1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 26 від 14.01.94
м.Київ

Зареєстровано в міністерстві
юстиції України
24 травня 1994 р.
за N 110/319
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 190/ЛП-7 від 19.02.97 )
Про затвердження Інструкції щодо умов і правил здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами та контролю за їх дотриманням
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 841 від 26.12.94 )
З метою виконання Державної програми приватизації майна державних підприємств на 1994 р., Закону України "Про приватизаційні папери" та забезпечення участі громадян України в приватизації із застосуванням приватизаційних паперів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо умов і правил здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами та контролю за їх дотриманням (додається).
2. Начальнику Управління розробки державних програм приватизації А.А.Отченашу через 10 днів після державної реєстрації Інструкції щодо умов і правил посередницької діяльності з приватизаційними паперами та контролю за їх дотриманням в Міністерстві юстиції України розпочати видачу ліцензій.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду В.В.Васильєва.
Голова Фонду В.Прядко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду державного
майна України
від 14 січня 1994 р. N 26
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 190/ЛП-7 від 19.02.97 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо умов і правил здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами та контролю за їх дотриманням
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ця Інструкція щодо умов і правил здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами та контролю за їх дотриманням розроблена відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 15 квітня 1991 року N 99 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності та розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва", зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 1993 р. N 18.
1.2. Посередницька діяльність з приватизаційними паперами здійснюється шляхом обміну приватизаційних паперів на паї, акції та проводиться посередником від свого імені, за дорученням, за рахунок і на ім'я власників приватизаційних паперів.
1.3. Посередницька діяльність з приватизаційними паперами здійснюється тільки на наявності ліцензії Фонду державного майна України (далі - Фонд). Фонд надає ліцензії на посередницьку діяльність (додаток) у порядку, встановленому постановою Кабітету Міністрів України N 99 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності та розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва" та цієї Інструкції.
1.4.Посередницьку діяльність з приватизаційними паперами мають право здійснювати юридичні особи, які мають статус торгівця цінними паперами, в майні яких державна частка не перевищує 25 відсотків.
( Пункт 1.4 в редакції Наказу Фонду державного майна N 841 від 26.12.94 )
1.5. Посередники мають право здійснювати посередницьку діяльність з приватизаційними паперами на всій території України з моменту видачі дозволу (ліцензії) протягом трьох років.
II. УМОВИ ЗДІЙСНЕННЯ ПОСЕРЕДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ПРИВАТИЗАЦІЙНИМИ ПАПЕРАМИ
2.1. Посередники для здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами повинні відповідати таким умовам:
2.1.1.Працівники посередників, які своїм підписом засвідчують проведення посередницьких операцій з приватизаційними паперами, повинні мати вищу економічну або юридичну освіту, що підтверджується копіями документів, або кваліфікацію брокера - аналітика фондового ринку, засвідчену відповідним кваліфікаційним свідоцтвом.
( Пункт 2.1.1 в редакції Наказу Фонду державного майна N 841 від 26.12.94 )
2.1.2. Для здійснення посередницької діяльності посередник - юридична особа - подає до Фонду такі документи:
- заяву на видачу ліцензії для здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами;
- нотаріально засвідчені копії установчих документів;
- довідку про склад уповноважених осіб посередника, яка повинна містити такі відомості: прізвище, ім'я та по батькові кожної особи, уповноваженої від імені посередника здійснювати посередницьку діяльність з приватизаційними паперами;
- копії кваліфікаційних свідоцтв або нотаріально засвідчених документів, що підтверджують наявність вищої економічної або юридичної освіти осіб, уповноважених здійснювати посередницькі операції від імені юридичних осіб;
- нотаріально засвідчену копію угоди між посередником і комерційним банком про обслуговування посередницьких операцій;
- аудиторський висновок, який повинен містити такі відомості:
щодо розміру статутного фонду посередника та його формування (грошові кошти, цінні папери), а також про долю внесків до статутного фонду за їх видами. При внесенні до статутного фонду або його частини цінних паперів, необхідно подати відомості про найменування цінних паперів та їх кількість, номінальну вартість по кожному виду;
- нотаріально засвідчену копію ліцензії Міністерства фінансів на здійснення діяльності по випуску і обігу цінних паперів;
документ, що засвідчує оплату за отримання ліцензії у розмірі 6 мінімальних зарплат (р/р N 090102 в Управлінні Національного банку України по м.Києву та області МФО 321024).

................
Перейти до повного тексту