1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
Н А К А З
26.03.2003 N 35/769
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 квітня 2003 р.
за N 307/7628
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 169/3479 від 05.10.2009 )
Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні
Відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про фізичну культуру і спорт", Указів Президента України від 25 травня 2000 року N 721 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва", від 26 лютого 2002 року N 191 "Про Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні (далі - Порядок), що додається.
2. Управлінню контролю реєстрації та ліцензування Департаменту контролю та дозвільної системи Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Речкіна О.П.), відділу ліцензування та контролю за дотриманням Ліцензійних умов Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту (Ігнатенко В.В.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню організаційного, нормативно-правового та аналітичного забезпечення Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту (Фірстенко О.В.) забезпечити оприлюднення цього наказу.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.І. та заступника Голови Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту Дутчака М.В.
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Голова Державного комітету
України з питань фізичної
культури і спорту


О.В.Кужель


М.П.Костенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва,
Державного комітету України
з питань фізичної культури
і спорту
26.03.2003 N 35/769
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 квітня 2003 р.
за N 307/7628
ПОРЯДОК
контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні
Цей Порядок розроблено відповідно до законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про фізичну культуру і спорт", Указів Президента України від 25 травня 2000 р. N 721/2000 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва", від 26 лютого 2002 року N 191/2002 "Про Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту", постанов Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 р. N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності", від 1 червня 2002 р. N 730 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. N 1698", спільного наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 2 квітня 2001 р. N 58/852 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 квітня 2001 р. за N 336/5527.
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання (далі - ліцензіат) Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні, здійснюють Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту (далі - Держкомспорт України) як орган ліцензування, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держпідприємництво) та його територіальні органи як спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
1. Організація перевірок
1.1. Перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов проводяться органами ліцензування згідно з річним планом перевірок, який затверджується наказом Держкомспорту України за погодженням з Держпідприємництвом України з урахуванням того, що планова перевірка ліцензіата проводиться не частіше ніж один раз на рік.
1.2. Позапланові перевірки здійснює орган ліцензування або спеціально уповноважений орган з питань ліцензування лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення про порушення ліцензіатом ліцензійних умов) або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.
1.3. Для проведення перевірки орган ліцензування або спеціально уповноважений орган видають розпорядчий документ про призначення голови та членів комісії та про посвідчення на проведення перевірки ліцензіата (додаток 1).
1.4. Посвідчення реєструються в журналах обліку, сторінки яких мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою з посиланням на розпорядчий документ (додаток 2).
1.5. При потребі перевірки проводяться із залученням фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів з питань фізичної культури і спорту державних адміністрацій, а також представників всеукраїнських спортивних федерацій, фізкультурно-спортивних товариств, акредитованих навчальних закладів у сфері фізичної культури і спорту (за їх згодою) тощо.
1.6. Орган ліцензування повідомляє ліцензіата про проведення планової перевірки за п'ять робочих днів до початку перевірки письмово або телефонограмою.
Термін проведення перевірки становить не більше п'яти робочих днів. У разі великого обсягу робіт, за рішенням керівника органу ліцензування, термін перевірки може бути продовжено до десяти календарних днів.
1.7. Для проведення перевірки голова комісії повинен пред'явити керівнику ліцензіата посвідчення та документи, які засвідчують осіб голови та членів комісії.
1.8. Ліцензіат під час перевірки додержання ним Ліцензійних умов надає всі необхідні для перевірки документи та забезпечує умови для її проведення.
2. Права комісії
Голова та члени комісії мають право:
2.1. Ознайомлюватися з необхідними для проведення перевірки документами.
2.2. Доступу на територію, до спортивних споруд та інших приміщень ліцензіата для їх обстеження і з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою.
2.3. Отримувати копії (ксерокопії) необхідних для проведення перевірки документів.
2.4. Одержувати від ліцензіата письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки.
3. Обов'язки комісії
Голова та члени комісії зобов'язані:
3.1. Керуватись у своїй роботі виключно нормами законодавства України.
3.2. Об'єктивно відображати стан справ щодо додержання ліцензіатом Ліцензійних умов.
3.3. Забезпечувати додержання державної та інших передбачених законодавством таємниць.
4. Відповідальність комісії
Голова та члени комісії несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
5. Порядок проведення перевірки
Для проведення перевірки голова комісії повинен пред'явити керівнику ліцензіата посвідчення та документи, які засвідчують особи голови та членів комісії.
