1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
23.11.1994 N 728
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 грудня 1994 р.
за N 304/514
Про затвердження змін до Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 04.02.93 N 56
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Фонду державного майна N 56 від 04.02.93, до якого вносились зміни )
З метою упорядкування діяльності роботи комісій з продажу акцій акціонерних товариств, створених в процесі приватизації та корпоратизації,
НАКАЗУЮ:
1. Внести відповідні зміни до розділу 5 "Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств" (додається).
2. Заступнику директора Департаменту інвестиційної політики в процесі реформування власності А.Отченашу забезпечити реєстрацію в Міністерстві юстиції України відповідних змін до розділу 5 Положення.
3. Після державної реєстрації змін до розділу 5 Положення Департаменту інвестиційної політики в процесі реформування власності забезпечити публікацію документа в газеті "Відомості приватизації" та передачу документа регіональним відділенням за допомогою модемного зв'язку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Директора Департаменту інвестиційної політики в процесі реформування власності В.Лісового.
Перший заступник Голови Фонду О.Тарасенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України від
23.11.1994 N 728
1. Внести до розділу 5 "Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств" такі зміни, виклавши його в новій редакції:
"Розділ 5. Продаж акцій відкритих акціонерних товариств
5.1. Загальні положення
5.1.1. Перетворення державного підприємства у відкрите акціонерне товариство здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку перетворення в процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства" від 07 грудня 1992 року N 686 та Указом Президента України "Про корпоратизацію підприємств" від 15 червня 1993 року N 210/93, Указом Президента України "Про порядок підготовки до продажу акцій відкритих акціонерних товариств, які створені в процесі корпоратизації" від 18 березня 1994 року N 98/94, постановою Кабінету Міністрів від 11 листопада 1994 р. N 765 "Про запровадження механізму запобігання монополізації товарних ринків" та Положенням про порядок одержання згоди Антимонопольного комітету України на поглинання господарюючих суб'єктів у процесі приватизації, затвердженим Антимонопольним комітетом України від 21 червня 1994 року N 8-р.
5.1.2. Це Положення регламентує процедуру продажу акцій відкритих акціонерних товариств в безготівковій формі обігу приватизаційних майнових сертифікатів.
5.1.3. Рішення щодо продажу акцій акціонерних товариств приймається Фондом державного майна України, його регіональними відділеннями та представництвами (надалі - органом приватизації) в тижневий термін після отримання від акціонерних товариств, створених в процесі приватизації, копії свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у відповідних фінансових органах (додаток N 1), а для акціонерних товариств, створених в процесі корпоратизації, повідомлення про реєстрацію випуску акцій, інформації про їх випуск та проекти планів розміщення акцій після їх погодження з Кабінетом Міністрів України у випадках, передбачених чинним законодавством.
5.1.4. Продаж акцій відкритих акціонерних товариств здійснює Комісія з продажу акцій (надалі - Комісія), у складі не менше 5-ти та не більше 9-ти осіб, на чолі з відповідальним працівником органу приватизації (Головою Комісії), яку утворює своїм наказом відповідний орган приватизації.
5.1.5. Голова Комісії має право залучати до виконання покладених на Комісію функцій представників та посередників, створених згідно з чинним законодавством і відібраних на конкурсних засадах, з якими орган приватизації уклав договір-доручення (додаток N 2).
Орган приватизації має право оплачувати роботу представників та посередників, з якими укладено договір-доручення, за рахунок позабюджетного фонду приватизації.
5.1.6. Голова Комісії забезпечує:
проведення пільгового продажу акцій підприємства за приватизаційні майнові сертифікати та власні кошти працівникам підприємства, які мають право на пільгове придбання акцій відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" з урахуванням вимог антимонопольного законодавства;
проведення продажу акцій громадянам України та юридичним особам за приватизаційні майнові сертифікати з урахуванням вимог антимонопольного законодавства.
