- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 23/36/9 від 02.02.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 березня 1995 р. за N 86/622 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОЗ
N 374/68/338 від 29.12.2000 )
Про затвердження Списку професійних захворювань та Інструкції щодо його застосування
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 року
N 81 "Про заходи щодо застосування Закону України "Про пенсійне забезпечення",
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Список пофесійних захворювань та Інструкцію по застосуванню Списку професійних захворювань
(додається).
2. Пропонувати міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, головам медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) прийняти Список професійних захворювань та Інструкцію щодо його застосування до керівництва при визначенні професійних захворювань.
3. З вступом в дію наказу наказ МОЗ СРСР від 29.09.89 N 555 "Про вдосконалення системи медичних оглядів трудящих і водіїв індивідуальних транспортних засобів" в частині списку професійних захворювань та інструкції щодо його застосування вважати таким, що не застосовується на території України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальників головних управлінь: медичної, допомоги дорослому населенню - А.М.Морозова, санітарно-епідеміологічного - А.В.Моісеєва і медико-санітарної експертизи - В.В.Маруніча.
5. Розмножити наказ у необхідній кількості, після державної регістрації в Мінюсті.
6. Скасувати наказ МОЗ України від 06.05.94 р. N 65.
Міністр охорони здоров'я України Міністр соціального захисту населення України Міністр праці | В.О.Бобров А.В.Єршов Н.М.Малиш |
Затверджено
наказом Міністерства охорони
здоров'я України,
Міністерства соціального
захисту населення України,
Міністерства праці України
від 02.02.95 р. N 23/36/9
Інструкція по застосуванню Списку професійних захворювань
1. Список професійних захворювань є основним документом, який використовується при встановленні діагнозу професійного захворювання, зв'язку його з виконуваною роботою або професією, вирішенні питань експертизи працездатності, медичної і трудової реабелітації, а також при розгляді питань, пов'язаних з відшкодуванням власником підприємства, установи чи організації, або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків. Професійні захворювання - захворювання, які обумовлені дією на організм виключно або переважно факторів виробництва, характерних для конкретної професії.
2. До списку внесені професійні захворювання, які викликані виключно дією несприятливих виробничо-професійних факторів (пневмоконіози, вібраційна хвороба, інтоксикації та інші), а також ряд захворювань, у розвитку яких встановлено причинний зв'язок з впливом певного несприятливого виробничо-професійного фактора та виключений явний вплив інших непрофесійних факторів, що викликають аналогічні зміни в організмі (бронхіт, алергічні захворювання, катаракта та інші).
3. При вирішенні питання про зв'язок захворювання з умовами праці, необхідно виходити з клінічної форми і особливостей його розвитку, конкретних санітарно-гігієнічних умов праці і стану умов праці в конкретній професії, які підтверджені відповідною документацією (виписка із амбулаторної картки та історії хвороби, санітарно-гігієнічна характеристика умов праці, копія трудової книжки).
................Перейти до повного тексту