1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.04.2003 N 112/297
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2003 р.
за N 343/7664
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 70/197 від 10.03.2004 )
Про затвердження Порядку нарахування і виплати коштів державного бюджету, передбачених для доплати сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 382/604 від 30.10.2003 )
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 11 липня 2001 року N 799 "Про заходи щодо стабілізації та розвитку тваринництва і птахівництва на 2001-2004 роки", від 16 листопада 2002 року N 1760
"Про заходи щодо розвитку та державної підтримки вівчарства на 2003-2010 роки" та з метою забезпечення цільового і ефективного використання коштів, передбачених Законом України про державний бюджет на відповідний рік,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити:
1.1. Порядок нарахування і виплати коштів державного бюджету, передбачених для доплати сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року (далі - Порядок), що додається.
1.2. Установити розподіл коштів державного бюджету, передбачених для доплати сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року, та розмір доплат на 2003 рік згідно з додатком 1.
2. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій здійснювати контроль за використанням управліннями (відділами) сільського господарства і продовольства районних державних адміністрацій коштів державного бюджету, передбачених для доплати сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року.
3. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб), Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк) Міністерства аграрної політики України у встановленому порядку:
3.1. Подати Порядок на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3.2. Довести Порядок до відома структурних підрозділів Міністерства аграрної політики України, Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій.
4. Міністерству аграрної політики разом з Міністерством фінансів України в установленому порядку вносити зміни до додатка 1 до цього наказу в залежності від розміру бюджетних призначень на відповідний рік.
5. Міністерству аграрної політики України за погодженням з Міністерством фінансів України здійснювати, у разі потреби, перерозподіл бюджетних коштів, передбачених для доплати сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок та ярок старше одного року, в розрізі регіонів.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Міністерства аграрної політики Мельника Ю.Ф. та заступника Державного секретаря Міністерства фінансів України Свирида О.М.
Міністр аграрної
політики України
Перший віце-прем'єр міністр України,
Міністр фінансів України

