1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 23/36/9 від 02.02.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 1995 р.
за N 86/622
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 374/68/338 від 29.12.2000 )
Про затвердження Списку професійних захворювань та Інструкції щодо його застосування
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 року N 81 "Про заходи щодо застосування Закону України "Про пенсійне забезпечення",
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Список пофесійних захворювань та Інструкцію по застосуванню Списку професійних захворювань (додається).
2. Пропонувати міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, головам медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) прийняти Список професійних захворювань та Інструкцію щодо його застосування до керівництва при визначенні професійних захворювань.
3. З вступом в дію наказу наказ МОЗ СРСР від 29.09.89 N 555 "Про вдосконалення системи медичних оглядів трудящих і водіїв індивідуальних транспортних засобів" в частині списку професійних захворювань та інструкції щодо його застосування вважати таким, що не застосовується на території України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальників головних управлінь: медичної, допомоги дорослому населенню - А.М.Морозова, санітарно-епідеміологічного - А.В.Моісеєва і медико-санітарної експертизи - В.В.Маруніча.
5. Розмножити наказ у необхідній кількості, після державної регістрації в Мінюсті.
6. Скасувати наказ МОЗ України від 06.05.94 р. N 65.
Міністр охорони здоров'я
України
Міністр соціального захисту
населення України
Міністр праці

В.О.Бобров

А.В.Єршов
Н.М.Малиш
Затверджено
наказом Міністерства охорони
здоров'я України,
Міністерства соціального
захисту населення України,
Міністерства праці України
від 02.02.95 р. N 23/36/9
Інструкція по застосуванню Списку професійних захворювань
1. Список професійних захворювань є основним документом, який використовується при встановленні діагнозу професійного захворювання, зв'язку його з виконуваною роботою або професією, вирішенні питань експертизи працездатності, медичної і трудової реабелітації, а також при розгляді питань, пов'язаних з відшкодуванням власником підприємства, установи чи організації, або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків. Професійні захворювання - захворювання, які обумовлені дією на організм виключно або переважно факторів виробництва, характерних для конкретної професії.
2. До списку внесені професійні захворювання, які викликані виключно дією несприятливих виробничо-професійних факторів (пневмоконіози, вібраційна хвороба, інтоксикації та інші), а також ряд захворювань, у розвитку яких встановлено причинний зв'язок з впливом певного несприятливого виробничо-професійного фактора та виключений явний вплив інших непрофесійних факторів, що викликають аналогічні зміни в організмі (бронхіт, алергічні захворювання, катаракта та інші).
3. При вирішенні питання про зв'язок захворювання з умовами праці, необхідно виходити з клінічної форми і особливостей його розвитку, конкретних санітарно-гігієнічних умов праці і стану умов праці в конкретній професії, які підтверджені відповідною документацією (виписка із амбулаторної картки та історії хвороби, санітарно-гігієнічна характеристика умов праці, копія трудової книжки).

................
Перейти до повного тексту