1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 179 від 03.10.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 грудня 1995 р.
за N 446/982
Про затвердження Інструкції про виробничу практику студентів медичного, лікувального, педіатричного, медико-профілактичного, стоматологічного і фармацевтичного факультетів медичних і фармацевтичного вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації
Згідно з Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1992 року N 469, та відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року N 93,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про виробничу практику студентів медичного, лікувального, педіатричного, медико-профілактичного, стоматологічного і фармацевтичного факультетів медичних і фармацевтичного вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, що додається.
2. Скасувати наказ від 01.12.93 N 234 "Про затвердження Інструкції про виробничу практику студентів медичного, лікувального, педіатричного, медико-профілактичного, стоматологічного і фармацевтичного факультетів вищих медичних і фармацевтичного навчальних закладів" як такий, що не пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.
3. Ректорам медичних і фармацевтичного вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації забезпечити виконання вказаної Інструкції.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на в.о.начальника Головного управління учбових закладів і кадрів В.В.Романовського.
Перший заступник Міністра А.М.Сердюк
Затверджено
наказом Міністерства охорони
здоров'я України
від 3 жовтня 1995 року N 179
Інструкція про виробничу практику студентів медичного, лікувального, педіатричного, медико-профілактичного, стоматологічного і фармацевтичного факультетів медичних і фармацевтичного вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації
1. Інструкція розроблена відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1992 року N 469, та Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року N 93 (далі - Положення).
2. Виробнича практика студентів медичних і фармацевтичного вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації (далі - навчальних закладів) є важливою ланкою в підготовці лікаря (провізора) і невід'ємною частиною навчального процесу. Головне завдання виробничої практики - закріплення знань, одержаних у процесі навчання, засвоєння і вдосконалення практичних навичок в умовах майбутньої діяльності на базах районних, міських, обласних лікувально-профілактичних, хіміко-фармацевтичних закладів, аптек, науково-дослідних інститутів тощо.
3. Виробнича практика проводиться згідно з навчальними планами підготовки лікаря (провізора) в медичних і фармацевтичному навчальних закладах за спеціальностями: 7.110101 - лікувальна справа; 7.110104 - педіатрія; 7.110105 - медико-профілактична справа; 7.110106 - стоматологія; 7.110201 - фармація, які затверджені Міністерством охорони здоров'я України і погоджені з Міністерством освіти України.
4. Зміст практики
4.1. Зміст і послідовність практики визначаються типовими і наскрізними програмами, які розробляються і затверджуються Міністерством охорони здоров'я України. Типові і наскрізні програми повинні мати:
- переліки навичок, умінь, знань, які мають засвоїти студенти під час практики;
- рекомендації щодо видів, форм перевірки рівня оволодіння навичками, уміннями, знаннями;
- форми звіту студентів про проходження практики.
4.2. На підставі типових і наскрізних програм навчальні заклади розробляють робочі програми з практики і додаткові методичні документи, спрямовані на поліпшення якості проведення практики студентів, які затверджуються керівником навчального закладу.
5. Бази практики
5.1. Практика студентів навчальних закладів проводиться на базах організацій, підприємств, закладів, які відповідають вимогам програм з практики. Навчальний заклад укладає договір з організаціями підприємствами, закладами терміном до 5 років (згідно з додатком N 1 до Положення за винятком п.2.4.). При наявності клінік і аптек, підпорядкованих навчальним закладам, можливе проходження практики на цих базах.
6. Організація практики
6.1. Навчальні заклади створюють у своїй структурі відділ практики. Вони щорічно укладають договори з організаціями, підприємствами, закладами і за два місяці до початку практики погоджують з ними графіки її проходження. На підставі атестації баз практики видається спільний наказ Управління охорони здоров'я обласної (міської) державної адміністрації, Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим і навчального закладу, в якому затверджуються список лікувально-профілактичних, санітарно-профілактичних, аптечних закладів, визначених базами практики, терміни її проведення, приблизна кількість студентів, прізвища керівників практики від бази.
6.2. З метою рівномірного розподілу студентів на місцях практики можливе її проведення (на стоматологічному і фармацевтичному факультетах) двома потоками у разі необхідності і в канікулярний період з перенесенням останнього на інший час.
6.3. Кафедра акушерства і гінекології організує проведення необхідного мінімуму досліджень (бактеріологічних, серологічних) студентів, які проходитимуть практику в пологових будинках.
7. Керівництво практикою
7.1. Керівництво практикою на базах здійснюють:
- керівник від навчального закладу;
- загальний керівник від бази;
- безпосередній керівник від бази.
7.2. Керівниками виробничої практики від навчальних закладів призначають наказом ректора навчального закладу досвідчених професорів, доцентів, асистентів кафедр, які безпосередньо брали участь у навчальному процесі з дисциплін, за якими проводиться практика. Вони виконують функції, зазначені в п.3.3 Положення.

................
Перейти до повного тексту