- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Н А К А З
N 690/63 від 09.06.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 червня 1995 р. за N 197/733 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Фонду державного майна
N 698 від 11.07.2019
Постанови Національного банку
N 92 від 11.07.2019 )
Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України N 467 від 02.11.92 р. та Національного банку України 30.10.92 р.
На виконання пункту 4 Заходів щодо введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів, створення центрів проведення сертифікаційних аукціонів та інформування населення про умови участі в таких аукціонах, затверджених Першим віце-прем'єром В.Пинзеником 4 січня 1995 року за N 258/96,
НАКАЗУЄМО:
Голова Фонду державного майна України Голова Правління Національного банку України | Г.Єхануров В.Ющенко |
Затверджено
наказом Фонду державного майна України
та Національного банку України
від 9 червня 1995 року N 690/63
Зміни та доповнення
до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації
На виконання Указу Президента України "Про заходи щодо введення у готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів" від 27 грудня 1994 року N 809/94 до "Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації", що затверджене наказом Голови Фонду державного майна України від 02.11.92 р. та Головою Правління Національного банку України 30.10.92 р. (далі -
Положення) , вносяться такі зміни та доповнення.
1. Пункти 1.3-1.5 викласти в такій редакції:
"1.3. Покупці здійснюють оплату об'єкта приватизації іменними приватизаційними майновими сертифікатами у готівковій формі або приватизаційними платіжними дорученнями встановленого зразка при використанні майнових сертифікатів у безготівковій формі (додатки 1-4). Платіжні доручення видаються державними органами приватизації або уповноваженими органами у порядку, визначеному Фондом державного майна України.
1.4. Облік приватизаційних паперів, які акумулюються для наступної оплати об'єкта приватизації центрами сертифікатних аукціонів, товариствами покупців, комісіями з продажу акцій та фінансовими посередниками, в установах банківської системи здійснюється на позабалансових рахунках.
2. Пункт 1.6 доповнити останнім реченням такого змісту:
"Ведення рахунків Державних позабюджетних фондів приватизації здійснюється регіональними управліннями Національного банку України, або за згодою з Фондом державного майна - уповноваженими комерційними банками. Обслуговування позабалансових рахунків центрів сертифікатних аукціонів, позабюджетних фондів приватизації адміністративно-територіальних одиниць та Автономної Республіки Крим може здійснюватись комерційними банками за угодами з ними."
3. Пункт 1.7 почати словами "Приватизаційні майнові сертифікати у готівковій формі або" і далі за текстом.
4. Пункт 1.9 викласти в такій редакції:
"1.9. Для придбання об'єктів приватизації покупці можуть використовувати власні та позичені кошти, кошти з приватизаційних рахунків та приватизаційні майнові сертифікати у готівковій формі".
5. Назву розділу 4 Положення викласти в такій редакції:
"Приватизаційні майнові сертифікати у готівковій формі та кошти на приватизаційних рахунках"
6. Пункт 4.1 вважати п.4.2.
7. Розділ 4 Положення доповнити новим пунктом 4.1 у такій редакції:
"Видача громадянам іменних приватизаційних майнових сертифікатів у готівковій формі здійснюється установами Ощадного банку України у порядку, встановленому Положенням "Про порядок видачі приватизаційних майнових сертифікатів", що затверджене наказом Національного банку України від 02.12.94 р. N 204.
8. Пункт 6.1 після слів " ..., товариства покупців" доповнити словами "комісії з продажу акцій, центру сертифікатних аукціонів" і далі за текстом.
9. Абзац четвертий пункту 6.2 викласти в такій редакції:
"У додатку 4, - товариствами покупців, комісіями з продажу акцій, центрами сертифікатних аукціонів та фінансовими посередниками при використанні акумульованих на їх рахунках приватизаційних коштів."
10. У пункті 6.5 після слів "... уповноваженим ним органом" доповнити словами "(центром сертифікатних аукціонів)" і далі за текстом.
11. Пункт 6.9 доповнити абзацами такого змісту:
"Переадресування приватизаційних коштів у безготівковій формі можливо у разі призупинення діяльності комерційного банку, який обслуговував відповідну юридичну особу, або з ініціативи самої юридичної особи.
Власником рахунку на адресу регіонального управління Національного банку України подається заява за довільною формою з викладенням причин переведення приватизаційних коштів до іншого банку. Переведення позабалансових рахунків 9946-9948 з одного комерційного банку до іншого здійснюється за погодженням з регіональним управлінням Національного банку України.
