1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.04.2004 N 456/33
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2004 р.
за N 631/9230
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 363/168 від 11.05.2005 )
Про затвердження Інструкції про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв
На виконання Указу Президента України від 6 лютого 2004 року N 165/2004 "Про заходи щодо впорядкування проїзду автомобілів, оснащених спеціальними пристроями, та введення державних номерних знаків єдиного зразка", вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2000 року N 291 "Про впорядкування використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв і номерних знаків транспортних засобів" та ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв, що додається.
2. Затвердити зразок бланка дозволу на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв, що додається.
3. Департаменту Державтоінспекції (Георгієнко Г.В.) МВС України та відділу оперативного забезпечення охорони (Квасов А.А.) УДО України забезпечити облік видачі дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв та контроль стосовно їх використання за прямим призначенням.
4. НДЦ БДР (Каракай С.В.) МВС України до 30 квітня 2004 року забезпечити введення в дію та безперебійне функціонування автоматизованої інформаційно-пошукової системи обліку видачі дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв під умовною назвою "Маяк".
5. ДРЗ (Грицак В.М.) МВС України забезпечити виготовлення бланків дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора міліції Присяжнюка А.Й. та першого заступника начальника Управління Державної охорони України полковника Кіслова С.В.
7. Наказ оголосити особовому складу МВС України та УДО України.
Міністр внутрішніх
справ України
генерал-лейтенант міліції
Начальник Управління
державної охорони України
генерал-лейтенант


М.В.Білоконь


В.І.Строгий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України,
Управління державної
охорони України
27.04.2004 N 456/33
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2004 р.
за N 631/9230
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає процедуру видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах, що використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та оперативних транспортних засобах міліції, Управління державної охорони України, Служби безпеки України, військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, служби інкасації та перевезення цінностей Національного банку та банків України, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, оперативно-рятувальних та аварійних служб.
1.2. Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", Указу Президента України від 06.02.2004 N 165/2004 "Про заходи щодо впорядкування проїзду автомобілів, оснащених спеціальними пристроями, та введення державних номерних знаків єдиного зразка", Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, постанови Кабінету Міністрів України від 12.02.2000 N 291 "Про впорядкування використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв і номерних знаків транспортних засобів" та ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб".
1.3. Інструкція має на меті впорядкування встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв, а також видачі та обліку бланків дозволу на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв (далі - дозвіл).
2. Порядок встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв
2.1. Спеціальні світлові сигнальні пристрої повинні встановлюватися відповідно до вимог ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб" на даху транспортного засобу або над ним. Способи кріплення цих пристроїв повинні забезпечувати надійність їх утримання під час руху і гальмування транспортного засобу у всіх режимах.
На оперативних транспортних засобах МВС України та УДО України дозволяється встановлювати світлові сигнальні пристрої під захисною решіткою радіатора, на передньому бампері транспортного засобу або в салоні автомобіля перед вітровим склом, при цьому повинна забезпечуватись їх видимість для учасників дорожнього руху.
2.2. Спеціальні звукові і світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами червоного і зеленого кольорів встановлюються тільки для додаткового обладнання оперативних транспортних засобів Державтоінспекції МВС України та Управління державної охорони України та застосовуються під час виконання супроводжень.
2.3. Спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловим сигналом червоного кольору використовуються як додаткове обладнання до спеціального світлового сигнального пристрою із світловим сигналом синього кольору та звуковим сигнальним пристроєм на оперативних транспортних засобах, що рухаються попереду колони, яку вони супроводжують.
При цьому колону повинен замикати оперативний транспортний засіб, на якому використовуються як додаткове обладнання до спеціального світлового сигнального пристрою із світловим сигналом синього кольору та звуковим сигнальним пристроєм спеціальний світловий сигнальний пристрій із світловим сигналом зеленого кольору.
2.4. Водії оперативних транспортних засобів, які здійснюють супроводження та при цьому використовують спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами синього, червоного або зеленого кольорів і спеціальний звуковий сигнальний пристрій відповідно до пункту 3.1 Правил дорожнього руху, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху.
При цьому ці водії повинні вживати всіх заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.
2.5. Без кольорографічних схем, написів та емблем, встановлення та використання спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв зі світловими сигналами синього кольору дозволяється встановлювати на автомобілях для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та оперативних транспортних засобах МВС України, Управління державної охорони України, Служби безпеки України.
3. Заходи реагування на порушення Правил дорожнього руху водіями оперативних транспортних засобів, які використовують спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої
3.1. З метою забезпечення безпеки дорожнього руху працівникам Державтоінспекції, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, забороняється безпідставно зупиняти або перешкоджати руху оперативних транспортних засобів, які рухаються із ввімкненими спеціальними світловими та (або) звуковими сигнальними пристроями.
3.2. У разі безпідставного порушення водіями таких транспортних засобів вимог розділу 3 Правил дорожнього руху, а також наявності орієнтування або іншої достовірної інформації про те, що вказаний транспортний засіб використовується в злочинних цілях, ним незаконно заволоділи, водій керує в стані алкогольного сп'яніння, автомобіль причетний до дорожньо-транспортної пригоди чи дозвіл на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв недійсний або підроблений, працівники ДАІ, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, мають право зупиняти такі транспортні засоби.

................
Перейти до повного тексту