С.Рижук

М.Азаров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики України,
Міністерства фінансів
України
16.04.2003 N 112/297
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2003 р.
за N 343/7664
ПОРЯДОК
нарахування і виплати коштів державного бюджету, передбачених для доплати сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року
1. Цей Порядок розроблений на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 11 липня 2001 року N 799 "Про заходи щодо стабілізації та розвитку тваринництва і птахівництва на 2001-2004 роки", від 16 листопада 2002 року N 1760 "Про заходи щодо розвитку та державної підтримки вівчарства на 2003-2010 роки" та згідно з законом України про державний бюджет на відповідний рік визначає механізм нарахування і виплати коштів державного бюджету (КПКВ 2801210 "Фінансова підтримка виробництва продукції тваринництва та рослинництва", КЕКВ 1310 "Субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)", КВК 280) у частині доплати сільськогосподарським підприємствам усіх організаційно-правових форм господарювання та фізичним особам (далі - сільськогосподарські товаровиробники) за наявне за станом на 1 січня року, наступного за звітним, поголів'я вівцематок і ярок старше одного року (далі - поголів'я).
2. Виділення коштів державного бюджету на доплату сільськогосподарським товаровиробникам за наявне поголів'я здійснюється згідно з довідками про облік поголів'я, виданими управліннями (відділами) сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій та сільськими радами відповідно до статистичної звітності, і проводиться Міністерством аграрної політики України через Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головні управління сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій.
Розподіл коштів державного бюджету для доплати за наявне поголів'я здійснюється в розрізі регіонів, за якими обліковується поголів'я державними органами статистики.
Доплата сільськогосподарським товаровиробникам за наявне поголів'я здійснюється щороку в таких розмірах:
за кожну вівцематку і ярку старше одного року, наявну за станом на 1 січня року, наступного за звітним, та збережену до 1 липня поточного року, згідно з довідками про наявність поголів'я вівцематок і ярок старше одного року, у 2003, 2004 роках - до 40 гривень, у 2005-2010 роках - до 50 гривень, при утриманні не менше як 40 голів вівцематок і ярок старше одного року;
за приріст поголів'я вівцематок і ярок старше одного року на підставі довідок, виданих управліннями (відділами) сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій та сільськими радами, - до 50 гривень на кожну додаткову голову щороку, при утриманні не менш як 10 голів маткового поголів'я, з виплатою цих коштів у наступному за звітним роком;
на забезпечення постійного захисту наявного поголів'я овець від інфекційних, інвазійних та незаразних хвороб у племінних заводах, племрепродукторах і племпідприємствах усіх форм власності до - 30 гривень за голову;
за виробництво овечого молока - 50 коп за 1 кілограм, починаючи з 2005 року.
3. Районні управління (відділи) сільського господарства і продовольства держадміністрацій та сільські ради виписують довідки про наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року за станом на 1 січня року, наступного за звітним, та збережене поголів'я на 1 липня поточного року для сільськогосподарських підприємств за формою N 24 СГ (звіт про стан тваринництва), для фізичних осіб - N 6 (підсумки обліку худоби за станом на 1 січня та 1 червня 2003 року по сільській раді) на підставі форм, поданих сільськими радами.
Управління (відділи) сільського господарства і продовольства місцевих держадміністрацій та сільські ради, сільськогосподарські товаровиробники відповідальні за достовірність даних, відображених у довідках.
4. Сільськогосподарські підприємства подають управлінню (відділу) сільського господарства і продовольства місцевої державної адміністрації довідки про наявність поголів'я за станом на 1 січня року, наступного за звітним, та збережене поголів'я за станом на 1 липня поточного року - за формою N 24 СГ.
Фізичні особи подають управлінню (відділу) сільського господарства і продовольства місцевої державної адміністрації довідки про наявність поголів'я за станом на 1 січня року, наступного за звітним, та збережене поголів'я на 1 червня поточного року, підтверджене сільськими радами відповідно до форми N 6 (підсумки обліку худоби за станом 1 січня та 1 червня 2003 року по сільській раді) статистичної звітності.
Сільськогосподарські товаровиробники, що здійснюють господарську діяльність з вирощування овець не за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, подають довідки про наявне поголів'я за станом на 1 січня року, наступного за звітним, та збережене поголів'я на 1 липня (1 червня) поточного року (ф. N 24 СГ - копії, ф. N 6) управлінню (відділу) сільського господарства і продовольства місцевої державної адміністрації за місцем здійснення господарської діяльності.
Управління (відділ) сільського господарства і продовольства місцевої державної адміністрації на підставі одержаних від сільськогосподарських товаровиробників довідок (ф. N 24 СГ, ф. N 6) складає зведену відомість про наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року у сільськогосподарських підприємств та фізичних осіб за формою згідно з додатком 1 у 4 примірниках (у графі "Сільськогосподарський виробник" зведеної відомості зазначаються поточні й особисті рахунки сільськогосподарських підприємств та фізичних осіб, відкриті у відділеннях банків).
Управління (відділ) сільського господарства і продовольства місцевої державної адміністрації окремо в розрізі господарств - сільськогосподарських товаровиробників подають у триденний термін узагальнені відомості Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, Головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим і областях та районним (міським) відділенням Державного казначейства України (додаток 1).
Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головні управління сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій протягом 5 днів узагальнюють отриману інформацію та подають її Міністерству аграрної політики України (додаток 2).
Міністерство аграрної політики України на підставі інформації, наданої Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головними управліннями сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, подає до Державного казначейства України розподіл коштів відповідно до порядку касового виконання державного бюджету.
Державне казначейство України за розподілом Міністерства аграрної політики України здійснює перерахування бюджетних коштів Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій з подальшим перерахуванням їх управлінням (відділам) сільського господарства і продовольства районних державних адміністрацій для виплати сум доплати сільськогосподарським товаровиробникам.
Районні (міські) відділення Державного казначейства України на підставі зведеної відомості в розрізі сільськогосподарських підприємств та фізичних осіб перераховують кошти на їх поточні й особисті рахунки у відділеннях банків.
5. Прикінцеві положення
5.1. Бухгалтерський облік отриманих доплат сільськогосподарським товаровиробникам за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року здійснюється у встановленому порядку.
5.2. Міністерство аграрної політики України подає Міністерству фінансів України до 15-ого числа наступного за звітним місяця інформацію щодо розміру нарахованих і сплачених сум доплат сільськогосподарським товаровиробникам усіх організаційно-правових форм господарювання за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року за формою згідно з додатком 3.
5.3. Персональну відповідальність за цільове використання коштів державного бюджету, що виділені на доплату за наявне поголів'я вівцематок і ярок старше одного року, достовірність звітності несуть керівники та головні бухгалтери підприємств, голови сільських рад, міністр агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, начальники головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій та начальники управлінь сільського господарства і продовольства районних державних адміністрацій.
Начальник Департаменту ринків
продукції тваринництва з Головною
державною племінною інспекцією
Мінагрополітики України
Начальник Департаменту
фінансів виробничої сфери
Мінфіну України



Д.М.Микитюк


К.І.Теличко

................
Перейти до повного тексту