Переадресування приватизаційних коштів у безготівковій формі проводиться з використанням приватизаційного платіжного доручення-ордера (додаток 4), у якому платником-покупцем і одержувачем коштів є одна юридична особа. Банком-одержувачем коштів є банк, до якого переводяться акумульовані приватизаційні кошти юридичної особи.
Приватизаційні платіжні доручення громадян (додаток 2) разом із складеними за ними реєстрами, де вказуються реквізити банку, до якого переводяться приватизаційні кошти, обандеролюються і передаються за призначенням (до банку, який згідно з укладеною угодою вестиме обслуговування цієї юридичної особи).
Перерахування коштів до банку за місцем нового обслуговування здійснюється банком-відправником із застосуванням позабалансового рахунку 9965 "Різні цінності і документи по придбаних об'єктах приватизації, відправлені". Списання банком-відправником приватизаційних коштів з рахунку 9965 здійснюється після надходження коштів за призначенням на підставі підтвердження банку-отримувача. Підтвердженням є третій примірник видатково-прибуткового позабалансового ордера".
12. Абзац перший пункту 7.9 викласти в такій редакції:
"В установах банківської системи облік власних коштів громадян, що надійшли до товариств покупців, комісій з продажу акцій, фінансових посередників здійснюється на балансовому рахунку N 110 "Фінансові посередники, визначені Фондом державного майна для акумуляції приватизаційних коштів". Приватизаційні папери обліковуються на позабалансових рахунках:".
13. Пункт 7.11 викласти в такій редакції:
"7.11. Відкриття балансового рахунку N 110 та ведення позабалансових рахунків 9946-9948 здійснюється за умови обов'язкового подання банку поряд з іншими документами, необхідними для відкриття рахунку, додаткових документів, виданих відповідними органами приватизації: фінансовим посередникам, а також торговцям цінними паперами - ліцензії (дозволу) на право здійснення представницької, посередницької або комерційної діяльності з приватизаційними паперами, товариствам покупців - свідоцтва про їх реєстрацію, комісіям з продажу акцій, створеним на підприємствах, що приватизуються, - довідки".
14. Пункт 7.12 викласти в такій редакції:
"Акумульовані товариствами покупців, комісіями з продажу акцій, центрами сертифікатних аукціонів та фінансовими посередниками приватизаційні кошти громадян України на балансовому рахунку N 110, а також позабалансових рахунках 9946-9948 можуть бути використані тільки для розрахунків за придбані об'єкти приватизації. Тобто, із зазначених рахунків балансового N 110 і позабалансових 9946-9948 установи банківської системи перераховують суми на відповідні балансові рахунки NN 090, 091, 092 і позабалансові рахунки: 9946 - центрів сертифікатних аукціонів та 9353-9355, 9453-9455, 9553-9555 - відповідних позабюджетних фондів приватизації. З позабалансових рахунків 9946 центрів сертифікатних аукціонів кошти перераховуються на відповідні рахунки позабюджетних фондів приватизації.
У разі анулювання Фондом державного майна дозволу (ліцензії) на здійснення діяльності фінансового посередника з приватизаційними паперами, або невиконання товариством покупців взятих на себе зобов'язань, установами банківської системи здійснюється перерахування акумульованих ними приватизаційних коштів до інших юридичних осіб. Це перерахування здійснюється у порядку, встановленому Фондом державного майна, з метою подальшого використання акумульованих коштів для придбання об'єктів приватизації. Дозвіл на виконання установами банків такого перерахування надається Фондом державного майна України. Перерахування коштів здійснюється на рахунки N 110, 9946-9948 інших юридичних осіб, визначених Фондом державного майна України, шляхом використання приватизаційних платіжних доручень-ордерів (додаток 4), де інформація щодо об'єкта приватизації не заповнюється, а також передачі приватизаційних платіжних доручень громадян (додаток 2) разом із складеними за ними реєстрами згідно з вимогами пункту 6.9. змін і доповнень до цього Положення.
Відповідальність за цільове списання коштів, що акумульовані на балансовому рахунку N 110 і позабалансових рахунках 9946-9948, несе банк, у якому відкрито рахунки."
15. Пункт 7.13 викласти в такій редакції:
"Для обслуговування господарської діяльності центрам сертифікатних аукціонів та фінансовим посередникам в установах банківської системи відкриваються рахунки у порядку, встановленому Національним банком України."
16. Пункт 7.14 вилучається. Пункт 7.15 вважати пунктом 7.14.