Комісія зазначає у журналі відвідання ліцензіата (за наявності) строки та мету перевірки, посаду і прізвище голови комісії. Указані дані засвідчуються підписом голови комісії.
5.1. Під час перевірки комісія перевіряє додержання суб'єктом фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності вимог Ліцензійних умов та чинного законодавства України у сфері фізичної культури і спорту, у тому числі:
5.1.1. Наявність у ліцензіатів:
1) Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту; діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні;
2) оригіналу ліцензії, у разі відсутності ліцензії - довідки органу ліцензування про отримання заяви на переоформлення (чи видачу дубліката) ліцензії;
3) оригіналу свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
4) оригіналу довідки про внесення суб'єкта підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій;
5) документів, що підтверджують створення філій, інших відокремлених структурних підрозділів суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, копій ліцензій, отриманих в установленому порядку на провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
6) документів, що регулюють трудові відносини (штатний розпис, положення, інструкції, накази, розпорядження, трудові угоди (контракти), умови праці тощо);
7) документів і матеріалів, що підтверджують здійснення заходів щодо заборони пропаганди культу жорстокості та насильства (розпорядження, наказ, заходи тощо);
8) документів і матеріалів, що підтверджують організацію роботи щодо заборони і попередження використання стимуляторів, допінгових речовин або інших засобів, заборонених законодавством України, національними спортивними федераціями, міжнародними організаціями або відповідними правилами змагань (накази, розпорядження, вимоги, перелік заборонених засобів, наочна агітація тощо);
9) документів і матеріалів, що підтверджують здійснення заходів щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я спортсменів і споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг, виконання правил гігієни, попередження травм, надання першої медичної допомоги, дотримання вимог техніки безпеки під час проведення занять, тренувань (відповідні накази, плани роботи, методичні рекомендації, журнали обліку, проведення інструктажів, анкети тощо);
10) спеціально обладнаного місця, побудованої або пристосованої фізкультурно-спортивної споруди (приміщення) для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, яке має:
зовнішню рекламу із зазначенням найменування (логотипу) згідно з установчими документами суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (крім суб'єкта - фізичної особи);
наочну інформацію про режим роботи, розміщену при вході до фізкультурно-спортивної споруди (приміщення);
інформацію (об'ява, розпорядження тощо) про своєчасне повідомлення споживачів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності про планове закриття приміщення (ремонт, санітарна обробка, зміна місцезнаходження, зупинення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності тощо);
розташовану на видному місці ліцензію чи її копію, відомості про працівників суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (прізвище, ім'я, по батькові керівника, тренерів, інструкторів, їх освітньо-кваліфікаційний рівень); номери контактних телефонів, факсів суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
інформаційно-довідкові матеріали про умови надання фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг, літературу з відповідних видів спорту, в т.ч. валеології, реабілітації, рекреації тощо;
11) копії диплома, виданого акредитованим навчальним закладом, що підтверджує наявність у суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, який безпосередньо провадить фізкультурно-оздоровчу і спортивну діяльність, спеціальної вищої освіти або проходження ним перепідготовки на базі вищої освіти;
12) копій дипломів, виданих акредитованими у сфері фізичної культури і спорту навчальними закладами, що підтверджують наявність у працівників ліцензіата (юридичної особи), які безпосередньо провадять педагогічну, навчально-тренувальну та фізкультурно-оздоровчу роботу, спеціальної вищої освіти або проходження ними перепідготовки на базі вищої освіти;
13) документів, що свідчать про підвищення кваліфікації в установленому порядку в акредитованих навчальних закладах фахівців, які безпосередньо провадять фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність (накази, дипломи, сертифікати, посвідчення тощо);
14) оригіналу документа, що засвідчує право власності на спортивну споруду (приміщення) для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (договір купівлі-продажу чи оренди, свідоцтво про власність, довідка БТІ тощо);
15) документів і матеріалів, що підтверджують організацію інформаційно-рекламної діяльності (газети, плакати, буклети, об'яви, проспекти, запрошення, інформації, інші рекламні матеріали);
16) документів, що підтверджують своєчасність повідомлення органу ліцензування про всі зміни даних, указаних у заяві про видачу ліцензії та доданих до заяви відповідних документах, у тому числі про зміни:
місцезнаходження, банківських реквізитів, номерів телефонів, факсів;
найменування суб'єкта фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією);
місця проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
виду фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
17) документів, що підтверджують подання державної статистичної звітності з фізичної культури і спорту за формою ФК-1.
