1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Н А К А З
09.08.2004 N 93
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2004 р.
за N 1041/9640
Про затвердження Положення про післядипломну освіту лікарів ветеринарної медицини в Україні
Відповідно до Законів України "Про вищу освіту" та "Про ветеринарну медицину"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про післядипломну освіту лікарів ветеринарної медицини в Україні (далі - Положення), що додається.
2. Управлінню організації ветеринарної справи та профілактики незаразних хвороб тварин (Маковський М.І.):
- у встановленому порядку подати зазначене Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
- довести Положення до відома управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
- забезпечити публікацію Положення у засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника голови Державного департаменту ветеринарної медицини Горжеєва В.М.
Голова Державного департаменту
ветеринарної медицини
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра освіти
і науки України

П.І.Вербицький


А.Г.Богомолов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту
ветеринарної медицини
09.08.2004 N 93
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2004 р.
за N 1041/9640
ПОЛОЖЕННЯ
про післядипломну освіту лікарів ветеринарної медицини в Україні
1. Загальні положення
1.1. Положення визначає порядок організації навчання та управління післядипломною освітою лікарів ветеринарної медицини.
1.2. Післядипломна освіта лікарів ветеринарної медицини у відповідності до Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про ветеринарну медицину", цього Положення та інших нормативно-правових актів у галузі освіти України є складовою частиною національної системи освіти.
1.3. Післядипломна освіта лікарів ветеринарної медицини здійснюється Інститутом післядипломної освіти Національного аграрного університету, Інститутом післядипломного навчання керівників і спеціалістів ветеринарної медицини Білоцерківського державного аграрного університету та інститутами післядипломної освіти з факультетами ветеринарної медицини інших державних вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.
1.4. Зміст післядипломної освіти лікарів ветеринарної медицини визначається завданнями, які покладаються на систему державних органів ветеринарної медицини з урахуванням вимог суспільства до кадрового забезпечення галузі ветеринарної медицини України, приватної ветеринарної медицини, перспективи їх розвитку, сучасних вимог до засобів, форм і методів професійної діяльності.
1.5. Пропозиції щодо удосконалення фахової підготовки лікарів ветеринарної медицини надають Державний департамент ветеринарної медицини, управління ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі та інші зацікавлені особи.
2. Основні завдання післядипломної освіти та її складові
2.1. Мета системи післядипломної освіти лікарів ветеринарної медицини - задоволення потреб держави у працівниках із високим рівнем професіоналізму і культури, здатних компетентно та відповідально виконувати посадові функції, впроваджувати новітні технології, сприяти інноваційним процесам у галузі ветеринарної медицини шляхом забезпечення їх безперервного навчання.
2.2. Завданнями системи післядипломної освіти лікарів ветеринарної медицини є:
- законодавче та нормативно-правове урегулювання навчання як складової безперервної освіти;
- організація та підготовка науково-методичного, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, фінансового забезпечення післядипломного навчання;
- розробка та реалізація змісту навчання з урахуванням наступності, прогнозованості, послідовності, систематичності, індивідуального досвіду, індивідуальних освітніх потреб, кар'єрної перспективи та актуалізації результатів навчання;
- розробка та впровадження ефективних технологій безперервного навчання та вдосконалення фахових знань і умінь з урахуванням сучасних досягнень світової науки та практики;
- забезпечення безперервності навчання шляхом впровадження відповідних видів і форм.
2.3. Структура післядипломної освіти лікарів ветеринарної медицини включає:
- спеціалізацію;
- стажування;
- підвищення кваліфікації;
- перепідготовку кадрів.
2.3.1. Спеціалізація (термін навчання в межах від 72 до 500 навчальних годин) - це набуття особою здатностей виконувати окремі завдання та обов'язки, які мають особливості в межах спеціальності з урахуванням нових напрямків розвитку науки та технологій відповідно до умов виконання певних професійних функцій. Здійснюється вищими навчальними закладами післядипломної освіти або структурними підрозділами вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації з метою отримання додаткових спеціальних знань, умінь та фахових навичок в межах раніше набутої спеціальності за професійним спрямуванням виробничої діяльності без присвоєння кваліфікації та зміни освітньо-кваліфікаційного рівня.
2.3.2. Стажування - це набуття особою досвіду виконання завдань та обов'язків даної спеціальності. Стажування відбувається на підприємствах, в організаціях, наукових установах, закладах освіти як в Україні, так і за кордоном. Здійснюється за індивідуальним планом (від 1 до 10 місяців), який затверджується керівником стажування.
2.3.3. Підвищення кваліфікації - це набуття особою здібностей виконувати додаткові завдання та обов'язки в межах спеціальності.
Довгострокове підвищення кваліфікації (термін навчання в межах від 72 до 500 навчальних годин) проводиться не рідше одного разу на п'ять років за професійним спрямуванням виробничої діяльності і є обов'язковим для всіх працюючих фахівців. Його проходження є необхідною умовою їх атестації, переміщення по службі, присвоєння кваліфікаційних категорій, звань та є однією з вимог відповідності здійснення фізичними та юридичними особами господарської діяльності з: ветеринарної практики; виробництва ветеринарних медикаментів і препаратів, оптової, роздрібної торгівлі ветеринарними медикаментами і препаратами; проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (на об'єктах ветеринарного контролю).
Короткострокове підвищення кваліфікації (від 20 до 72 навчальних годин) проводиться:
- в закладах післядипломної освіти або структурних підрозділах вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації безпосередньо на виробництві, тематичних семінарах, виїзних заняттях за цільовим професійним напрямком з поглиблення знань та навичок в окремих розділах виробничої діяльності.
Фізичні та юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність з: ветеринарної практики; виробництва ветеринарних медикаментів і препаратів, оптової, роздрібної торгівлі ветеринарними медикаментами і препаратами; проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (на об'єктах ветеринарного контролю), самостійно вибирають навчальні заклади освіти, навчальні програми у відповідності до рівня їх кваліфікації, напрямків фахової діяльності та перспективи нових напрямків у своїй роботі.

................
Перейти до повного тексту