5.1.7. Голова Комісії, як представник власника державного пакету акцій, має право одноособово переглянути рішення, що приймаються Комісією на її засіданні. Член комісії, не згодний з прийнятим Головою Комісії рішенням, письмово викладає окрему думку, яка додається до відповідного рішення.
Голова Комісії несе персональну відповідальність за організацію та проведення продажу акцій.
5.1.8. Комісія, представники та посередники, з якими орган приватизації уклав договір-доручення, в процесі проведення продажу акцій акціонерних товариств:
- складає і підписує список 1 (працівників об'єкта приватизації), список 2 (колишніх його працівників, які мають право на пільгове придбання акцій) та список 3 (згідно з Указом Президента України "Про корпоратизацію підприємств" від 15 червня 1993 року N 210/93, а також списки громадян, які мають відповідні права згідно з чинним законодавством;
- приймає заяви на придбання акцій;
- розглядає звернення працівників підприємства стосовно пільгового придбання акцій та громадян щодо відкритого продажу акцій і приймає відповідні рішення у межах своєї компетенції;
- організує опублікування інформації про відкритий продаж акцій у "Державному інформаційному бюлетні про приватизацію" або газеті "Відомості приватизації" (додаток N 3) і надає інформацію про хід відкритого продажу акцій відповідному органу приватизації;
- організує роботу по прийманню заяв від фінансових посередників згідно з наказом Фонду державного майна від 25 жовтня 1994 р. N 658;
- складає та підписує протокол підсумків пільгового продажу та фіксує кількість нереалізованих акцій, які залишилися після пільгового продажу й підлягають відкритому продажу;
- видає приватизаційні платіжні доручення (надалі - доручення) та ордери-реєстри за результатами проведення підписки на акції;
- видає покупцям на підставі оплачених доручень та ордерів-реєстрів акції, а у разі їхньої відсутності - сертифікати акцій, після відповідного розпорядження органу приватизації про внесення змін до реєстру акціонерів акціонерного товариства (додаток N 4);
- веде протоколи своїх засідань, які передає до відповідного органу приватизації для затвердження в тижневий термін (додатки NN 5-8);
- повідомляє орган приватизації про залишок акцій, які залишилися нереалізованими після проведення пільгового та відкритого продажу акцій;
- несе відповідальність за достовірність оформлених документів;
- пропонує зміни до планів розміщення акцій акціонерних товариств.
Орган приватизації дає розпорядження Голові правління акціонерного товариства про внесення відповідних відомостей в реєстр акціонерів акціонерного товариства (додаток N 9).
Комісія вважається ліквідованою після продажу державного пакету акцій та відповідного рішення органу приватизації (додаток N 10).
У разі порушення Комісією своїх функціональних обов'язків (згідно з п.5.1.7.) структурні підрозділи органів приватизації, які займаються продажем акцій акціонерних товариств, приймають у кожному конкретному випадку рішення про відповідальність Комісії та оформляють це відповідним наказом органу приватизації.
5.2. Пільговий продаж акцій за приватизаційні майнові сертифікати
5.2.1. Пільговий продаж акцій здійснює Комісія, утворена в порядку, передбаченому п.5.1.4. цього Положення, до складу якої включаються визначені наказом керівника підприємства працівники підприємства, що приватизується, або представника чи посередника, з якими орган приватизації уклав договір-доручення.
5.2.2. Керівник підприємства в 10-денний термін після реєстрації випуску акцій акціонерного товариства видає наказ (додаток N 11), в якому зобов'язує працівників відповідних служб надавати необхідну інформацію та сприяти роботі Комісії, а також забезпечувати інформування працівників підприємства про порядок та строки проведення пільгового продажу акцій, і передає цей наказ у вказаний термін до органу приватизації для створення комісії згідно з п.5.1.4.
5.2.3. Строк проведення пільгового продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня затвердження органом приватизації наказу про продаж акцій.
