1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 292 від 16.12.94
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 січня 1995 р.
за N 10/546
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 80 від 26.03.2021 )
Про затвердження Інструкції про виділення сил та технічних засобів Збройних Сил України для спільного патрулювання та взаємодії з органами Міністерства внутрішніх справ України
1. Затвердити Інструкцію про виділення сил та технічних засобів Збройних Сил України для спільного патрулювання та взаємодії з органами Міністерства внутрішніх справ України, що додається.
2. Заступникам міністра оборони України, командуючим видами Збройних Сил України, військами військових округів, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони України, командуючим об'єднанням, командирам з'єднань, військових частин, начальникам військово-навчальних закладів та установ Міністерства оборони України вивчити Інструкцію з особовим складом та забезпечити її виконання.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
4. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Перший заступник міністра оборони України генерал-полковник А.Лопата
Затверджена
наказом Міністра оборони
України
від 16 грудня 1994 р.
N 292
Інструкція
про виділення сил та технічних засобів Збройних Сил України для спільного патрулювання та взаємодії з органами Міністерства внутрішніх справ України
1. Загальні положення
Правовою основою виділення сил та технічних засобів Збройних Сил України для реалізації заходів щодо посилення боротьби зі злочинністю є Указ Президента України від 21.07.94 р. "Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю" N 396/94, а також спільний наказ Міністра внутрішніх справ України та Міністра оборони України N 428/220 від 26.09.94 р. "Про організацію спільного патрулювання співробітників органів внутрішніх справ і військовослужбовців Збройних Сил України".
Військовослужбовці Збройних Сил України можуть залучатися для спільного патрулювання з працівниками міліції з метою підтримання правопорядку в місцях дислокації військових частин Збройних Сил України.
Технічні засоби Збройних Сил України* виділяються для реалізації операцій щодо знешкодження бандитських, інших злочинних угрупувань.
____________________________
* Під технічними засобами Збройних Сил України маються на увазі транспортні засоби (автомобілі, транспортери, вертольоти), засоби зв'язку, спеціальна техніка інженерних військ і військ радіаційно-хімічного і біологічного захисту Збройних Сил України, спеціальні й індивідуальні засоби захисту.
Військовослужбовці Збройних Сил України, включаючи водіїв (екіпажі) технічних засобів, які виділяються для взаємодії з органами Міністерства внутрішніх справ України, повинні виконувати завдання відповідно до Тимчасових статутів Збройних Сил України і законів України. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для незаконних дій або бездіяльності.
2. Організація патрульної служби
Спільне патрулювання військовослужбовців і працівників міліції організовується в місцях дислокації військових частин Збройних Сил України і на територіях, що прилягають до них, і призначається для захисту прав, свобод, законних інтересів, життя і здоров'я громадян, боротьби з правопорушеннями військовослужбовців.
Начальником гарнізону (командиром військової частини) спільно з управлінням (відділом) охорони громадського порядку управління внутрішніх справ, з урахуванням оперативної обстановки і меж військових частин (житлових містечок) розробляється план спільного патрулювання.
Він містить: загальну характеристику міста (площа, населення, кількість промислових підприємств, вузів тощо); дані про стан громадського порядку, характер скоєних злочинів військовослужбовцями, найбільш ймовірні місця для вчинення злочинів і порушень громадського порядку тощо, кількість постів і маршрутів патрулювання, їх характеристики; організацію взаємодії з управлінням (відділом) внутрішніх справ; дії нарядів при ускладненні обстановки в районах служби; організацію зв'язку; розташування залізничних, морських вокзалів, аеропортів, автобусних станцій тощо. Крім того, розроблюються спеціальні картки (пам'ятки) із зазначенням завдань і особливих обов'язків кожного патрульного і постового по взаємодії у місцях масового перебування громадян.
Кожен місяць військовий комендант гарнізону (начальник штабу військової частини) спільно з начальником управління (відділу) охорони громадського порядку управління внутрішніх справ уточнює завдання по підтриманню правопорядку і військової дисципліни та розроблює план використання особового складу у спільному патрулюванні, в якому вказуються: райони несення служби; кількість особового складу, що виділяється, їх озброєння, екіпіровка; кількість патрульного транспорту, піших та автопатрулів; дні та час несення служби; організація харчування та взаємодії, місця відпочинку.

................
Перейти до повного тексту