1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ НАФТОВОЇ, ГАЗОВОЇ ТА НАФТОПЕРЕРОБНОЇ
ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ "ДЕРЖНАФТОГАЗПРОМ"
Н А К А З
N 42 від 10.04.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 1995 р.
за N 227/763
Про затвердження Типових договорів на постачання і транспортування природного газу у 1995 році
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. N 243 "Про порядок поставки природного газу та розрахунків за нього споживачами України в 1995 році",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типові договори на постачання і транспортування природного газу в 1995 році, що додаються.
2. Голові правління АТ "Укргазпром" (Клюк Б.О.) надіслати дочірнім підприємствам АТ "Укргазпром" зазначені договори для використання в роботі.
3. Акціонерному товариству "Укргазпром", корпорації "Укргаз", державному комунальному підприємству "Київгаз" за погодженням з державною акціонерною компанією "Укрресурси" забезпечити укладання угод з Типовими договорами.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова комітету Є.М.Довжок
Затверджено
Наказом Держнафтогазпрому
від 10.04.95 р. N 42
Типовий договір на постачання природного газу
м. ______ " __ " ___________ 1995 р.
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________,
що є юридичною особою за законодавством України в подальшому
"Постачальник", в особі __________________________________________
____________________, який діє на підставі________________________
_______________________________, з одного боку, та _______________
_________________________________________, що є юридичною особою
за законодавством _____________________, в подальшому "Покупець" в
особі _____________________________________________, який діє на
підставі _____________________________________________, з другого
боку, відповідно до Постанови Кабінета Міністрів України
від 6 квітня 1995 року, N 243 "Про порядок поставки
природного газу та розрахунків за нього споживачами України в
1995 році, уклали цей договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1. У відповідності з обсягами природного газу власного видобутку та закупленого за імпортом в 1995 році, "Постачальник" поставляє природний газ через газові мережі "Газотранспортної організації" - __________________________________________________ ________________________________________________________________ з якою укладений окремий договір на транспортування природного газу від газо-розподільчої станції (надалі- ГРС) "Постачальника" до кожного споживача, а "Покупець" приймає та оплачує на умовах цього договору в 1995 році природний газ в таких об'ємах:
на рік ________________________ млн.куб.м.
I кв. _______________________ II кв. ____________________________
III кв.______________________ IV кв. ____________________________
1.2. Зміна обсягів подачі природного газу, вказаних в п.1.1. Договору, проводиться в окремих випадках за узгодженням між "Постачальником" та "Покупцем".
2. Кількість та якість газу
2.1. Кількість газу:
2.1.1. Кількість газу, яка постачається "Постачальником" та приймається "Покупцем", визначається відповідно до обсягів зазначених в п. 1.1. цього договору, шляхом рівномірного розподілу квартальних обсягів на кожну добу.
2.1.2. "Покупець" споживає газ рівномірно протягом місяця в межах середньодобовоі норми. При необхідності відступу від середньодобової норми "Постачальником" і "Покупцем" встановлюється нерівномірна подача газу за взаємно узгодженими графіками.
2.1.3. При наявності вільних обсягів газу в системі газопроводів "Постачальник" має право за згодою "Покупця" збільшити обсяги подачі природного газу "Покупцеві" при умовах оплати цих обсягів згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 року N 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу в народному господарстві".
2.1.4. При перевитратах добової норми відбору газу "Покупцем", "Постачальник" має право примусово обмежити подачу газу до встановленого добового плану.
2.1.5. Кількість поданого газу "Покупцеві" визначається згідно п.2.7. Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Держкомнафтогазу від 01.11.94 р. N 355 відповідно контрольно-вимірювальними приладами "Постачальника" або контрольно-вимірювальними приладами "Покупця".
2.1.6. При відсутності комерційних приладів, при їх несправності або при визначенні недійсності показників діаграм приладів кількість газу визначається за паспортом і потужністю неопломбованого газовикористовуючого обладнання з розрахунку його цілодобової роботи.
Перерахунок робиться з початку поточного місяця, в якому виявлена несправність.
2.1.7. Сторона, яка не згодна з визначеною кількістю поданого за місяць газу, заявляє про це іншій стороні в 10-ти денний термін з моменту оформлення акта про місячні об`єми кількості поданого газу.
2.1.8. За розрахункову одиницю поданого газу приймається один кубічний метр, приведений до стандартних умов (Т = 20 град.С, Р = 101,325 КПа (760 мм.рт.ст.) та вологість, рівна нулю ).
2.2. Якість газу:
2.2.1. Якість природного газу повина відповідати вимогам ГОСТ 5542-87. Державний нагляд за дотриманням вимог державних стандартів, інших нормативних актів, щодо якості поданого газу здійснюють органи Держстандарту України.
2.2.2. Порядок проведення фізико - хімічних аналізів, місця відбору проб і періодичність замірів визначаються за домовленістю сторін та оформлюються протоколами, які є невід`ємною частиною даного Договору. Якість природного газу визначається методами, що передбачені державними стандартами та іншими нормативними актами з цього питання.
2.2.3. Засоби вимірювання, необхідні для визначення якісних характеристик природного газу, повинні бути повірені органами Держстандарту України.