5.2.4. Громадяни України, які згідно з чинним законодавством мають право на пільгове придбання акцій, можуть реалізувати своє право як у ході пільгового продажу, так і в ході відкритого продажу цих акцій шляхом письмового звернення до Комісії.
5.2.5. Комісія протягом 10 днів із дня призначення організує складання списків 1, 2, 3 та забезпечує умови для ознайомлення з ними всіх працівників підприємства.
5.2.6. Працівники підприємства реалізують своє право на пільгове придбання акцій шляхом безпосереднього подання заяви на придбання акцій до Комісії (додаток N 12) або через створення товариства покупців на підприємстві. Всі заяви на придбання акцій, що надходять до Комісії, обов'язково реєструються в книзі реєстрації, в якій також фіксуються по кожному учаснику підписки його паспортні дані та відомості щодо кількості заявлених акцій за приватизаційні папери та власні кошти (додаток N 13 ). Заява вважається прийнятою, якщо в 10-денний строк її не відхилили та не повернули заявнику.
Комісія на підставі заяв та відповідних списків виписує три примірники доручень працівникам підприємства, а товариству покупців, створеному на підприємстві, на підставі ордера-сертифіката відповідний орган приватизації, при розрахунках у межах даного міста і у чотирьох - якщо банк платника і банк одержувача розташовані у різних містах, та робить оголошення про необхідність з'явитися до Комісії для їх отримання.
Комісія в книзі реєстрації веде облік виписаних покупцям доручень.
5.2.7. Комісія зобов'язана вести облік заяв працівників на придбання акцій та виданих доручень.
5.2.8. Після закінчення встановленого рішенням органу приватизації строку пільгового продажу акцій Комісія в тижневий строк:
- аналізує заяви на придбання акцій, що надійшли від працівників за списками 1, 2, 3.
У разі виявлення розбіжностей Комісія інформує працівників, які мають право на пільгове придбання акцій і не потрапили до списків 1, 2, 3. На уточнення своїх прав щодо придбання акцій їм надається строк до кінця відкритої підписки на акції.
5.2.9. Працівники підприємства зобов'язані оплатити отримані доручення в місячний строк.
Результати пільгового продажу оформляються протоколом засідання Комісії (додаток N 5), в якому вказується загальна кількість реалізованих акцій, у тому числі за приватизаційні майнові сертифікати та власні кошти. Один примірник протоколу залишається у відповідному органі приватизації.
5.2.10. Після отримання від органу приватизації розпорядження про внесення відомостей про акціонера в сертифікат акцій та реєстр акціонерів акціонерних товариств акціонерне товариство в десятиденний строк:
- видає акції (у разі відсутності - сертифікати акцій) працівникам підприємства, про що складається відомість за встановленим зразком (додаток N 14). Відомість стверджується підписами Голови Комісії та керівника акціонерного товариства;
- вносить в реєстр акцій акціонерного товариства відомості про акціонерів;
- надсилає цінними листами акції працівникам підприємства, громадянам України, які в місячний строк не отримали їх особисто.
5.2.11. Акції, не реалізовані в ході пільгового продажу, підлягають відкритому продажу за приватизаційні майнові сертифікати та власні кошти згідно з уточненим планом розміщення акцій в наступному етапі продажу.
5.3. Відкритий продаж акцій за приватизаційні майнові сертифікати
Відкритий продаж акцій акціонерного товариства за приватизаційні майнові сертифікати (надалі - відкритий продаж) проводиться протягом 4-х місяців з дати, вказаної в інформації про продаж, що публікується в "Державному інформаційному бюлетні про приватизацію" або газеті "Відомості приватизації" (додаток N 3).
5.3.1. Відкритому продажу за приватизаційні майнові сертифікати також підлягають акції, які залишилися нереалізованими після пільгового продажу, якщо інше не передбачено планом приватизації.
