1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
16.04.2003 N 151
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2003 р.
за N 352/7673
Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні
Відповідно до статті 69 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та з метою забезпечення стабільної діяльності банків Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032, зі змінами (додаються).
2. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) та Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) до 01.06.2003 внести відповідні зміни до програмного комплексу автоматизованого розрахунку економічних нормативів.
3. Зобов'язати банки здійснювати розрахунок економічних нормативів з урахуванням Змін, затверджених цією постановою, починаючи з 01.07.2003.
4. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома самостійних структурних підрозділів, територіальних управлінь Національного банку України, а також до банків для керівництва в роботі.
5. Ця постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови О.В.Шлапака, Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов), Операційне управління (В.Д.Щуцький) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.
Голова С.Л.Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
16.04.2003 N 151
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2003 р.
за N 352/7673
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні ( z0841-01 )
1. Глави 1, 3 та 4 розділу X викласти в такій редакції:
"Глава 1. Періодичність надання банками інформації про дотримання економічних нормативів
1.1. Контроль за дотриманням банками встановлених економічних нормативів здійснюється відповідними територіальними управліннями та підрозділами центрального апарату банківського нагляду Національного банку на постійній основі.
1.2. Розрахунок економічних нормативів банки (юридичні особи) проводять на підставі щоденних балансів.
При цьому звітними є дані про дотримання економічних нормативів, що розраховані:
а) за щоденними розрахунками:
нормативи мінімального розміру регулятивного капіталу банку (Н1), максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), великих кредитних ризиків (Н8), максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9), максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10);
б) за формулою середньозваженої величини (за місяць):
нормативи адекватності основного капіталу (Н3), миттєвої ліквідності (Н4), інвестування в цінні папери окремо за кожною установою (Н11), загальної суми інвестування (Н12), норматив ризику загальної відкритої (довгої/короткої) валютної позиції банку (Н13);
в) за станом на 1-е, 11-е та 21-е число кожного місяця:
нормативи адекватності регулятивного капіталу (Н2), поточної ліквідності (Н5), короткострокової ліквідності (Н6).
1.3. Якщо за результатами безвиїзного нагляду або інспекційної перевірки встановлено факти невиконання банками економічних нормативів, то до банків мають застосовуватися заходи впливу згідно зі статтею 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та відповідними нормативно-правовими актами Національного банку з питань застосування заходів впливу.
1.4. Алгоритм розрахунку економічних нормативів регулювання діяльності банків розробляється відповідно до цієї Інструкції та затверджується окремою постановою Правління Національного банку".
"Глава 3. Механізм розрахунку економічних нормативів банку
3.1. Розрахунок середньоарифметичної величини здійснюється за такою формулою
n
Xs = E (Xi/n)
i=1
3.2. Розрахунок середньолінійного відхилення здійснюється за такою формулою
n
Ds = E (Xi - Xs)/n,
i=1
де E - знак суми;
Xi - фактичне значення економічного нормативу за i-й робочий день;
Xi - Xs - абсолютне значення відхилення за i-й робочий день;
n - кількість робочих днів у місяці, а для розрахунку нормативу ризику загальної відкритої (довгої/короткої) валютної позиції банку - кількість робочих днів, у які відкривалася довга/коротка валютна позиція.
3.3. Перерахування середньозваженої Xd здійснюється за такою формулою
n
Xd = E Ai/n.
i=1
При розрахунку Xd складова Ai розраховується за такими варіантами:

................
Перейти до повного тексту