- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
Н А К А З
N 969/97 від 27.07.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 серпня 1995 р. за N 292/828 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду
державного майна
N 775/685 від 05.06.2013 )
Про затвердження Порядку експертної оцінки нематеріальних активів
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.95 р.
N 36 "Про затвердження Методики оцінки вартості об'єктів приватизації",
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок експертної оцінки нематеріальних активів, що додається.
Голова Фонду державного майна Голова Державного комітету з питань науки і технологій | Ю.І.Єхануров С.М.Рябченко |
Затверджено
наказом Фонду державного
майна України та Державного
комітету з питань науки і
технологій
від 27 липня 1995 року
N 969/97
Порядок експертної оцінки нематеріальних активів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Методики оцінки вартості об'єктів приватизації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 1995 року
N 36.
2. Експертна оцінка нематеріальних активів відповідно до цього Порядку проводиться щодо об'єктів приватизації незалежно від галузі господарства, до якої вони належать, у разі створення на їх основі акціонерних товариств. Рішення про експертну оцінку нематеріальних активів приймає комісія по приватизації (корпоратизації).
3. Експертній оцінці згідно з цим Порядком підлягають нематеріальні активи, не відображені в балансі підприємства.
4. Нематеріальні активи, перелічені в пункті 8, підлягають інвентаризації відповідно до пункту 21 Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються, а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1993 року
N 158.
5. Нематеріальні активи, перелічені в пунктах 9, 10, 11 цього Положення, оцінюються комісією по приватизації (корпоратизації). За рішенням органу приватизації в окремих випадках для експертної оцінки вартості нематеріальних активів, перелічених в пунктах 8-11 цього Порядку, можуть залучатися експерти відповідно до Положення про порядок проведення експертної оцінки державного майна України від 2 лютого 1995 року
N 100.
6. У разі виявлення нематеріальних активів, що згідно з законодавством не підлягають приватизації, орган приватизації вирішує питання вилучення їх вартості із вартості цілісного майнового комплексу для вирішення організаційно-правових питань їх використання.
II. Види та характеристики нематеріальних активів
7. Нематеріальні активи - об'єкти права інтелектуальної власності, інші об'єкти права власності та користування.
8. До нематеріальних активів - об'єктів права інтелектуальної власності, належать:
8.1. Право власності на винахід.
Право власності на винахід засвідчується патентом. Об'єктом винаходу може бути: продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини); спосіб.
8.2. Право власності на корисну модель.
Право власності на корисну модель засвідчується патентом. Об'єктом корисної моделі може бути конструктивне виконання пристрою.
8.3. Право власності на промисловий зразок.
Право власності на промисловий зразок засвідчується патентом. Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи разфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
8.4. Право власності на знаки для товарів і послуг.
Право власності на знаки для товарів і послуг засвідчується свідоцтвом. Об'єктом права власності на знак можуть бути словесні, зображувальні, об'ємні та інші позначення або їх комбінації, виконані у будь-якому кольорі чи поєднанні кольорів.
8.5. Право власності на сорт рослин.
Право власності на сорт засвідчується патентом. Патент на сорт засвідчує авторство на сорт і виключне право на його використання. Перелік родів і видів рослин, на сорти яких видаються патенти, визначається Кабінетом Міністрів України.
8.6. Право власності на фірмове найменування.
Юридична особа має своє найменування. Право і обов'язки господарських організацій, пов'язані з користуванням фірмовим найменуванням, виробничими марками і товарними знаками, що визначаються діючим законодавством.
8.7. Право власності на програми для ЕОМ.
Право на публікування, відтворювання, розповсюдження та інші дії по введенню в господарський обіг сукупності даних та команд, що призначені для функціонування ЕОМ та інших комп'ютерних пристроїв з метою отримання певного результату.
8.8. Право власності на базу даних.
Право на публікування, відтворювання, розповсюджування та інші дії по введенню у господарський обіг сукупності даних (статей, розрахунків, тощо), які систематизовані для пошуку і обробки за допомогою ЕОМ.
8.9. Право власності на науково-технічну інформацію.
Об'єктом науково-технічної інформації можуть бути: результати науково-технічних, виробничих робіт та іншої науково-технічної діяльності, що зафіксовані у формі, яка забезпечує їх відтворення, використання та поширення.
9. До нематеріальних активів - об'єктів права користування ресурсами природного середовища, належать:
9.1. Право користування земельною ділянкою.
................Перейти до повного тексту