У відкритому продажу беруть участь:
- громадяни України, які мають право на отримання приватизаційних паперів згідно з чинним законодавством;
- фінансові посередники, які мають право згідно з чинним законодавством на здійснення операцій з приватизаційними паперами;
- товариства покупців, створені згідно з чинним законодавством;
- інші юридичні особи.
5.3.2. Для участі у відкритому продажу покупець подає заяву на придбання акцій до Комісії на адресу, вказану в "Державному інформаційному бюлетні про приватизацію" або в газеті "Відомості приватизації". Заяви на придбання акцій надсилаються рекомендованими листами. Квитанція про відправлення рекомендованого листа зберігається до моменту отримання від Комісії доручення на оплату акцій. Якщо через три місяці після початку прийняття заяв на продаж акцій від Комісії не надійшло доручення, квитанція є підставою для звернення покупця до Комісії з метою реалізації свого права на придбання акцій.
5.3.3. Заяви на придбання акцій приймаються протягом 2-х місяців з дати, вказаної в "Державному інформаційному бюлетні про приватизацію" або в газеті "Відомості приватизації". Усі заяви, що надходять до Комісії, підлягають реєстрації в порядку, передбаченому пунктом 5.2.6 цього Положення. Якщо протягом 10 днів орган приватизації не повернув заяву заявнику, вона вважається прийнятою, а учасник допущеним до участі в конкурсі щодо придбання акцій.
5.3.4. Покупці у заяві вказують кількість заявлених акцій та максимальну ціну, яку вони згодні заплатити за одну акцію. Фінансові посередники та товариства покупців не мають права пропонувати за одну акцію ціну, яка перевищує вартість одного приватизаційного майнового сертифіката.
5.3.5. Фінансові посередники та товариства покупців подають заяви на придбання акцій згідно з Положенням про порядок розгляду заяв на придбання акцій, що надходять від фінансових посередників, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 25 жовтня 1994 року N 658.
5.3.6. Після закінчення строку приймання заяв Комісія протягом 10 днів проводить засідання з аналізу заяв. У процесі аналізу заяв встановлюється загальна кількість заявлених акцій, розраховується кількість акцій, яку може отримати кожний заявник, що звернувся до Комісії у визначений термін (приклад розрахунку конкурсної ціни акції наведено в додатку N 15).
5.3.7. Якщо заявлено акцій менше, ніж запропоновано до продажу, то за кожною заявою повністю задовольняється заявлена кількість акцій.
5.3.8. Якщо заявлено більше акцій, ніж запропоновано до продажу, то конкурсна ціна акції визначається як відношення суми вартості запропонованих покупцем до сплати коштів (кількість заявлених акцій, помножена на максимальну ціну, запропоновану за них) до кількості запропонованих до продажу акцій.
5.3.9. Комісія приймає такі рішення щодо продажу акцій, попит на які перевищує пропозицію:
- заяви, в яких запропонована ціна за одну акцію дорівнює встановленій конкурсній ціні або вища за неї, задовольняються відповідно до запропонованих ними коштів для оплати за акції;
- заяви, в яких запропонована ціна за одну акцію менша, ніж встановлена конкурсна, задовольняються за згодою заявника згідно з додатком N 15. Якщо декілька фінансових посередників чи товариств покупців виявили бажання придбати весь пакет запропонованих акцій, їх заяви задовольняються пропорційно кількості заявлених ними акцій; після того як фізичні особи отримають право за розрахунковою кількістю акцій вкласти свій приватизаційний сертифікат.
5.3.10. У протоколі про підсумки відкритої підписки (додаток N 6) вказуються:
- загальна кількість акцій, що запропонована до відкритого продажу;
- загальна кількість заявлених акцій;
- конкурсна ціна акції;
- розподіл акцій серед заявників.
5.3.11. Протоколи підсумків відкритої підписки передаються до відповідного органу приватизації, який в десятиденний термін затверджує або повертає їх на доопрацювання до Комісії в разі невідповідності вимогам даного Положення.
