- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 липня 2003 р.
за N 594/7915
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики та продовольства
N 115 від 20.02.2013 )
Про затвердження Порядку проведення атестації суб'єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, Положення про Державний реєстр виробників насіння і садивного матеріалу
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Сорока В.І.) подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
України
29.05.2003 N 152
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 липня 2003 р.
за N 594/7915
ПОРЯДОК
проведення атестації суб'єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу
1. Загальні положення
1.2. Атестацію суб'єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу проводять атестаційні комісії.
1.3. Атестаційні комісії у своїй роботі керуються
Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики України, Державного комітету лісового господарства України, Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, а також цим Порядком.
2. Формування атестаційних комісій
2.1. Атестаційна комісія з надання суб'єктам господарювання права на виробництво та реалізацію:
- оригінального й елітного насіння утворюється наказом Міністерства аграрної політики України;
- репродукційного насіння і садивного матеріалу, гібридів першого покоління утворюється наказом Міністерства агропромислового комплексу АР Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій;
- насіння лісових рослин утворюється наказом Державного комітету лісового господарства України;
- насіння квітково-декоративних рослин утворюється наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства.
2.2. До складу атестаційних комісій входять представники органів виконавчої влади, Української академії аграрних наук, науково-дослідних установ, громадських організацій, суб'єктів насінництва та розсадництва.
2.3. Персональний склад атестаційних комісій затверджується наказами про їх створення.
2.4. Робота атестаційних комісій здійснюється на громадських засадах згідно з планом, затвердженим керівником органу, що утворив відповідну комісію.
3. Подання документів і прийняття рішень
3.1. Суб'єкти господарювання для отримання права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу подають заяву до атестаційних комісій, зазначених у пункті 2.1 даного Порядку ( додатки 1, 2).
3.2. До заяви додаються:
- копія сертифіката на насіння, садивний матеріал;
- завірена копія свідоцтва про державну реєстрацію сорту;
- завірена копія ліцензійного договору, укладеного між власником сорту і суб'єктом господарювання, на використання сорту;
- довідка про сплату винагороди автору за використання сорту;
- документи, що підтверджують відповідність атестаційним вимогам виробників насіння і садивного матеріалу (додаток 3).
3.3. Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття документів атестаційною комісією, за підписом відповідальної особи.
3.4. Атестаційними комісіями перевіряються надані документи, у разі необхідності приймається рішення щодо перевірки суб'єктів господарювання з виїздом на місце для встановлення достовірності даних, наведених у заяві та поданих документах.
3.5. Заява залишається без розгляду, якщо:
- заява підписана особою, яка не має на це повноважень;
- подані не всі документи або не відповідають атестаційним вимогам.
3.6. Про залишення заяви без розгляду суб'єктам господарювання повідомляється в письмовій формі із зазначенням підстав такого рішення у 10-денний термін із дня отримання заяви.
3.7. Після усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, суб'єкт господарювання може повторно подати заяву, яка розглядається в установленому порядку.
3.8. Атестаційні комісії проводять засідання згідно із затвердженим планом роботи, але не рідше одного разу на місяць. Підготовка засідання атестаційної комісії забезпечується її головою або заступником голови. Голова атестаційної комісії визначає час і місце проведення засідання. Засідання атестаційної комісії веде її голова, а в разі відсутності голови - його заступник. Засідання атестаційної комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин членів комісії.
3.9. Атестаційні комісії на підставі результатів перевірки поданих документів приймають рішення щодо надання або відмови суб'єктам господарювання в наданні права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу відповідних категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів, присутніх на засіданні членів атестаційної комісії. При рівності голосів членів атестаційної комісії вирішальним є голос голови.
3.10. Рішення атестаційної комісії підписується головуючим та членами комісії, які брали участь у засіданні.
3.11. На підставі рішення атестаційної комісії готується подання про видачу суб'єкту господарювання паспорта (додаток 4) на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу відповідних категорій та занесення його до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу.
