- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 січня 2004 р.
за N 134/8733
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Адміністрації Державної прикордонної служби
N 1040 від 20.12.2007 )
Про затвердження Положення про організацію та порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Державній прикордонній службі України
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2003
N 1412 "Про доповнення Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення" та з метою організації надання службових жилих приміщень військовослужбовцям Державної прикордонної служби України та членам їх сімей
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію та порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Державній прикордонній службі України (додається).
2. Розділ VI Тимчасового положення про порядок забезпечення жилою площею в Прикордонних військах України, затвердженого наказом Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командуючого Прикордонними військами України від 20.01.96
N 30 "Про затвердження Тимчасового положення про порядок забезпечення жилою площею в Прикордонних військах України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції 25.07.96 за N 383/1408, зі змінами та доповненнями, визнати таким, що втратив чинність.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної прикордонної служби України Ліщинського О.І.
4. Наказ довести до відома військовослужбовців Державної прикордонної служби України в частині, що їх стосується.
Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник | М.М.Литвин |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Держприкордонслужби України
14.01.2004 N 44
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 січня 2004 р.
за N 134/8733
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію та порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Державній прикордонній службі України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення встановлює порядок надання для тимчасового проживання і користування службових жилих приміщень військовослужбовцям Державної прикордонної служби України та членам їх сімей (далі - військовослужбовці), крім військовослужбовців строкової служби.
До числа службових жилих приміщень відносяться жилі приміщення, що збудовані за кошти Державної прикордонної служби України і перебувають у комунальній власності територіальних громад населених пунктів, а також жилі приміщення, що перебувають у державній власності й оперативному управлінні Державної прикордонної служби України.
1.2. Жилі приміщення, що перебувають у комунальній власності територіальних громад, включаються до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті ради за клопотанням Голови Державної прикордонної служби України.
Висновок щодо доцільності надання житлу статусу службового, його кількості від уведеного в експлуатацію та відповідні рекомендації Голові Державної прикордонної служби України з цього питання готуються житловою комісією Адміністрації Держприкордонслужби на підставі всебічного аналізу ситуації з забезпеченістю житлом військовослужбовців за місцем проходження служби.
Таке клопотання може бути направлено тільки стосовно вільних жилих приміщень (квартир), отриманих Державною прикордонною службою України шляхом: придбання житла, власного житлового будівництва, пайової участі в житловому будівництві, будівництва житла за кошти інвесторів, шефської допомоги, звільненого житла, яке виділяється для повторного заселення, та іншими шляхами, передбаченими чинним законодавством.
1.3. Облік службових жилих приміщень, що перебувають у комунальній власності територіальних громад, здійснюється у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті ради, яка прийняла рішення про включення жилого приміщення до числа службових.
Оперативний облік таких службових жилих приміщень здійснюється у Журналі обліку службових жилих приміщень (додаток 1) квартирно-експлуатаційною службою Адміністрації Держприкордонслужби (у всій Державній прикордонній службі України), квартирно-експлуатаційними службами регіональних управлінь (за підпорядкованими підрозділами) та безпосередньо квартирно-експлуатаційними службами в підрозділах Державної прикордонної служби України на місцях.
Бухгалтерський облік службових жилих приміщень, які надійшли внаслідок купівлі за бюджетні кошти, у розрахунки за інвестиціями тощо, при отриманні яких повністю або частково використовувались бюджетні кошти, здійснюється у фінансовому органі Державної прикордонної служби України.
1.4. Виключення жилого приміщення, що перебуває у комунальній власності територіальної громади, з числа службових провадиться рішенням виконавчого комітету відповідної районної, міської ради на підставі клопотання Адміністрації Державної прикордонної служби України, а жилих приміщень, що перебувають у державній власності й оперативному управлінні Державної прикордонної служби України, опісля відповідної зміни форми власності.
Клопотання готується у порядку, передбаченому пунктом 1.2 цього Положення.