Затверджений протокол є підставою для видачі доручень на відкриття депозитних приватизаційних рахунків та ордерів-сертифікатів (додаток N 16).
5.3.12. У десятиденний строк після повернення протоколу Комісія готує доручення та ордери-сертифікати, які надсилаються учасникам конкурсу.
5.3.13. Строк оплати доручень не повинен перевищувати одного місяця з дня виписки доручення акціонерним товариством або відповідним органом приватизації.
5.3.14. При одержанні доручення та ордера-сертифіката, що повідомляє про встановлену конкурсну ціну акцій, громадянин за місцем проживання відкриває та перераховує кошти з депозитного приватизаційного рахунку у відділенні Ощадбанку. Фінансові посередники та товариства покупців здійснюють перерахування коштів у порядку, встановленому Фондом державного майна та Ощадним банком України.
Відділення Ощадбанку один примірник доручення пересилає Комісії, один залишає у себе, а останній з відміткою про погашення та печаткою повертає громадянину, як тимчасове свідоцтво про придбання акцій.
5.3.15. Після закінчення терміну продажу акцій Голова Комісії в 10-денний термін подає до органу приватизації протокол про підсумки відкритого продажу (додаток N 7). Затверджений підсумковий протокол є підставою для перерахування приватизаційних сертифікатів до позабюджетного фонду приватизації.
Після надходження коштів до позабюджетного фонду орган приватизації дає розпорядження Голові правління акціонерного товариства про внесення відповідних відомостей у реєстр власників акцій акціонерного товариства (додаток N 4) та видання акцій або сертифікатів акцій покупцям.
5.3.16. У випадку, коли в ході відкритого продажу оплачено не всі акції, орган приватизації приймає рішення про продовження продажу в ході наступного етапу із зазначенням ціни за одну акцію, яка дорівнює ціні продажу, встановленій на першому етапі конкурсу.
5.4. Продаж акцій за власні кошти
Продаж акцій за власні кошти здійснюється за конкурсом чи на аукціоні лише пакетами акцій в порядку, встановленому розділом 3, 4 Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств".
2. У зв'язку із змінами, зазначеними у п. 1, додатки NN 1-4 та посилання на них у розділах 2-4 Положення, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 04.02.93 N 56, вважаються відповідно додатками NN 17-20.
Додаток N 1
до Положення про способи
приватизації майна державних
підприємств
Наказ Про продаж акцій АТ
На виконання наказу Фонду державного майна України від "___"_____________ 1994 року N _____
НАКАЗУЮ:
1. Провести продаж акцій АТ __________ згідно з планом розміщення акцій.
2. Створити Комісію по продажу акцій акціонерного товариства у складі:
_________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові) (посада)
Голова Комісії з продажу акцій:
Члени Комісії:
_________________________________________________________________
3. Голові Комісії з продажу акцій доручити:
- контроль за дотриманням чинного законодавства в роботі Комісії;
- своєчасне оформлення і подання на затвердження ____________ (орган приватизації) протоколів про результати підписки і продажу акцій.
4. Голові Комісії __________ у строки, визначені Протоколом рішення про випуск акцій від ________, вжити необхідних заходів до продажу акцій, керуючись Положенням про застосування способів приватизації майна державних підприємств.
5. Видати довіреність __________ на право представляти інтереси Фонду державного майна України при продажу акцій АТ _____________________.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на ______________.
Додаток N 2
до Положення про способи
приватизації майна державних
підприємств
Договір-доручення на продаж акцій акціонерного товариства
"_______________________"
"___" __________ 1994 р. м.Київ
Ми, що нижче підписалися, Фонд державного майна України (надалі - Фонд), в особі Голови Фонду, який діє на підставі тимчасового Положення _____________________; акціонерне товариство "________________________________" (надалі - Представник), в особі ________________________________, діючого на підставі Статуту, та АТ "_____________________" (надалі - підприємство), в особі голови Правління ______________________, діючого на підставі Статуту, уклали цей договір про нижчевикладене:
1. Предмет договору-доручення на продаж акцій
1.1. Фонд доручає, а Представник приймає на себе обов'язки щодо продажу державного пакету акцій АТ "________" в кількості _______ шт. (кількість прописом) за приватизаційні майнові сертифікати та власні кошти на загальну вартість _________________ тис. крб. (сума прописом).
