1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 115 від 5.08.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 1994 р.
за N 205/415
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 759 від 14.11.2005 )
Про нормативи і основні контрольні строки у поштовому зв'язку
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 N 59 від 18.03.99 N 5 від 19.01.2000 )
З метою прискорення обробки, проходження і доставки поштових відправлень, періодичних видань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з 01.10.94 Нормативи частоти обміну, перевезення, доставки, пошти, виїмки кореспонденції з поштових скриньок і основні контрольні строки обробки і доставки поштових відправлень, періодичних видань (додається).
2. Генеральним директорам об'єднання "Укрпошта", ОПЗ, РПЗ "Кримзв'язок", МПЗ "Севастопользв'язок":
2.1. Затвердити нові розклади руху пошти по поштових маршрутах, виїмки листів з поштових скриньок, доставки періодичних видань і кореспонденції, обробки поштових відправлень згідно з додатком N 1.
2.2. Щорічно переглядати і затверджувати розклади, зазначені в пункті 2.1. і контрольні строки проходження і доставки поштових відправлень, періодичних видань згідно з додатком N 2.
2.3. Забезпечити належний контроль за додержанням розкладів руху і контрольних строків проходження і доставки поштових відправлень, періодичних видань.
3. Об'єднанню "Укрпошта" (Худолій) організувати друкування нових нормативів і основних контрольних строків у поштовому зв'язку за заявками підприємств зв'язку.
4. Наказ Міністерства зв'язку СРСР від 05.12.84 N 428 "Про затвердження нормативів і основних контрольних строків у поштовому зв'язку вважати таким, що в галузі зв'язку України не застосовується.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на УКП (Шостак).
Міністр О.П.Проживальський
Затверджено
наказом Міністерства зв'язку
України від 05.08.94 N 115
НОРМАТИВИ
частоти обміну, перевезення, доставки пошти, виїмки кореспонденції з поштових скриньок і основні контрольні строки обробки і доставки поштових відправлень, періодичних видань
I. Нормативи
1. Підприємства зв'язку (призалізничні, прибережні і розташовані в пунктах посадки літаків) обмінюють пошту з поштовими вагонами, поштовими автомашинами, водними і повітряними суднами відповідно до планів направлення пошти.
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
Перелік поїздів і кількість обмінів з поштовими вагонами встановлюється обласними підприємствами зв'язку (ОПЗ), Київським центром перевезення пошти (ЦПП) з урахуванням своєчасного проходження поштових відправлень і погоджуються з Центром управління мережею об'єднання "Укрпошта".
Скорочення кількості обмінів для підприємств зв'зку погоджується з об'єднанням "Укрпошта" після подання відповідних розрахунків.
( Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
2. Пошта перевозиться.
2.1. На міжзональних, на внутрішньозональних, міжобласних маршрутах пошта перевозиться щоденно. Допускається перевезення пошти шість разів на тиждень при забезпеченні її обробки та доставки підприємствами поштового зв'язку області в день надходження із зональних вузлів та міжобласних поштових маршрутів.
На внутрішньообласних, міжрайонних, міських маршрутах - шість разів на тиждень, один-два рази на день.
Кількість рейсів на міських маршрутах встановлюється не менше кількості доставок пошти з урахуванням забезпечення відправки прийнятих поштових відправлень у день їх приймання і не пізніше наступного дня.
Перевезення пошти на внутрішньорайонних маршрутах здійснюється п'ять разів на тиждень. Дозволяється при узгодженні з місцевими органами виконавчої влади (райдержадміністраціями) здійснювати перевезення пошти не менше трьох разів на тиждень.
( Підпункт 2.1 пункту 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Деркомзв'язку N 59 від 18.03.99 )
Перевезення пошти на внутрішньорайонних маршрутах здійснюється п'ять разів на тиждень.
( Підпункт 2.1 пункту 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Деркомзв'язку N 5 від 19.01.2000 )( Підпункт 2.1 пункту 2 в редакції Наказу Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
2.2. По під'їзних маршрутах - залежно від кількості встановлених обмінів пошти з поштовими вагонами, поштовими автомашинами, повітряними, водними суднами.
( Підпункт 2.2 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
3. Кількість поставок пошти адресатам встановлюється.
3.1. У Києві - шість разів на тиждень, двічі-тричі на день. У населених пунктах, що входять до міської зони м.Києва, шість разів на тиждень, один раз на день.