За клопотанням Адміністрації Державної прикордонної служби України жиле приміщення може бути виключене з числа службових у таких випадках:
у разі відсутності потреби в подальшому його використанні як службового;
у разі виключення його в установленому чинним законодавством порядку з числа жилих;
за клопотанням військовослужбовця, який перебуває на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов при надходженні черги на отримання жилого приміщення;
за клопотанням військовослужбовця, який проживає у службовому жилому приміщенні, перебуває на квартирному обліку за місцем служби, має вислугу не менше десяти років і звільнився в запас або відставку за віком, за станом здоров'я, після закінчення строку контракту, у зв'язку зі скороченням штатів, через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням, за власним бажанням та має підстави одержати зазначене житло для постійного проживання;
в інших випадках на підставі обгрунтованих клопотань керівників структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби, начальників регіональних управлінь, начальників органів охорони державного кордону, розвідувальних органів, підрозділів спеціального призначення, органів забезпечення та навчальних закладів Державної прикордонної служби України.
Про виключення жилого приміщення з числа службових у журналах обліку службових жилих приміщень робиться відповідна відмітка, а житло, що перебуває на бухгалтерському обліку у фінансових службах органів Державної прикордонної служби України на місцях, списується з обліку на підставі зміни форми власності.
2. Надання службових жилих приміщень
2.1. Службовими жилими приміщеннями забезпечуються за місцем проходження служби військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби) та члени їх сімей, які проходять військову службу в Адміністрації Держприкордонслужби, регіональних управліннях, загонах морської охорони, органах охорони державного кордону, розвідувальних органах, підрозділах спеціального призначення, органах забезпечення та навчальних закладах Державної прикордонної служби України.
При отриманні службового житла військовослужбовці з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов за місцем служби, не знімаються.
2.2. Службові жилі приміщення надаються військовослужбовцю, зареєстрованому в населеному пункті за місцем розташування підрозділу Державної прикордонної служби України, в разі відсутності в нього жилого приміщення за місцем проходження служби, без додержання черговості та пільг.
Службові жилі приміщення також можуть надаватися тим військовослужбовцям, які за місцем розташування підрозділу Державної прикордонної служби України, у якому вони проходять службу, хоча й забезпечені жилим приміщенням, але потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку тих, хто потребує поліпшення житлових умов.
Якщо постійне жиле приміщення, у якому проживає військовослужбовець, розташоване на такій відстані від місця служби, яка унеможливлює виконання ним службових обов'язків, надання службового жилого приміщення можливе за рішенням Голови Державної прикордонної служби України на підставі обгрунтованого клопотання.
В окремих випадках, з метою створення умов для належного виконання службових обов'язків за посадою, допускається у передбачених чинним законодавством випадках надання службових приміщень військовослужбовцям, які забезпечені постійним житлом.
Військовослужбовці та члени їх сімей, указані в рішенні про надання службового жилого приміщення, звільняють жиле приміщення, яке вони утримували в інших будинках державного або громадського житлового фонду чи в будинку житлово-будівельного кооперативу, відповідно до вимог чинного законодавства.
У разі недостатності службових жилих приміщень для забезпечення всіх військовослужбовців зазначені приміщення надаються розпорядженням Адміністрації Держприкордонслужби на підставі обгрунтованого клопотання начальників регіональних управлінь тощо, виходячи з інтересів забезпечення нормальної діяльності органу Державної прикордонної служби України.
2.3. Для одержання службового жилого приміщення військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього начальника (додаток 2).
До рапорту додаються:
довідка з місця проживання про реєстрацію і склад сім'ї (Ф-3);
витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім'ї;
заяви членів сім'ї військовослужбовця, які бажають поселитися в службове жиле приміщення, про їх згоду на проживання в зазначеному приміщенні;
довідка про здачу жилої площі за попереднім місцем служби (додаток 3).
2.4. Службове жиле приміщення має бути впорядковане стосовно умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
2.5. При наданні службових жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за 9 років, крім подружжя, а також особами, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами сім'ї.
Не допускається заселення квартири, збудованої для однієї сім'ї, двома і більше сім'ями або двома і більше одинокими особами.
2.6. Службові жилі приміщення надаються у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті, визначеному в установленому порядку.
Службове жиле приміщення може бути надано з перевищенням указаного вище максимального розміру, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру), або у випадках, указаних у пункті 2.5 цього Положення.
2.7. Службове жиле приміщення надається військовослужбовцеві на всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним (а також на дружину (чоловіка) і неповнолітніх дітей, які проживають окремо від заявника в даному або іншому населеному пункті) і дали письмову згоду на проживання в зазначеному приміщенні.
