1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 102 від 02.02.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 1995 р.
за N 75/611
Про затвердження Положення про порядок визначення та застосування способів приватизації щодо об'єктів малої приватизації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 1511 від 30.07.98 N 628 від 31.03.2004 )
На виконання Указу Президента України від 30 грудня 1994 року N 827 "Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні" та відповідно до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок визначення та застосування способів приватизації щодо об'єктів малої приватизації, що додається.
2. Регіональним відділенням та представництвам Фонду державного майна України забезпечити застосування цього Положення під час проведення малої приватизації.
3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Фонду державного майна України від 22.09.94 N 580 "Про порядок приватизації державного майна підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, що відносяться до об'єктів малої приватизації".
( Пункт 4 фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Фонду державного майна N 56 від 04.02.93, до якого вносились зміни )
4. Вважати такими, що втратили чинність, норми Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна від 04.02.93 р. N 56, в частині, що суперечить Положенню, зазначеному в пункті 1 цього наказу, щодо приватизації об'єктів групи "А".
5. Протягом одного місяця привести у відповідність з Положенням, зазначеним у пункті 1 цього наказу, нормативні документи, видані Фондом державного майна України, які регламентують порядок проведення приватизації.
6. Відповідальними за виконання цього наказу призначити керівників регіональних відділень і представництв Фонду державного майна України.
7. Департаменту малої приватизації та оцінки майна зареєструвати Положення в Міністерстві юстиції України.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду державного майна України О.Бондаря.
Голова Фонду Ю.Єхануров
Затверджено
наказом Фонду державного
майна України
від 2 лютого 1995 року
N 102
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 1511 від 30.07.98 )
Положення про порядок визначення та застосування способів приватизації щодо об'єктів малої приватизації
1. Загальна частина
1.1. Це Положення розроблене на виконання Указу Президента України "Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні" від 30.12.94 р. N 827/94 (далі - Указу), відповідно до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" та Декрету Кабінету Міністрів "Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їх структурних підрозділів, зданих в оренду" від 20.05.93 р. N 57-93.
2. Визначення способів приватизації
2.1. При приватизації об'єктів малої приватизації застосовуються такі способи приватизації:
- викуп;
- продаж на аукціоні, за конкурсом.
2.2. Викуп, як спосіб приватизації, застосовується при продажу:
- майна підприємств або їх структурних підрозділів, що можуть бути виділені в цілісні майнові комплекси, переданого в оренду, включаючи будівлі (споруди, приміщення), в яких ці підприємства (структурні підрозділи) розташовані;
- будівель (споруд, приміщень), в яких розташовані приватизовані, до набуття чинності Указу, об'єкти малої приватизації;
- об'єктів малої приватизації, які не були продані на аукціоні або за конкурсом.
2.3. Конкурс, як спосіб приватизації, застосовується при продажу майна державних підприємств, що реалізують соціально необхідні товари (роботи, послуги). Рішення про проведення конкурсу приймається органом приватизації на підставі пропозицій виконкому місцевої Ради народних депутатів.
2.4. Аукціон, як спосіб приватизації, застосовується у всіх інших випадках.
3. Викуп об'єктів малої приватизації
3.1. Викуп майна, переданого в оренду
3.1.1. Викуп майна цілісних майнових комплексів, переданого в оренду, або майна структурного підрозділу, що може бути виділений у цілісний майновий комплекс, проводиться за згодою орендаря. Будівлі (споруди, приміщення), за бажанням покупця, приватизуються разом з розташованими в них об'єктами приватизації.
3.1.2. Рішення про згоду на виділення структурного підрозділу в окремий об'єкт приватизації приймається загальними зборами організації орендарів (засідання Ради організації орендарів, якщо це передбачено Положенням про організацію орендарів) та оформлюється протоколом.
На підставі цього рішення складається розподільчий баланс на перше число місяця, в якому проводиться оцінка вартості об'єкта приватизації.
3.1.3. Для прийняття рішення про приватизацію організація орендарів або товариство покупців структурного підрозділу орендного підприємства (надалі - покупець) подає заяву на приватизацію встановленої форми.
3.1.4. До заяви на приватизацію покупець додає протокол загальних зборів, в якому відображається рішення про згоду на приватизацію, а при виділенні структурного підрозділу - також рішення про виділення структурного підрозділу.
3.1.5. Якщо приміщення, в якому знаходиться об'єкт приватизації, орендується окремим договором оренди, заява на приватизацію цього приміщення або придбання патенту на право оренди приміщення (далі - патент) на строк не менш як 10 років подається в одному пакеті із заявою на приватизацію орендованого майна.
3.1.6. Згода покупця щодо приватизації приміщення, придбання патенту додається до заяви на приватизацію та оформляється:
- протоколом загальних зборів організації орендарів (засідання Ради організації орендарів, якщо це передбачено Положенням про організацію орендарів), якщо покупцем виступає організація орендарів;
- протоколом загальних зборів товариства покупців структурного підрозділу, якщо покупцем виступає товариство покупців структурного підрозділу орендного підприємства.
3.1.7. Орган приватизації приймає рішення за заявами у десятиденний термін. Якщо об'єкт приватизації та приміщення, в якому він знаходиться, належать різним суб'єктам державної власності, відповідні органи приватизації повинні прийняти спільне рішення (наказ) про одночасну приватизацію майна та будівлі (споруди, приміщення), при умові відсутності прямої заборони відповідно до законодавства на приватизацію останньої.
3.1.8. Протягом трьох днів після прийняття рішення про приватизацію орган приватизації за поданням керівника підприємства затверджує склад комісії з оцінки вартості майна.
3.1.9. Протягом 15 календарних днів після прийняття рішення про приватизацію орган приватизації публікує інформацію про об'єкти, що підлягають приватизації шляхом викупу, в засобах масової інформації.
3.1.10. Оцінка вартості об'єктів приватизації здійснюється згідно з Методикою оцінки вартості об'єктів приватизації, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.95 р. N 36 (далі - Методика оцінки), з урахуванням вимог ст.9 Указу та завершується складанням акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу.
Якщо об'єкт приватизації та приміщення, в якому він знаходиться, належать різним суб'єктам державної власності, оцінка об'єкта приватизації та будівлі (споруди, приміщення) проводиться окремо.
Оцінка вартості патенту на право оренди здійснюється згідно з Положенням про оцінку вартості патенту на право оренди будівель (споруд, приміщень), затвердженого наказом Фонду державного майна України від 31.01.95 р. N 91.

................
Перейти до повного тексту