1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
П Р А В Л І Н Н Я
П О С Т А Н О В А
N 25 від 16.03.94 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
8 квітня 1994 р.
за N 73/282
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Пенсійного фонду N 43-1 від 13.10.2023 )
Про затвердження Порядку та умов добровільного соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і адвокатів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування N 32 від 27.06.94 ) ( Про втрату чинності Порядку та умов добровільного соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і адвокатів додатково див. Постанову Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 62 від 02.06.2005 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 1993 р. N 398 "Питання соціального страхування" правління Фонду соціального страхування України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити порядок та умови добровільного соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і адвокатів (додаються).
2. Республіканським, обласним, Київським міським галузевим комітетам профспілок, профспілковим об'єднанням, які мають бюджет Фонду, виконавчим дирекціям відділень Фонду в межах існуючих штатів працівників, які утримуються за рахунок коштів соціального страхування, забезпечити проведення роботи по реєстрації як страхувальників, оформленню документів для надання допомоги, інших виплат відповідно чинному законодавству, оздоровлення, веденню обліку, звітності і розрахунків по коштах Фонду соціального страхування України стосовно громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і адвокатів.
3. Внести до фінансового звіту про виконання бюджету Фонду соціального страхування України дані про суми надходження та витрачання коштів соціального страхування громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці, і адвокатів.
4. Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України на протязі місяця підготувати роз'яснення щодо ведення обліку та звітності по коштах соціального страхування добровільно застрахованих у Фонді громадян.
5. Виконавчим дирекціям відділень Фонду довести Порядок та умови добровільного соціального страхування вказаних громадян для керівництва і практичного використання до галузевих комітетів профспілок.
Голова правління О.В.Єфіменко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою правління Фонду
соціального страхування
України
від 16 березня 1994р. N 25
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок та умови добровільного соціального страхування у Фонді соціального страхування України
1. Соціальне страхування на добровільній основі у Фонді соціального страхування України провадиться для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності та виключно їхній праці (*), а також адвокатів, які відповідно до Закону України "Про адвокатуру" мають свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю, та їх помічників.
———————————————————————
(*) Надалі - громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю.
2. Вказані громадяни та адвокати мають право на всі види забезпечення по державному соціальному страхуванню, згідно Положенню про Фонд соціального страхування України (*), встановлені для робітників, службовців і членів кооперативів, за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування України.
———————————————————————
(*) Надалі - забезпечення по державному соціальному страхуванню.
3. Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, та адвокати, які виявили бажання на одержання забезпечення по державному соціальному страхуванню, звертаються до профспілкових органів чи органів Фонду соціального страхування України за місцем проживання і заповнюють заяву за встановленою формою (додаток N 1), після чого вони реєструються як страхувальники.
4. Відповідний профспілковий орган чи орган Фонду соціального страхування України присвоює кожному застрахованому реєстраційний номер і вручає йому повідомлення про розмір страхового тарифу і строки сплати страхових внесків (додаток N 2).
5. Страхові внески до Фонду соціального страхування України сплачуються громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, та адвокатами з їх доходів за тарифами, що установлюються Кабінетом Міністрів України. Розмір доходу визначається в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю на основі патенту, сплачують внески з тієї суми доходу, з якої визначається плата за патент.
Громадяни, які займаються підприємницькою та адвокатською діяльністю, зареєстровані як страхувальники у профспілковому органі чи органі Фонду, подають до 15 лютого по місцю реєстрації копію звіту, що представляється податковій інспекції, про фактичні доходи за рік.
6. Страхові внески сплачуються в такому порядку:
- платники, які мають постійно обчислювальний доход, сплачують страхові внески щомісяця згідно Інструкції про порядок нарахування, сплати, витрат та обліку коштів Фонду соціального страхування України, погодженої з Міністерством фінансів і Національним банком України і затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування України від 2 жовтня 1991 р. N 33;
- платники, доход яких повністю може бути обчислений лише по результатах роботи за рік, сплачують страхові внески в кожному кварталі в розмірі 25 процентів річної суми внесків, нарахованої за очікуваним доходом поточного року. Після закінчення року або припинення підприємницької діяльності громадянами річна сума внесків на соціальне страхування нараховується за фактично одержаним доходом. Різниця між сумою, перерахованою платником протягом року, і сумою, яка повинна надійти до Фонду соціального страхування з обчисленого доходу за рік, повинна бути внесена або повернена не пізніше 15 березня, а після припинення підприємницької діяльності - в 15-денний строк.
7. Страхові внески до Фонду соціального страхування України вносяться (перераховуються) на відповідний рахунок Фонду соціального страхування України.
8. Внески сплачуються в такі строки:
- платники, які мають постійно обчислюваний доход, сплачують страхові внески щомісяця не пізніше 5 числа місяця, наступного за минулим місяцем;
- платники, доход яких обчислюється по результатах роботи за рік, сплачують страхові внески до 15 лютого, до 15 квітня, до 15 липня і до 15 жовтня.
9. З припиненням підприємницької чи адвокатської діяльності сплата внесків припиняється з 1 числа місяця, наступного за місяцем подання заяви.
10. Громадянам, які припинили підприємницьку чи адвокатську діяльність чи змінили місце проживання, профспілкові органи чи органи Фонду соціального страхування України видають довідку про сплату внесків, яка є підставою для включення періоду сплати внесків в трудовий стаж для призначення допомоги (додаток N 3).

................
Перейти до повного тексту