2.8. Службові жилі приміщення військовослужбовцям Адміністрації Держприкордонслужби надаються за рішенням Голови Державної прикордонної служби України, яке приймається з урахуванням рекомендацій житлової комісії Адміністрації Державної прикордонної служби, та оформляються відповідним наказом.
Службові жилі приміщення військовослужбовцям органів Державної прикордонної служби України надаються на підставі наказу начальника цього органу, виданого за рекомендацією відповідної житлової комісії, тільки після погодження директором Департаменту забезпечення Адміністрації Держприкордонслужби списку осіб, яким планується виділення службового житла (додаток 4).
Погоджений в установленому порядку список розподілу службового житла затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті ради, на території якої розташований відповідний орган Державної прикордонної служби України.
Для цього до виконавчого комітету подаються:
погоджений головою житлової комісії, секретарем та начальником квартирно-експлуатаційної служби Державної прикордонної служби України список розподілу службового житла;
витяг з наказу Голови Держприкордонслужби (начальника регіонального управління, начальника органів охорони державного кордону, розвідувальних органів, підрозділів спеціального призначення, органів забезпечення та навчальних закладів Державної прикордонної служби України) про виділення службового житла військовослужбовцю (додаток 5).
У наказі про виділення службового житла зазначається, що особа, якій надається службове житло, є військовослужбовцем Державної прикордонної служби України.
2.9. На підставі рішення про надання службового жилого приміщення виконавчий комітет районної, міської ради видає військовослужбовцю спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане службове жиле приміщення.
2.10. Спеціальний ордер на службові квартири в закритих військових містечках оформляється та видається квартирно-експлуатаційною службою відповідного підрозділу Державної прикордонної служби України за підписом начальника підрозділу. Підставою для виписки спеціального ордера є затверджений список розподілу службового житла та наказ начальника підрозділу про виділення службового житла військовослужбовцю при поданні ним документів, визначених у п. 2.3 цього Положення.
Ордер дійсний протягом 30 днів.
2.11. Ордер вручається військовослужбовцю, на ім'я якого він виданий. При одержанні ордера пред'являються паспорти (або документи, що їх замінюють) всіх осіб, включених до ордера, з відміткою про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання та реєстрацією за місцем служби.
2.12. При вселенні в надане службове жиле приміщення військовослужбовець здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію, а за її відсутності - відповідному підприємству, установі, організації, що здійснює обслуговування цього жилого приміщення, а спеціальний ордер - у квартирно-експлуатаційну службу підрозділу. Ордер зберігається як документ суворої звітності.
2.13. Ордер на службове жиле приміщення може бути визнаний недійсним у порядку, установленому законодавством.
2.14. Службові приміщення, які обліковані за бухгалтерським обліком у Державній прикордонній службі України, надаються у тимчасове користування на основі акта приймання-передачі основних засобів та інших необоротних активів (
ОЗ-1) .
3. Користування службовими жилими приміщеннями
3.1. На підставі спеціального ордера між наймодавцем (житлово-експлуатаційною організацією, відповідним підприємством, установою, організацією та квартирно-експлуатаційною службою підрозділу Державної прикордонної служби України) та наймачем (військовослужбовцем, на ім'я якого видано ордер) укладається договір найму службового жилого приміщення.
3.2. Наймач службового жилого приміщення має право проживати в ньому разом з членами своєї сім'ї.
Наймач має право в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним службове жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб.
3.3. Наймач службового жилого приміщення і члени його сім'ї зобов'язані:
додержувати умови договору найму службового жилого приміщення і правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і прибудинкової території;
щомісяця своєчасно вносити квартирну плату й плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну, теплову енергію та інші послуги) за затвердженими в установленому порядку ставками й тарифами;
дбайливо ставитися до наданого жилого приміщення і його обладнання, проводити на умовах і в порядку, що визначаються законодавством України, за свій рахунок поточний ремонт займаного приміщення, а при звільненні приміщення здати його в належному стані.
3.4. Пільги з оплати квартири та комунальних послуг встановлюються чинним законодавством.
