- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 березня 2004 р.
за N 268/8867
Про затвердження Положення про загін відомчої охорони судноплавних шлюзів та Запорізького району гідротехнічних споруд
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
інфраструктури
N 1002 від 09.12.2013 )
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.04.99 N 675-019 та з метою здійснення та вдосконалення системи охорони шлюзів як стратегічно важливих об'єктів України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про загін відомчої охорони судноплавних шлюзів та Запорізького району гідротехнічних споруд, що додається.
2. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Скворцов Г.П.):
2.1. Забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
2.2. Довести цей наказ до відома всіх зацікавлених підприємств та організацій.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Симоненка С.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
16.02.2004 N 89
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 березня 2004 р.
за N 268/8867
ПОЛОЖЕННЯ
про загін відомчої охорони судоплавних шлюзів та запорізького району гідротехнічних споруд
1. Загальні положення
1.1. Загін відомчої охорони є системою команд у складі ДП "Укрводшлях", створених для охорони судноплавних шлюзів (далі - шлюзи) та Запорізького району гідротехнічних споруд (далі - ЗРГС) Дніпровського каскаду водосховищ.
1.2. Це Положення визначає основні вимоги до організації загону відомчої охорони ДП "Укрводшлях", діяльності його відділу та команд, установлює обов'язки і права керівництва та працівників загону.
1.3. Загін відомчої охорони у своїй діяльності керується
Конституцією України, законодавством України, постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
1.4. На відділ загону відомчої охорони ДП "Укрводшлях" покладаються завдання з керівництва, організації роботи команд охорони, забезпечення виконання вимог цього Положення.
1.5. На команди загону відомчої охорони покладаються завдання охорони об'єктів від можливого нападу ззовні, збереження майна шлюзів та ЗРГС, підтримання необхідного пропускного та внутрішньооб'єктового режиму.
1.6. Команди відомчої охорони забезпечуються спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони (далі - спеціальні засоби), що дозволені до використання чинним законодавством України.
1.7. Відповідальність за стан охорони об'єктів, здійснення пропускного та внутрішньооб'єктового режиму, трудову дисципліну команди, контроль за здійсненням охоронних заходів, за зберіганням та станом спеціальних засобів покладається на начальників команд, а за технічний стан об'єкта, пожежну безпеку, обладнання території, відокремлених приміщень інженерно-технічними засобами та охоронно-пожежною сигналізацією, забезпечення команди загону відомчої охорони приміщеннями, інвентарем, засобами зв'язку, спеціальними засобами, транспортом і т.ін. - на начальників шлюзів та ЗРГС.
Начальник шлюзу та ЗГРС за поданням начальника команди має право накладати дисциплінарні стягнення на порушників вимог даного Положення та посадової інструкції і заохочувати осіб, які виявили себе з позитивного боку. На осіб, які входять до складу варти, стягнення за провини, учинені ними під час виконання службових обов'язків, накладаються після зміни варти. У разі вчинення серйозних порушень винний негайно замінюється іншою особою.
1.8. Ураховуючи специфіку роботи, працівники команд відомчої охорони виконують заходи з охорони за затвердженими графіками.
1.9. У командах відомчої охорони ведеться підсумковий щомісячний облік робочого часу.
1.10. Працівники команд відомчої охорони проходять обов'язкову спеціальну підготовку з розрахунку 50 годин на рік.
1.11. Наведені в цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
варта - забезпечена спеціальними засобами група, відділення команди загону відомчої охорони, що призначені для охорони об'єкта;
вартовий - забезпечений спеціальними засобами працівник охорони, який виконує завдання з охорони дорученого йому поста;
команда охорони - забезпечений спеціальними засобами структурний підрозділ загону відомчої охорони в складі ДП "Укрводшлях", який здійснює охорону відповідного об'єкта;
наряд - один або кілька працівників команди загону відомчої охорони, забезпечених спеціальними засобами, які виконують завдання з охорони об'єктів;
об'єкт охорони - шлюз або ЗРГС, його територія, адміністративні, побутові, виробничі й інші приміщення та майно шлюзу;
пост - усе доручене для охорони вартовому, а також місце або ділянка місцевості, на якій він виконує свої обов'язки;
режим - система правових, організаційних, технічних заходів щодо здійснення охорони шлюзів та ЗРГС і підтримання в них відповідного порядку перебування, проходу громадян, заїзду транспортних засобів, унесення (винесення) та ввезення (вивезення) майна, ураховуючи особливості кожного об'єкта.
2. Організація, керівництво та комплектування загону відомчої охорони
2.1. Загін відомчої охорони шлюзів та ЗРГС ДП "Укрводшлях" складається з:
керівництва загону відомчої охорони, яке входить до складу ДП "Укрводшлях";
окремих команд, на які покладено завдання охорони шлюзів та ЗРГС.
