та термінів.
2.6. Коротка інформація про закінчену науково-дослідну роботу, на основі якої розроблений проект.
2.7. Вступ.
2.8. Основна частина проекту:
2.8.1. Пояснювальна записка.
2.8.2. Сутність проекту.
2.8.3. Новизна проекту.
2.8.4. Виробниче значення проекту.
2.8.5. Апробація та експериментальна перевірка проекту.
2.8.6. Обгрунтування застосування проекту у виробництві.
2.8.7. Галузеві особливості, умови та вимоги щодо практичного застосування проекту.
2.8.8. Потреба в матеріально-технічних засобах та кошторис проекту.
2.8.9. Економічний і соціальний ефект застосування проекту та умови винагороди розробників при його реалізації.
2.8.10. Висновки.
2.9. Додатки.
2.10. Список використаних джерел.
3. Вимоги до структурних елементів та їх оформлення
3.1. Титульна сторінка. Вона є першою сторінкою проекту і містить такі реквізити:
назва міністерства (відомства) або іншої організаційної структури, в систему якої входить організація-розробник проекту, повна назва організації-розробника проекту;
номер і дата державної реєстрації розробки, універсальна десяткова класифікація (УДК);
гриф погодження та гриф затвердження.
Примітка. Гриф погодження складається із слова ПОГОДЖЕНО, нижче якого наводяться: посада особи і назва погоджувальної організації, прізвище, ініціали, підпис посадової особи, дата та печатка організації. У випадку, коли погодження здійснювалось листом, вказується посада і прізвище особи, яка його підписала, назва погоджувальної організації, номер і дата листа. Гриф погодження ставиться на проекті тоді, коли є необхідність в обов'язковому порядку одержати погодження з організацією (відомством), що має пряме відношення до застосування проекту. Зокрема, це може бути пов'язано з фінансуванням робіт, потребою в матеріально-технічних ресурсах, дотриманням відповідних законодавчих та нормативних актів тощо. Гриф затвердження, крім слова ЗАТВЕРДЖУЮ, містить реквізити, як і у грифі погодження. Залежно від змісту та практичного застосування проекту, гриф затвердження може бути поставлений організацією-розробником в особі Ученої (науково-технічної) ради або її керівником;
повна назва проекту та його призначення;
підпис керівника організації-розробника;
підпис керівника розробки (посада, звання, прізвище, ім'я, по батькові);
місце і рік розробки проекту. Зазначається місто, де знаходиться організація-розробник проекту.
3.2. Список розробників проекту включає: прізвище, ініціали, посади, вчений ступінь, вчене звання відповідальних розробників та співрозробників, які брали творчу участь у його підготовці. Якщо проект розроблений одним виконавцем, його прізвище, ініціали, посада, вчений ступінь, вчене звання можуть бути винесені на титульну сторінку.
3.3. У рефераті проекту подається його обсяг і структура, мета, ключові слова, коротко характеризується зміст, викладаються пропозиції щодо масштабів застосування проекту у виробничих умовах, наводяться очікувані результати.
3.4. Зміст включає вступ, назви розділів, підрозділів, пунктів, висновки та додатки із нумерацією сторінок.
3.5. Перелік скорочень, умовних позначень, символів, одиниць та термінів.
3.6. Коротка інформація про закінчену науково-дослідну роботу, на основі якої розроблено проект, подається за такою схемою:

................
Перейти до повного тексту