3.5. До користування службовими жилими приміщеннями не застосовуються правила: про бронювання жилого приміщення (статті
73-
76 Житлового кодексу УРСР, про обмін жилого приміщення (статті 79-83, 85 Житлового кодексу УРСР), у тому числі з наймачем іншого службового жилого приміщення, про зміну договору найму жилого приміщення (статті 103-106 Житлового кодексу УРСР).
4. Звільнення службових жилих приміщень
4.1. Військовослужбовці у разі вибуття з населеного пункту в зв'язку з переведенням їх для подальшого проходження служби до нового місця служби або отримання житла у постійне користування зобов'язані невідкладно звільнити та здати займане ними службове жиле приміщення органу Державної прикордонної служби України, який надав це приміщення, або його правонаступнику.
Квартирно-експлуатаційна служба органу Державної прикордонної служби зобов'язана прийняти службову жилу площу згідно з актом приймання-передачі, до якого додаються дефектний акт квартири, довідка про сплату квартирної плати та комунальних послуг та підтвердження про зняття військовослужбовця та членів його сім'ї з реєстраційного обліку. Після цього військовослужбовцю видається довідка про здачу службової жилої площі (додаток 6).
4.2. За тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї службове жиле приміщення зберігається за ними у випадках і в строки, визначені в ст.
71 Житлового кодексу УРСР.
4.3. Військовослужбовець, що звільнився з військової служби і має вислугу менше ніж 10 років, підлягає виселенню зі службового жилого приміщення з усіма особами, які з ним проживають, без надання іншого жилого приміщення, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Виселення провадиться у судовому порядку.
4.4. Без надання іншого жилого приміщення не може бути виселено:
інвалідів з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, яке вони дістали при виконанні службових обов'язків;
інвалідів 1 та 2 груп з числа військовослужбовців;
сім'ї військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти при виконанні обов'язків військової служби чи померли під час проходження служби;
військовослужбовців, звільнених за станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів, через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, які мають вислугу більше 10 років.
4.5. Інше жиле приміщення, надане працівнику у зв'язку з виселенням зі службового жилого приміщення, має розташовуватися в межах цього самого населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
4.6. У разі визнання ордера на службове жиле приміщення недійсним унаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер, вони підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення. Якщо військовослужбовці, зазначені в ордері, раніше користувалися жилим приміщенням у будинку державного або громадського житлового фонду, то їм має бути надане жиле приміщення, яке вони раніше займали, або інше жиле приміщення.
Якщо ордер на службове жиле приміщення визнано недійсним з інших причин, крім випадку, передбаченого абзацом першим цього пункту, то зазначені в ордері військовослужбовці підлягають виселенню з наданням іншого жилого приміщення або приміщення, яке вони раніше займали.
4.7. Звільнення (передача) службових приміщень, які обліковані за бухгалтерським обліком у Державній прикордонній службі України, здійснюється на основі акта приймання-передачі основних засобів та інших необоротних активів (
ОЗ-1) .
4.8. Передача приміщень, які обліковані як службові і є власністю на праві оперативного управління Державної прикордонної служби України та обліковані за бухгалтерським обліком, у власність військовослужбовців здійснюється на основі переоформлення права власності.
Списання з бухгалтерського обліку здійснюється згідно з актами на списання основних засобів (
ОЗ-3) .
5. Порядок передачі жилої площі на розподіл та заселення як службової
Управління будівництва та інвестицій Департаменту забезпечення Адміністрації Держприкордонслужби після введення в експлуатацію жилих будинків або окремих квартир, отриманих за рахунок інвестицій, за договорами купівлі-продажу, капітальними вкладеннями, складом комісії повинне перевірити квартири щодо їх наявності, скласти акти технічного стану та приймання основних засобів (
ОЗ-1) і передати управлінню тилу Департаменту забезпечення жилу площу згідно з актом приймання-передавання (додаток 7), до якого додати оригінали актів приймання-передавання квартир від організацій, установ у двох примірниках, зареєстрованих у квартирному управлінні чи у відділі обліку та розподілу жилої площі відповідного виконкому, а також свідоцтво про право власності на отримані за договорами купівлі-продажу квартири у двох примірниках разом з копією укладеної угоди з організаціями, установами, від яких отримано жилу площу.
Начальник управління правового забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України | В.В.Чумак |
................Перейти до повного тексту