5.1.2. Відповідність:
1) обладнання місця проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять - вимогам техніки безпеки, будівельним, санітарно-гігієнічним, протипожежним, екологічним та іншим державним вимогам;
2) місця проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних занять - паспорту спортивної споруди (приміщення), а в разі провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності не в спортивній споруді (приміщенні) - висновку місцевого органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, що підтверджує відповідність матеріально-технічної бази діючим нормативним актам;
3) організації забезпечення медичних послуг та диспансерного обслуговування осіб, що займаються фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю, - укладеному з лікарсько-фізкультурним диспансером (або іншою медичною установою) договору (медичні довідки, картки обліку тощо);
4) організації страхування від нещасних випадків осіб, що займаються фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю, - укладеному зі страховою компанією договору (списки застрахованих, страхові поліси тощо);
5) фізкультурно-спортивного спорядження і обладнання - стандартам (правилам, нормам), затвердженим міжнародними або національними спортивними федераціями з видів спорту, визнаних в Україні, та зареєстрованим у відповідних міжнародних організаціях або в Державному комітеті стандартизації, метрології та сертифікації України (паспорт, сертифікат виробника тощо);
6) організації спортивних занять - медичним вимогам з урахуванням віку, стану здоров'я та рівня фізичного розвитку спортсменів, споживачів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (тести, нормативи, програма тощо);
7) строків зберігання ліцензіатом документів з фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності - вимогам Державного комітету архівів України.
5.1.3. Відповідність вимогам до діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні, зокрема щодо:
1) організації навчально-тренувального процесу, надання спортсменам і споживачам фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг у повному обсязі, у визначені терміни, у кількості та якості відповідно до робочих програм (розклад занять, журнал обліку спортивних занять, перевірка спортивних занять, тренувань, співбесіди зі спортсменами та споживачами тощо);
2) удосконалення майстерності спортсменів, створення для них та тренерського складу належних умов для навчально-тренувального процесу (аналіз календарів спортивних змагань та положень про них, навчально-тренувальних програм, індивідуальних планів підготовки спортсменів, динаміки участі спортсменів у різних змаганнях, вирішення побутових, матеріально-технічних питань, забезпечення спортсменів необхідною спортивною формою та обладнанням тощо);
3) створення для спортсменів та тренерів необхідних медико-відновлювальних умов (медичний огляд, лікування, масаж, медичний та біологічний контроль (тестування), забезпечення фармакологічними засобами та харчовими добавками, реабілітація та відновлення функцій організму, цикли психологічного та фізичного розвантаження організму спортсменів, тренувально-оздоровчі збори, відпочинок тощо);
4) допуску команд з видів спорту та окремих спортсменів до участі в змаганнях (наявність заявок, засвідчених лікарсько-фізкультурним диспансером або іншою медичною установою, страхових полісів тощо);
5) застосування в організації тренувального процесу сучасних технологій (наявність програм, методичних рекомендацій, концепцій, наукових видань тощо).
6. Порядок оформлення результатів перевірки
6.1. За результатами перевірки комісія складає акт перевірки додержання суб'єктом господарювання Ліцензійних умов.
6.1.1. Акт перевірки складається у двох примірниках під час проведення перевірки (додаток 3): один примірник акта перевірки видається керівникові ліцензіата (юридичної особи) або самому ліцензіату (суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі), який перевірявся, другий - зберігається в органі ліцензування, який здійснив перевірку.
6.1.2. Факт ознайомлення з актом перевірки та отримання належного йому примірника засвідчують із зазначенням дати:
керівник ліцензіата (юридичної особи) або його уповноважений представник - особистим підписом та печаткою суб'єкта господарювання;
ліцензіат (суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа) - особистим підписом та печаткою (у разі її наявності).
6.1.3. У разі відмови ліцензіата підписати акт перевірки голова комісії робить відповідний запис про те, що ліцензіат з актом ознайомлений і від підпису відмовився.
Керівник ліцензіата або його уповноважений представник (юридична особа), ліцензіат (суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа) мають право дати пояснення та викласти зауваження щодо змісту акта та проведення перевірки. Ці документи є невід'ємною частиною акта.
6.1.4. Виявлені порушення, зафіксовані в акті перевірки, мають бути підтверджені посиланнями на конкретні пункти, розділи, статті чинних нормативно-правових актів. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових актів не допускається.

................
Перейти до повного тексту