- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ У СПРАВАХ
ВИДАВНИЦТВ, ПОЛІГРАФІЇ ТА КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ
Н А К А З
N 13 від 16.08.93 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 березня 1994 р. за N 60/269 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держкомінформу
N 193 від 09.08.2001 )
Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 року
N 614 "Питання державної реєстрації друкованих засобів масової інформації"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні (додається).
2. Головному управлінню нормативно-правового забезпечення діяльності преси (Орленко П.П.) забезпечити своєчасну якісну підготовку відповідних документів для проведення Комітетом реєстрації та перереєстрації періодичних друкованих видань із загальнодержавною, регіональною та (або) зарубіжною сферами розповсюдження.
Надавати відповідну методичну допомогу Державному комітету Криму по пресі, обласним управлінням по пресі.
3. До 1 січня 1994 року здійснити заміну на постійні тимчасових свідоцтв про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, виданих без сплати реєстраційного збору, до 1 червня 1994 року - свідоцтв про державну реєстрацію друкованих періодичних видань, та видань, що продовжуються, створених до прийняття Закону
"Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".
Видані свідоцтва старих, не затверджених Кабінетом Міністрів України зразків після зазначених строків вважати недійсними.
Реєструючим органам на місцях щомісяця інформувати Державний комітет у справах видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження про хід реєстрації та перереєстрації друкованих засобів масової інформації, надсилаючи картки друкованих періодичних та таких, що продовжуються видань, до Головного управління нормативно-правового забезпечення діяльності преси Держкомвидаву України.
4. Головному управлінню нормативно-правового забезпечення діяльності преси (Орленко П.П.), Головному економічному управлінню (Вихор Є.С.) та Головному управлінню координації видавничої діяльності (Стафійчук І.П.) забезпечити підготовку та випуск щорічного довідника-каталога "Преса України".
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника голови Комітету Шамрая В.І.
Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держкомітету УРСР по пресі від 11 вересня 1990 року N 150 "Про реєстрацію періодичних друкованих видань".
Голова Держкомвидаву України | Ю.П.Дяченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету
України у справах видавництв,
поліграфії та книгорозповсюдження
від 16 серпня 1993 року N 13
ПОЛОЖЕННЯ
про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні
Реєстрації підлягають всі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу його виготовлення.
Порядок створення (заснування) та організації діяльності окремих засобів масової інформації у вигляді платівок, дискет, магніто- та відеокасет, інших недрукованих засобів масової інформації визначається законодавчими актами про ці засоби.
2. Не підлягають державній реєстрації:
- законодавчі, офіційні нормативні та інші акти, бюлетені судової та арбітражної практики, що видаються органами законодавчої судової та виконавчої влади;
- інформаційні матеріали та документація, що видаються підприємствами, організаціями, навчальними закладами і науковими установами з метою використання їх у своїй діяльності;
- видана за допомогою технічних засобів друкована продукція, не призначена для публічного розповсюдження, або машинописна, розмножувана на правах рукопису.
3. Друковані засоби масової інформації із загальнодержавною, регіональною та (або) зарубіжною сферами розповсюдження реєструються безпосередньо у Державному комітеті України у справах видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження.
Періодичні друковані видання з місцевою сферою розповсюдження: у межах Республіки Крим - реєструються Державним комітетом Криму по пресі; однієї області, міста, одного чи кількох районів - обласними управліннями по пресі; у межах міста Севастополь - Севастопольським міським управлінням по пресі.
4. Заяви про реєстрацію друкованих засобів масової інформації, додатків до них у вигляді видань газетного та журнального типу подаються до реєструючого органу засновником (співзасновниками) на кожне видання окремо. На друковане видання, випуск якого передбачено кількома мовами одночасно подається одна заява.
Облік заяв, що надходять до реєструючого органу, ведеться у спеціальній книзі постійного зберігання.
5. У заяві про реєстрацію періодичного друкованого видання мають бути вказані:
1) засновник (співзасновники) видання (повна офіційна назва);
2) вид видання (газета, журнал, збірник тощо);
3) назва видання (українською мовою і мовами оригіналу);
4) мова (мови) видання;
5) сфера розповсюдження (місцева, регіональна, загальнодержавна, зарубіжна ) та категорії читачів;
6) програмні цілі (основні принципи) або тематична спрямованість;
7) передбачувані періодичність випуску, обсяг (в умовних друкарських аркушах) і формат видання;
8) юридична адреса засновника (кожного із співзасновників) та його (їх) банківські реквізити;
9) місцезнаходження редакції.
В разі необхідності реєструючий орган має право зажадати від засновника (співзасновників) подання документів, якими підтверджується його (їх) цивільна правоздатність та цивільна дієздатність (паспорт, статут, установчий договір між співзасновниками, договір з правонаступником, довіреність тощо).
6) Заява розглядається в місячний строк з дня її надходження.
Про результати розгляду заяви реєструючий орган письмово повідомляє засновника (співзасновників) і, в разі позитивного вирішення питання, справляє реєстраційний збір за видачу свідоцтва про реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Засновник (співзасновники) сплачує реєстраційний збір протягом одного місяця з дня одержання письмового повідомлення реєструючого органу про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Пред'явлення платіжного доручення є підставою для одержання свідоцтва про державну реєстрацію.
Перереєстрація здійснюється в порядку, передбаченому для реєстрації друкованих засобів масової інформації. Крім того до реєструючого органу разом з платіжним дорученням подається оригінал попереднього реєстраційного свідоцтва.
Реєстраційний збір справляється у таких розмірах:
- про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації із загальнодержавною або регіональною сферами розповсюдження (розрахованого на дві і більше областей) - у сумі, що дорівнює 15 мінімальним заробітним платам;
- про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації із зарубіжною сферою розповсюдження справляється збір у вільно конвертованій валюті в сумі, еквівалентній розміру збору за реєстрацію видань із загальнодержавною сферою розповсюдження;
- про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження в межах Республіки Крим, однієї області, обласного центру або двох і більше сільських районів - у сумі, що дорівнює 8 мінімальним заробітним платам;
- про державну реєстрацію інших друкованих засобів масової інформації з місцевою сферою розповсюдження - у сумі, що дорівнює 4 мінімальним заробітним платам.
За видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації для дітей, інвалідів розмір реєстраційного збору зменшується на 50 відсотків.
Друковані засоби масової інформації, що видаються та розповсюджуються в Україні, але зареєстровані в інших державах, підлягають державній реєстрації в Україні із сплатою реєстраційного збору в половинному розмірі.
Друковані засоби масової інформації, створені з благодійною метою і призначені для безплатного розповсюдження, звільняються від сплати реєстраційного збору.
При перереєстрації друкованого засобу масової інформації у зв'язку із зміною засновника (складу співзасновників), назви, мови, сфери розповсюдження видання реєстраційний збір сплачується у половинному розмірі.
Заміна тимчасових свідоцтв про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації на постійні здійснюється в порядку, передбаченому для державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
Реєструючі органи мають право справляти додаткові збори за консультаційні послуги та термінове (протягом трьох діб) оформлення реєстраційних документів у таких розмірах:
консультації з питань підготовки документів, необхідних для державної реєстрації (перереєстрації) друкованих засобів масової інформації (установчий договір, угода про правонаступництво та інші) - 25 відсотків загальної суми відповідного реєстраційного збору;
................Перейти до повного тексту