1.2. Конкурс по продажу акцій Представник проводить в місті ______________________.
1.3. Закінченням продажу акцій вважається дата затвердження Фондом Протоколу про підсумки проведення пільгового та відкритого продажу акцій (надалі - Протокол про підсумки).
Акції, що не були реалізовані на етапі попереднього продажу, підлягають поверненню до Фонду на підставі Протоколу про підсумки.
1.4. Договір є підставою для банківської установи, яка обслуговує Представника, на відкриття балансового рахунку 110 і позабалансових рахунків 9946, 9947 і 9948 для акумуляції коштів і приватизаційних паперів.
1.5. З метою виконання умов цього договору керівнику Представника, його заступникам, головному бухгалтеру та його заступнику надається право підпису приватизаційних платіжних доручень та ордера-сертифіката при продажу акцій.
1.6. Представник безпосередньо, а також всі створені з його участю господарські товариства не мають права покупати акції Підприємства.
2. Обов'язки сторін
Представник зобов'язується:
2.1. Представник протягом 15 днів після підписання цього Договору надає Фонду інформацію про продаж акцій для опублікування в "Державному інформаційному бюлетні про приватизацію", газеті "Відомості приватизації" та публікує зазначену інформацію в місцевій пресі.
2.2. Представник зобов'язується організувати продаж акцій для кожної категорії покупців відповідно до плану приватизації АТ "______________________________", а саме:
2.2.1. Пільговий продаж акцій працівникам АТ "_______________" та іншим покупцям, які мають право на придбання акцій на пільгових умовах:
а) відповідно до ст.25 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" _________ акцій на загальну вартість _________ крб. З них _____ акцій за приватизаційні майнові сертифікати на загальну вартість _______________ _______ крб. і ___________ акцій за грошові кошти на загальну вартість _____________ крб. за їх номінальною вартістю;
б) відповідно до Указу Президента України від 15 червня 1993 р. N 210/93 за власні кошти __________ акцій на загальну вартість _____________ крб.
2.2.2. Відкритий продаж акцій громадянам та юридичним особам на загальних підставах за приватизаційні майнові сертифікати:
__________ акцій на загальну вартість _______________ крб.
2.2.3. Відкритий продаж акцій громадянам та юридичним особам на загальних підставах за грошові кошти:
_________ акцій на загальну вартість ______________ крб.
2.3. Прийом та реєстрація заяв здійснюється у книзі реєстрації по їх надходженню з наданням вхідного номера, фіксацією по кожному заявнику паспортних даних (для громадян) і офіційних реквізитів (для юридичних осіб), а також кількості заявлених акцій, максимальної ціни за одну акцію окремо за приватизаційні папери та власні кошти і дати надходження заяви.
Представник не має права після реєстрації вносити будь-які зміни в книгу реєстрації та розголошувати відомості про осіб, що подали заяви на придбання акцій.
2.4. Представник організує продаж акцій покупцям відповідно до Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств (розділ 5), а розрахунки за акції згідно з Положенням про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженим Фондом.
2.5. Представник зобов'язується підготувати і подати на затвердження до Фонду протокол підписки з визначенням ціни продажу акцій не пізніше 10 днів з моменту засідання Комісії по продажу акцій з аналізу заяв, протокол про підсумки продажу (підсумковий протокол) - не пізніше 10 днів з моменту закінчення терміну продажу, визначеному р.5 Положення по кожній категорії покупців. За кожний день запізнення з Представника стягується штраф у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати.