3.12. Подання разом з документами направляється до Державної служби з охорони прав на сорти рослин.
3.13. Державна служба з охорони прав на сорти рослин здійснює перевірку поданих документів і після їх узагальнення готує висновок Міністерству аграрної політики України для прийняття рішення про видачу суб'єктам господарювання паспорта на виробництво і реалізацію насіння і садивного матеріалу відповідних категорій та занесення їх до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу.
3.14. У разі прийняття атестаційною комісією рішення про відмову в наданні права на виробництво насіння і садивного матеріалу суб'єкту господарювання надсилається повідомлення про прийняте рішення в письмовій формі протягом трьох робочих днів з дня його прийняття із зазначенням підстав:
- недостовірність даних у документах, поданих суб'єктом господарювання;
- невідповідність суб'єкта господарювання, згідно з поданими документами, атестаційним вимогам до виробників насіння і садивного матеріалу.
3.15. У разі відмови на підставі виявлення недостовірних даних в поданих документах суб'єкт господарювання має право подати до атестаційної комісії нову заяву не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову.
3.16. У разі відмови на підставі невідповідності атестаційним вимогам до виробників насіння і садивного матеріалу суб'єкт господарювання може подати до атестаційної комісії нову заяву тільки після усунення причин, що стали підставою для відмови.
3.17. Рішення атестаційної комісії про відмову може бути оскаржене суб'єктом господарювання в місячний термін, починаючи від дати отримання ним повідомлення про прийняте рішення, у встановленому законодавством порядку.
4. Видача паспорта на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу
4.1. Міністерство аграрної політики України на підставі рішення атестаційних комісій та висновків Державної служби з охорони прав на сорти рослин видає наказ про видачу паспорта на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу відповідних категорій та занесення до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу.
4.2. Наказ Міністерства аграрної політики України є підставою для виготовлення паспортів, їх заповнення та видачі суб'єктам насінництва і розсадництва Українським інститутом експертизи сортів рослин.
4.3. Паспорт на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу відповідних категорій (додаток 5) видається на термін дії укладеного ліцензійного договору між власником сорту та виробником насіння цього сорту, але не більше ніж на 5 років. Після закінчення терміну дії паспорта проводиться переатестація, у результаті якої видається новий паспорт.
4.4. Дублікат паспорта може бути виданий у разі втрати оригіналу тільки за наявності запису в Державному реєстрі виробників насіння і садивного матеріалу.
Видачу дубліката паспорта здійснює за дорученням Міністерства аграрної політики України Державна служба з охорони прав на сорти рослин за заявкою суб'єкта насінництва і розсадництва про втрату оригіналу паспорта із зазначенням обставин втрати.
4.5. При видачі дубліката паспорта в правому верхньому куті паспорта ставиться відмітка "Дублікат". Строк чинності дубліката не може перевищувати строку чинності оригіналу.
4.6. Паспорт або його дублікат підписується відповідальною посадовою особою Міністерства аграрної політики України і завіряється гербовою печаткою.
4.7. Перелік суб'єктів насінництва і розсадництва, яким надано право на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу всіх категорій або відмовлено в надані права вирощувати і реалізувати насіння і садивний матеріал, публікується в офіційному бюлетені Державної служби з охорони прав на сорти рослин.
Начальник Департаменту продукції рослинництва та розвитку насінництва | В.Сорока |
Додаток 1
до пункту 3.1 Порядку
проведення атестації
суб'єктів господарювання
на право виробництва
та реалізації насіння
і садивного матеріалу
Зразок
Атестаційній комісії ___________________________
_________________________________________________
(назва органу відповідно до пункту 2.1 Порядку)
ЗАЯВА
Прошу атестувати ____________________________________________
(назва суб'єкта господарювання)
на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу
__________________________________________________________________
(назва культури, сорту, категорії насіння і садивного матеріалу)
Відомості про юридичну особу:
1. Назва:
1.1. Повна __________________________________________________
................Перейти до повного тексту