( Підпункт 3.1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
3.2. В обласних центрах, містах обласного підпорядкування, райцентрах - шість разів на тиждень не менше одного разу на день.
( Підпункт 3.2 пункту 3 в редакції Наказу Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
3.3. В інших населених пунктах - п'ять разів на тиждень.
( Підпункт 3.3 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98 )
3.4. Кількість доставок пошти міською службовою поштою (МСП) визначається угодами між підприємствами зв'язку і відповідними підприємствами, організаціями, установами, закладами.
3.5. Адресатам, які знаходяться поза межами населених пунктів (будинки обхідників залізничних колій, лісові сторожки тощо) пошта доставляється силами і за рахунок зацікавлених організацій, або ж видається адресатам та їх довіреним особам у найближчому підприємстві зв'язку на підставі угод з такими адресатами.
Керівникам підприємств зв'язку рекомендується за погодженням з такими адресатами надавати для одержання пошти абонементні скриньки.
4. Кількість виїмок кореспонденції з поштових скриньок встановлюється.
4.1. У Києві - щоденно, двічі на день, у вихідні - один раз на день. В обласних центрах - щоденно, один раз на день, у містах обласного підпорядкування - шість разів на тиждень, один раз на день.
Виймання кореспонденції з поштових скриньок в обласних центрах здійснюється протягом півтори години, а в Києві - протягом двох годин з урахуванням розкладів відправлення поштового транспорту, яким передбачене відправлення пошти. Загальний термін виймання і обробки письмової кореспонденції на внутрішніх етапах структурних підрозділів не повинен перевищувати встановлених контрольних строків.
( Підпункт 4.1 пункту 4 в редакції Наказів Держкомзв'язку N 53 від 30.03.98; N 59 від 18.03.99 )
4.2. З поштових скриньок, які знаходяться в райцентрах і містах районного підпорядкування, а також у населених пунктах, де є відділення зв'язку, незалежно від місця знаходження поштових скриньок, кореспонденція виймається з частотою, що відповідає кількості відправок пошти.
4.3. З поштових скриньок, які знаходяться в населених пунктах, де немає підприємств зв'язку, кореспонденція виймається листоношами з частотою, встановленою для доставки пошти в ці населені пункти.
У всіх випадках виїмка кореспонденції організується з урахуванням забезпечення своєчасної відправки вихідної і відправки місцевої кореспонденції.
II. Основні контрольні строки
5. Обласним підприємствам зв'язку надається право розробляти, виходячи з місцевих умов, і затверджувати такі контрольні строки:
початку і закінчення виїмки листів з поштових скриньок;
об'їзду за маршрутами для виїмки кореспонденції з поштових скриньок;
проходження пошти по міських маршрутах від поштамту (експедиційного підприємства) до останнього відділення зв'язку;
доставки в пункт обміну або вузлове підприємство мішків з кореспонденцією, мішків і пачок з пресою, що надійшли залізничним, повітряним, водним або автомобільним транспортом;
обробки газет в експедиційних підприємствах зв'язку;
доставки газет передплатникам у містах та інших населених пунктах;
обробки газет в підприємствах зв'язку з моменту їх приймання до видачі листоношам або здачі для відправки в прикріплені доставочні підприємства зв'язку;
розфальцювання і підборку газет до виходу листоноші на доставку;
обробки вихідної, вхідної і транзитної письмової кореспонденції;
обробки вихідних, вхідних і транзитних посилок.
6. Газети повинні бути доставлені передплатникам в той же день, якщо вони надійшли в сортувальний вузол:
в обласних центрах - до 10 години,
в інших містах і районних центрах - до 13 години,
у всіх інших населених пунктах при надходженні в доставочне підприємство зв'язку - до 14 години.
7. Журнали доставляються не пізніше наступного дня після надходження їх в доставочне підприємство зв'язку.
8. У Києві, обласних центрах, містах обласного підпорядкування, районних центрах місцева кореспонденція доставляється адресатам залежно від часу опускання її в поштові скриньки, як правило, в той же день, але не пізніше наступного дня.
9. Вхідна письмова кореспонденція доставляється адресатам в той же день, якщо вона надійшла в сортувальний вузол у місті Києві до 7 години, в обласних центрах, містах обласного підпорядкування до 9 години.

................
Перейти до повного тексту