2.2. Керівництво загону відомчої охорони здійснюється:
відділом відомчої охорони;
начальниками шлюзів та ЗРГС;
начальниками окремих команд.
2.3. Начальник відділу відомчої охорони ДП "Укрводшлях" призначається, переводиться та звільняється з роботи начальником ДП "Укрводшлях"; заступник начальника відділу призначається та звільняється з роботи начальником ДП "Укрводшлях" за поданням начальника відділу відомчої охорони; начальники окремих команд загону відомчої охорони призначаються та звільняються з роботи начальниками шлюзів та ЗРГС за погодженням з начальником ДП "Укрводшлях"; працівники команд охорони призначаються та звільняються з роботи начальниками шлюзів та ЗРГС.
2.4. Начальники шлюзів та ЗРГС здійснюють контроль за діяльністю команд загону відомчої охорони через начальників цих команд.
2.5. На посади працівників охорони приймаються особи, які не були засуджені, пройшли відповідне навчання, отримали позитивні оцінки і за своїми моральними, діловими і психологічними якостями, рівнем освіти, за віком і станом здоров'я здатні успішно виконувати покладені на працівників охорони обов'язки.
( Абзац другий пункту 2.5 глави 2 виключено на підставі Наказу Міністерства інфраструктури
N 1002 від 09.12.2013 )
2.6. Працівники відділу та команд загону відомчої охорони входять, відповідно, до штатного розпису ДП "Укрводшлях", шлюзів та ЗРГС, що затверджується начальником ДП "Укрводшлях".
3. Організація роботи, права та обов'язки працівників команд загону відомчої охорони
3.1. На всіх об'єктах, які охороняються загоном відомчої охорони, наказом начальників шлюзів та ЗРГС установлюється відповідний пропускний та внутрішньооб'єктовий режим, з урахуванням особливостей кожного об'єкта.
3.2. Для забезпечення охорони об'єктів, їх споруд, майна, устаткування, забезпечення встановленого на об'єктах пропускного та внутрішньооб'єктового режиму в залежності від особливостей об'єкта можуть призначатися варти або окремі пости, наряди.
3.3. До складу варти входять: начальник варти, вартові та контролери контрольно-пропускних пунктів (далі - КПП). Варта підпорядковується начальнику команди охорони. Вартовий підпорядковується начальнику варти.
3.4. Чисельність охорони, дислокації постів, КПП, відокремлених приміщень, що підлягають обладнанню інженерно-технічними засобами та охоронно-пожежною сигналізацією, визначається комісією у складі начальника відділу відомчої охорони та начальника режимно-секретного відділу ДП "Укрводшлях", начальників шлюзів та ЗРГС і команди відомчої охорони, об'єкт яких охороняється, представників органів внутрішніх справ.
За результатами роботи комісії складається акт обстеження об'єкта з визначенням необхідних заходів та термінів їх виконання.
3.5. Під час виконання своїх обов'язків працівники команд відомчої охорони зобов'язані носити форму одягу та знаки розпізнавання відповідно до своєї посади, установлені Державним департаментом морського і річкового транспорту.
3.6. Придбання, зберігання, облік, носіння і використання спеціальних засобів працівниками загону відомчої охорони здійснюється у відповідності до нормативно-правових актів, що регулюють зазначені питання, наказів та розпоряджень начальника ДП "Укрводшлях" за поданням начальника відділу відомчої охорони ДП "Укрводшлях", начальників команд загону відомчої охорони та дозволами органів внутрішніх справ, після проходження працівниками і посадовими особами відповідної підготовки та в разі відсутності підстав для заборони отримання дозволу на придбання, зберігання і носіння спеціальних засобів, що передбачені чинним законодавством.
3.7. Спеціальні засоби, придбані для забезпечення загону відомчої охорони, належать до відомчих. Забороняється використовувати їх не за призначенням, передавати стороннім особам, зберігати у непристосованих місцях.
3.8. Для зберігання спеціальних засобів загону в приміщенні охорони обладнується спеціальна кімната, що відповідає вимогам щодо зберігання спеціальних засобів.
3.9. Видача, приймання, облік та порядок зберігання спеціальних засобів організовується та забезпечується начальниками команд загону відомчої охорони.
3.10. Праця у вартах команд загону відомчої охорони організовується за графіком, затвердженим начальником шлюзу та ЗРГС.
3.11. Працівникам загону видаються посвідчення єдиного зразка, установленого ДП "Укрводшлях".
3.12. Начальник команди загону відомчої охорони зобов'язаний:
реалізовувати заходи щодо забезпечення охорони об'єктів, їх споруд, майна, устаткування, забезпечення встановленого на об'єктах пропускного та внутрішньооб'єктового режиму, особистої безпеки працівників об'єкта і працівників окремих команд загону відомчої охорони під час виконання своїх обов'язків;
................Перейти до повного тексту