17. Розділ 7 Положення доповнити пунктами 7.15-7.18:
"7.15. Облік приватизаційних майнових сертифікатів в установах банківської системи здійснюється на позабалансових рахунках окремо за формами їх випуску: безготівкової (у вигляді записів на рахунках) та готівкової.
7.16. При використанні приватизаційних майнових сертифікатів у безготівковій формі для придбання на сертифікатних аукціонах акцій підприємств, що приватизуються, товариства покупців і фінансові посередники:
- подають до центрів сертифікатних аукціонів відповідні заявки, де визначається обсяг майнових сертифікатів для участі в аукціоні з викупу об'єктів приватизації. Форми заявок встановлюються Фондом державного майна України;
- перераховують на позабалансовий рахунок 9946 центру сертифікатних аукціонів приватизаційні кошти з використанням приватизаційного платіжного доручення-ордера (додаток 4) разом з реєстрами, у яких вказуються реквізити приватизаційних платіжних доручень громадян.
Інформація про об'єкт приватизації у приватизаційному платіжному дорученні-ордері не вказується, якщо у приватизаційних платіжних дорученнях громадян це не визначено.
Облік приватизаційних коштів за їх власниками, видами заявок та об'єктами приватизації здійснюється центром сертифікатних аукціонів у порядку, визначеному Фондом державного майна.
7.17. За результатами аукціону центр сертифікатних аукціонів передає товариству покупців або фінансовому посереднику довідку, у якій вказуються дані щодо підсумків аукціону, а саме: кількість акцій, які відповідно до наданої заявки придбані товариством покупців або фінансовим посередником. Форма довідки встановлюється Фондом державного майна України.
Перерахування коштів за придбаний об'єкт приватизації з рахунків 9946 центру сертифікатних аукціонів до відповідного позабюджетного фонду приватизації здійснюється з використанням платіжного доручення-ордера (додаток 4), у якому заповнюються реквізити об'єкта приватизації та одержувача коштів.
При індексації вартості основних фондів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України
N 34 від 17 січня 1995 року приватизаційні майнові сертифікати у безготівковій формі списуються з рахунку 9946 центру сертифікатних аукціонів за їх номінальною вартістю 1050 тис.крб. Зарахування майнових сертифікатів на відповідні позабалансові рахунки здійснюється, виходячи з проіндексованої вартості кожного сертифіката (50 млн.крб.): на всіх примірниках приватизаційного платіжного доручення-ордера (додаток 4) відповідним органом приватизації ставиться штамп "Погашено 50 млн.", а також від руки додатково проставляється сума, яка зараховуватиметься на відповідні позабалансові рахунки.
7.18. Комісії з продажу акцій, що створені на об'єктах приватизації, здійснюють перерахування коштів до відповідних позабюджетних фондів за розпорядженням органу приватизації у порядку, визначеному пунктом 7.17 Положення".
18. Положення доповнити розділом 8:
8. Розрахунки іменними приватизаційними майновими сертифікатами у готівковій формі
8.1. Громадяни, які отримали приватизаційні майнові сертифікати у готівковій формі, особисто або через уповноважених осіб, передають їх до пунктів прийому заяв центрів сертифікатних аукціонів, комісій з продажу акцій, створених на підприємствах, що приватизуються, фінансових посередників або товариств покупців. Документом, що засвідчує прийняття від громадянина приватизаційних майнових сертифікатів у готівковій формі, є:
- другий примірник заяви на придбання акцій, засвідчений підписами службових осіб та печаткою пункту прийому заяв центру сертифікатних аукціонів;
- прибутковий касовий ордер, засвідчений комісією з продажу акцій або товариством покупців;
- договір на управління майном довірителя, який укладений ним з довірчим товариством або з торговцем цінними паперами, який має ліцензію на посередницьку діяльність з приватизаційними паперами;
- інвестиційний сертифікат, виданий інвестиційним фондом або інвестиційною компанією.
8.2. Приватизаційні майнові сертифікати у готівковій формі, які отримані комісіями з продажу акцій та фінансовими посередниками, обліковуються ними у порядку, встановленому Фондом державного майна України. На підставі укладеної угоди ведення розрахунків з акумуляції сертифікатів та їх зберігання здійснюється установами банківської системи.
На зворотній стороні сертифіката уповноважена особа фінансового посередника може проставляти номер укладеної з громадянином угоди, штамп установи, дату та особистий підпис. Позиція, що характеризує об'єкт приватизації, при прийнятті фінансовим посередником приватизаційних майнових сертифікатів у готівковій формі не заповнюється.
................Перейти до повного тексту