1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 269 від 31.05.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 серпня 1994 р.
за N 208/418
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства транспорту України
від 31 травня 1994 р. N 269 ( z0207-94 )
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 67 від 09.02.2010 )
Інструкція по перевезенню радіоактивних речовин медичного призначення залізницями України у багажних вагонах (тимчасова)
1. Загальна частина
1.1. Інструкція розроблена згідно з вимогами "Правил безопасности при транспортировании радиоактивных веществ (ПБТРВ-73)", затверджених: Головним Державним санітарним лікарем 27 грудня 1973 р. N 1139-73, заст. Міністра внутрішніх справ СРСР 18 грудня 1973 р., Головою Державного Комітету по використанню атомної енергії СРСР 14 грудня 1973 р.
1.2. Інструкція встановлює порядок безпечного перевезення радіоактивних речовин у багажних вагонах пасажирських поїздів в Україні та збереження цих речовин у складських приміщеннях залізничних станцій.
1.3. Дія Інструкції поширюється на перевезення радіаційних упаковок, зворотної тари та упаковочних комплектів з-під радіоактивних речовин.
2. Терміни та визначення
2.1. Транспортні упаковочні комплекти - сукупність різних пристроїв, які забезпечують безпечну доставку, збереження радіоактивних речовин та запобігають їх попаданню в навколишне природне середовище.
2.2. Радіаційні упаковки - транспортні упаковочні комплекти, в яких вміщуються радіоактивні речовини.
2.3. Залежно від величини потужності еквівалентної дози випромінювання на поверхні або на відстані 1 м від поверхні радіаційні упаковки поділяються на чотири транспортні категорії:
Транспортна
категорія
радіаційних
упаковок
Етикетка
транспорт-
ної кате-
горії
Гранично допустима потужність еквіва-
лентної дози випромінювання, мбер/г
В будь-якій точці
зовнішньої повер-
хні радіаційної
упаковки
На відстані 1м від
поверхні упаковки
(транспортний
індекс)
I
II
III
IV
Біла
Жовта
Жовта
Жовта
0,5
50,0
200,0
1000,0
не враховується
1
10
50
2.4. Транспортний індекс - максимальне значення потужності еквівалентної дози випромінювання на відстані 1 м від будь-якої точки поверхні радіаційної упаковки, виражене у міліберах на годину (мілірентген на годину для гама- та рентгенівського випромінювання).
2.5. Сумарний транспортний індекс партії радіаційних упаковок - арифметична сума транспортних індексів упаковок II, III та IV транспортних категорій.
3. Загальні положення
3.1. Радіаційні упаковки в поводженні безпечні за умови виконання вимог цієї Інструкції.
3.2. Радіаційні упаковки забороняється зберігати в одному складському приміщенні та перевозити в одному вагоні з іншими небезпечними вантажами, які у аварійній ситуації можуть порушити цілісність радіаційних упаковок.
3.3. Приймання та відправка радіаційних упаковок з короткоживучими ізотопами виконуються в першу чергу.
3.4. Дозволяється тимчасове зберігання радіаційних упаковок в опалюваних та неопалюваних складах загального призначення при виконанні таких вимог радіаційної безпеки:
- радіаційні упаковки можуть зберігатися одночасно в такій кількості, при якій сумарний транспортний індекс не перевищує 50;
- місця для зберігання радіаційних упаковок повинні обиратися з урахуванням максимально можливого їх віддалення від місць постійного перебування людей та вантажів з непроявленими кіно-, фото- та рентгенівськими плівками та платівками.

................
Перейти до повного тексту