2.2.4. "Постачальник" один раз на місяць не пізніше 10 числа надає "Покупцеві" сертифікат якості газу.
3. Порядок та умови постачання, приймання та обліку газу
3.1. "Постачальник" подає, а "Покупець" приймає природний газ відповідно до Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Державного комітета по нафті і газу від 01.11.94 року N 355.
3.2. Кількість природного газу, яка подається споживачу визначається по контрольно - вимірювальних приладах, які повинні відповідати вимогам Правил виміру споживання газів та рідин стандартними звужуючими пристроями РД-50-213-80 Держкомітету СРСР по стандартах та відповідно до Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Державного комітету по нафті і газу від 01.11.94 року N 355.
3.3. Типи контрольно-вимірювальних приладів, які встановлені або будуть встановлені повинні мати окремий дозвіл на використання даного типу приладу або бути внесені в Державний реєстр засобів вимірювань України органами Держстандарту України.
3.4. При використанні для обліку кількості газу самопишучих приладів або автоматичних обчислювачів газу, методика підрахунку повинна складатися на підставі формули "3", статті 3 Правил виміру споживання газів та рідин стандартними звужуючими пристроями РД-50-213-80 Держкомітету СРСР по стандартах.
3.5. Облік поданого газу за допомогою лічильників та звужуючих пристроїв "Покупця" вважається дійсним при наступних умовах:
3.5.1. Лічильник та звужуючий пристрій повинні бути повіреними в порядку, установленому Держстандартом та опломбовані в місцях, передбачених заводом-виготовлювачем, а у разі їх відсутності в місцях, передбачених "Газотранспортною організацією";
3.5.2. Якщо відсутні заливи діаграм чорнилами;
3.5.3. Якщо розриви на діаграмі не більше, ніж півгодини;
3.5.4. Якщо запис зроблено на стандартній діаграмі картографічного виробництва, яка має реєстраційний номер органів Держстандарту, штамп та підпис відповідальної особи;
3.5.5. Якщо товщина запису не перевищує 1 мм;
3.5.6. Лінія, прокреслена пером від початку до кінця на нерухомій діаграмі, не повинна відхилятись від відповідної лінії часу більше, ніж на 0,25 мм (якщо лінії перетинаються в середині) або 0,5 мм (якщо лінії перетинаються на початку або в кінці);
3.5.7. Лінія, прокреслена нерухомим пером на рухомій ді- аграмі, не повинна відхилятись від відповідної відрахункової лінії витрат більше, ніж на 1/3 абсолютної величини основної допустимої похибки дифманометра;
3.5.8. Якщо запис проведено в межах, передбачених розрахунками та 100% шкали витрат.
Примітка: При запису контрольно-вимірювальним приладом більше 100% робочої шкали, нарахування витрат газу за період запису проводиться за встановленою потужністю неопломбованих газових пальників. При запису контрольно - обчислювальних приладів нижче межі робочої шкали приладу, розрахованої згідно з Правилами РД 50-213-80 Держкомітету СРСР по стандартах, нарахування витрат газу за період цього запису проводиться по нижній межі, вказаній в розрахунковому папері.
При пульсованому запису підрахунки діаграм проводяться по зовнішній стороні запису.
Поправочні коефіцієнти до показників лічильників вводяться щодня при опрацюванні діаграм.
Всі розрахунки окремої діаграми повинні фіксуватися на її зворотному боці за підписом відповідальної особи;
3.5.9. Щодня, при заміні діаграм "Покупцем", повинна проводитись посадка пера на "0".
3.6. При використанні "Покупцем" лічильників газу-останні повинні мати пристрій корекції по тиску та температурі.
3.7. На підставі показників контрольно-вимірювальних приладів складаються добові та місячні акти про об'єми кількості поданого газу.
Добовим актом про об`єми кількості поданого газу вважається:
3.7.1. Погодинний звіт отриманий з автоматичних обчислювачів витрат газу або з коректорів лічильників газу.
3.7.2. Розшифровки картограм самопишучих приладів на зворотній стороні яких вказано кількість газу в нормальних умовах (Т = 20 град.С, та Р = 101,325 КРа).
На підставі добових актів складаються місячні акти.
3.8. Середньомісячна фактична теплота згорання вказується "Постачальником" в актах про місячні об'єми кількості поданого газу.
3.9. Акт про місячні об'єми кількості поданого газу підписується представниками "Покупця" і "Постачальника". Акт складається в 3-х примірниках, один з яких надається "Постачальнику" і є підставою для оплати вартості поданого газу.
3.10. Експлуатація лічильників та приладів для виміру характеристик і складу природного газу проводиться "Покупцем"у відповідності з технічними описом та інструкцією по експлуатації впроваджених приладів обліку.
3.11. Сторонам надається право перевіряти роботу контрольно-вимірювальних приладів. "Покупець" у будь-який час забезпечує представнику "Постачальника" доступ до контрольно-вимірювальних приладів, можливість їх перевірки, а також контроль якості обробки діаграм і правильності застосування відповідних коефіцієнтів при підрахунках витрат газу. Сторони мають право вимагати позачергової державної повірки контрольно-вимірювальних приладів в органах Держстандарту.

................
Перейти до повного тексту