2.6. Представник в 20-денний термін після отримання від Фонду розпорядження про внесення відомостей про акціонера в сертифікат акцій та реєстр акцій АТ "____________________" видає переможцям конкурсу акції (сертифікати акцій) АТ "_____________________".
Фонд зобов'язується:
2.7. За результатами конкурсу, проведеного Представником, Фонд в 10-денний термін видає розпорядження про внесення відомостей про акціонера в сертифікат акцій та реєстр акцій.
2.8. Фонд зобов'язується протягом 10 днів з моменту отримання протоколу підписки з визначенням ціни продажу, протоколу про підсумки продажу по кожній категорії покупців прийняти рішення про його затвердження (не затвердження), з яким ознайомити Представника.
Підприємство зобов'язується:
2.9. Підприємство зобов'язується оплатити витрати Представника по проведенню продажу акцій згідно з додатковою угодою між ними.
4. Порядок розрахунків по договору
4.1. У разі проведення відкритого продажу акцій на конкурсних засадах за кошти витрати Представника по організації цього продажу компенсуються за рахунок покупців акцій.
4.2. Представник може стягувати з покупців, зазначених у пункті 2.2.3., комісійний збір у розмірі 3% від ціни проданих акцій для покриття витрат Представника, пов'язаних з проведенням конкурсу.
За перевищення цього відсотку з Представника стягується вся сума перевищення та штраф у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат.
Представник стягує з усіх покупців акцій державне мито на операції з цінними паперами у розмірі 0,5% від ціни проданих акцій і перераховує його до бюджету.
4.3. Витрати Представника по організації пільгового та відкритого продажу акцій компенсуються за рахунок Підприємства. При цьому взаємовідносини Представника та Підприємства регулюються додатковою угодою між ними.
4.3. Протягом 15 днів після закінчення встановленого терміну сплати вартості акцій покупцями за результатами пільгового та відкритого продажу акцій Представник зобов'язується перераховувати кошти, отримані від продажу акцій, за виключенням компенсації своїх витрат і комісійного збору, що обумовлено п. 4.2. цього Договору, на відповідні рахунки позабюджетного фонду приватизації.
За несвоєчасне перерахування коштів Представник сплачує штраф в розмірі діючого на той час процента річних за депозитом, встановленим Національним банком України, від суми коштів, отриманих від продажу акцій, пропорційно кількості прострочених днів.
5. Відповідальність сторін
5.1. За невиконання або неналежне виконання цього Договору сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством:
- у випадку порушення Представником пункту 1.1 Договору він розривається в установленому Цивільним кодексом порядку;
- у випадку порушення Представником пп.2.1-2.6 Договору він розривається в установленому Цивільним кодексом порядку, а документи, які були закумульовані Представником (заяви на придбання акцій, платіжні доручення, книги реєстрації заяв та платіжних доручень тощо), передаються згідно з описом відповідальному представнику органу приватизації.
5.2. Питання, що виникають під час виконання цього Договору та не були урегульовані ним, оформляються додатковими угодами до цього Договору.
5.3. Сторони повинні повідомляти одна одну про настання та закінчення обставин форс-мажор (пожежі, повені, землетруси, страйки, політичні та інші події, що не залежать від волі сторін), які перешкоджають виконанню обов'язків за цим Договором. Якщо обставини форс-мажор тривають більше одного місяця, сторони зобов'язані обумовити заходи по подальшому виконанню Договору. Про всі випадки, які викликають затримку або припинення дії Договору, сторони повідомляють одна одну письмово у триденний строк. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення позбавляє сторони права посилатися на будь-які вищезгадані обставини як на підставу, що звільняє від відповідальності за невиконання обов'язків.
6. Строки дії договору
6.1. Договір набуває чинності з дня його підписання і втрачає чинність з моменту завершення виконання Фондом та Представником взятих на себе обов'язків.
6.2. Договір може бути розірваний тільки з взаємної згоди сторін з обов'язковим письмовим повідомленням за 30 днів до моменту розірвання договору.
