- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО
ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 лютого 2004 р.
за N 155/8754
Про затвердження Положення про участь громадськості у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля
1. Затвердити Положення про участь громадськості у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля, що додається.
2. Головному спеціалісту Відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю О.Сімоновій забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Начальнику Управління документального забезпечення Л.Шумській довести Положення до керівників структурних підрозділів центрального апарату, територіальних та урядових органів державного управління Міністерства.
4. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату, територіальних та урядових органів державного управління Міністерства ознайомити своїх працівників з Положенням про участь громадськості у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля для врахування в роботі.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища України
18.12.2003 N 168
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 лютого 2004 р.
за N 155/8754
ПОЛОЖЕННЯ
про участь громадськості у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля
1. Загальна частина
1.1. Це Положення регулює відносини щодо реалізації права громадськості на участь у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля.
1.2. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
Громадськість - одна або більше фізичних чи юридичних осіб, їх об'єднання, організації або групи, які діють згідно з чинним законодавством України або практикою.
Зацікавлена громадськість - це громадськість, на яку впливає реалізація рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля.
Громадське обговорення (публічне слухання або відкрите засідання) - це процедура виявлення громадської думки з метою її урахування при прийнятті органами виконавчої влади рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля (навмисне вивільнення генетично змінених організмів; розміщення, проектування, будівництво або реконструкція об'єктів; розробка проектів нормативно-правових актів тощо).
Суб'єкти громадського обговорення - це:
органи державної влади;
підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, суб'єкти підприємницької діяльності, які планують або здійснюють господарську діяльність;
засоби масової інформації;
зацікавлена громадськість.
Особа, яка приймає рішення з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля (далі - особа, яка приймає рішення), означає:
орган державної влади, до компетенції якого входить прийняття таких рішень;
підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, на які законодавством України покладено виконання інформаційних чи інших обслуговуючих функцій у сфері охорони довкілля.
Замовник проекту рішення з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля (далі - замовник проекту рішення) - будь-який суб'єкт, який звертається з клопотанням щодо запровадження господарської діяльності до особи, яка приймає рішення.
1.3. Основні принципи участі громадськості в прийнятті рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля:
прозорість та демократизм;
доступ громадськості до інформації для прийняття відповідних рішень;
урахування громадської думки при прийнятті остаточного рішення;
сприяння участі громадськості у прийнятті рішень.
1.4. Види рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля, до яких залучається громадськість:
1.4.1 розробка міждержавних, державних, регіональних, місцевих та інших територіальних програм, місцевих планів дій, стратегій та інших документів;
1.4.2 підготовка проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів;
1.4.3 здійснення державної екологічної експертизи з проведенням оцінки впливу на навколишнє природне середовище (далі - ОВНС) небезпечних об'єктів та видів діяльності;
1.4.4 видача відповідних документів на використання природних ресурсів, на навмисне вивільнення генетично змінених організмів у довкілля, а також діяльність, яка пов'язана із забрудненням навколишнього природного середовища, поводженням з небезпечними речовинами, відходами та їх розміщенням;
1.4.5 витрати, пов'язані із здійсненням природоохоронних заходів за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища.
1.5. До форм участі громадськості в прийнятті рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля, належать:
1.5.1 робота в складі експертних та робочих груп, комісій, комітетів з розробки програм, планів, стратегій, проектів нормативно-правових актів, оцінок ризиків;
1.5.2 робота в складі державних еколого-експертних комісій;
1.5.3 громадське (публічне) обговорення проектів рішень центральних органів виконавчої влади та їх органів на місцях, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан довкілля, під час проведення парламентських слухань, конференцій, семінарів, круглих столів, обговорення результатів соціологічних досліджень, зборів громадян за місцем проживання тощо;
1.5.4 організація та проведення громадської екологічної експертизи;
................Перейти до повного тексту