6.3. Строки та умови виконання договору підлягають перегляду та зміненню у випадку внесення змін у законодавчі акти України та інші документи, що стосуються приватизації та акціонування, та можуть вплинути на строки та умови виконання робіт за цим Договором.
Адреса та реквізити Сторін:
Акціонерне товариство Фонд державного майна
"____________________"
юридична адреса юридична адреса
___________________________ ____________________________
Р/р N ______ в ОПЕРО АПБ, Р/р N 609904
м. ________ в управлінні Національного
МФО _________ банку України по м.Києву та
області, МФО 321024
Голова Правління Голова Фонду державного
майна України
Акціонерне товариство
"_________"
юридична адреса _______________________________________
р/р N ______ в ________ банку м. _________, МФО ______
Голова Правління
Додаток N 3
до Положення про способи
приватизації майна державних
підприємств
Інформація про продаж акцій відкритого акціонерного товариства, створеного в процесі приватизації
за ______________________________________
(приватизаційні папери чи кошти)
1. Дані про емітента (акціонерне товариство, що випускає
акції)
-------------------------
| | | | | | | | |
------------------------- ______________________________________
(код за ЗКПО) (повна назва емітента-юридичної особи)
_________________________________________________________________
-------------
------------- ________________________________________________
(поштовий (юридична адреса емітента)
індекс)
Орган приватизації пропонує до продажу ________________ акції
(вид акцій)
в кількості ________ шт.
Номінальна вартість однієї акції ____________________________ крб.
Статутний фонд акціонерного товариства ______________________ крб.
Характеристика державного підприємства, на базі якого створено
акціонерне товариство:
середньоспискова кількість працівників ______________________ чол.
балансовий прибуток за останній рік _________________________ крб.
дебіторська заборгованість за останній рік __________________ крб.
кредиторська заборгованість за останній рік _________________ крб.
обсяг продукції в 199__р. за цінами 199__р. _________________ крб.
площа земельної ділянки підприємства ________________________ кв.м
номенклатура продукції ___________________________________________
(найменування основних видів продукції)
Акціонерне товариство є засновником підприємства:
-----------------------------------------------------------------
|N п/п| Код по ЗКПО | Повна назва підприємства-юридичної особи |
|-----+--------------+------------------------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
-----------------------------------------------------------------
Ознайомитися з об'єктами й отримати докладну інформацію можна:
-------------------
| | | | | | | _____________________________________________
------------------- (адреса - місцезнаходження акціонерного
(поштовий індекс) товариства або комісії з продажу акцій)
---------------------- ----------------------
| | | | | | | | | | | | | | | |
---------------------- ----------------------
Телефон Телефакс
----------------------
| | | | | | | |
----------------------
Телекс
2. Заяви за встановленою органом приватизації формою від
юридичних та фізичних осіб на придбання акцій приймаються до
"____"____________ 199 __ р.
Заяви на придбання акцій направляти на адресу:
_________________________________________________________________
(місцезнаходження комісії з продажу акцій емітента або
уповноваженого нею представника чи посередника)
-------------------
| | | | | | |
------------------- ____________________________________________
(поштовий індекс) (адреса - місцезнаходження комісії з продажу
акцій або уповноваженого нею представника
чи посередника)
3. Аванси вносяться та розрахунки за придбані акції
здійснюються на рахунки банку одержувача з реквізитами:
___________________ в українських карбованцях;
(балансові рахунки)
__________________________ в приватизаційних майнових сертифікатах
Голова правління АТ
Головний бухгалтер АТ
Додаток N 4
до Положення про способи
приватизації майна державних
підприємств
Розпорядження
від ____________ N _____________ м. __________
Відповідно до статті 4 глави 2 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу", "Положення Про застосування способів приватизації майна державних підприємств" та на підставі Підсумкового протоколу продажу акцій:

................
Перейти до повного тексту