- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2003 р.
за N 300/7621
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
комітету України з питань регуляторної політики та
підприємництва
N 303 від 27.09.2010 )
Про затвердження Положення про порядок використання Українським фондом підтримки підприємництва коштів, передбачених на розвиток підприємництва в Україні
Відповідно до Законів України від 19.10.2000
N 2063-III "Про державну підтримку малого підприємництва" та від 21.12.2000
N 2157-III "Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок використання Українським фондом підтримки підприємництва коштів, передбачених на розвиток підприємництва в Україні (додається).
2. Скасувати наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 06.10.1998 N 25-ф "Про Положення про порядок використання Українським фондом підтримки підприємництва коштів, передбачених на розвиток підприємництва в Україні" (із змінами і доповненнями).
3. Заступнику Голови Футоранській Ю.М. подати даний наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Наказ набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держпідприємництва
07.04.2003 N 41
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2003 р.
за N 300/7621
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок використання Українським фондом підтримки підприємництва коштів, передбачених на розвиток підприємництва в Україні
Це Положення розроблено згідно з Законом України від 19.10.2000
N 2063-III "Про державну підтримку малого підприємництва", Законом України від 21.12.2000
N 2157-III "Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні".
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення визначає порядок використання Українським фондом підтримки підприємництва (далі - Фонд) коштів, призначених на розвиток підприємництва в Україні, у тому числі на реалізацію заходів
Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні, цільових програм розвитку підприємництва та підприємницьких проектів, у тому числі малого підприємництва, упровадження державної політики підтримки підприємництва.
наданих - коштів Державного бюджету України на відповідний рік;
залучених - добровільних внесків фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних, що здійснюють фінансування підприємницьких проектів та програм разом з Фондом;
власних - надходжень від власної статутної діяльності, передбаченої Статутом і не забороненої чинним законодавством;
інших надходжень, не заборонених законодавством України.
1.3. Кошти, що надходять до Фонду на розвиток підприємництва в Україні, у тому числі малого підприємництва, використовуються на фінансування:
1.3.1) заходів
Національної програми, цільових програм розвитку підприємництва та підприємницьких проектів;
1.3.2) витрат Фонду, пов'язаних з організацією виконання та реалізацією заходів Національної програми, цільових програм розвитку підприємництва та підприємницьких проектів, з упровадженням державної політики підтримки підприємництва;
1.3.3) діяльності Фонду щодо заснування регіональних/місцевих фондів підтримки підприємництва та створення інфраструктури для надання суб'єктам підприємницької діяльності методичної, методологічної, правової, консультативної та іншої допомоги;
1.3.4) створення підприємств та організацій, зокрема тих, чия діяльність спрямована на розвиток та підтримку підприємництва;
1.3.5) організаційних та інших заходів з питань розвитку підприємництва, у тому числі проведення з'їздів, конференцій, семінарів, видання книг, телепрограм тощо.
2. ФОРМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
2.1. Основними критеріями для здійснення фінансового забезпечення та реалізації державної політики підтримки підприємництва, у тому числі малого підприємництва, є відповідність цільових програм та підприємницьких проектів пріоритетним напрямкам розвитку та підтримки підприємництва, їх значення для соціально-економічного розвитку держави, регіону, задоволення державних та регіональних потреб, конкурентоспроможність продукції та кредитоздатність підприємства.
2.2. Фонд здійснює фінансове забезпечення реалізації державної політики підтримки підприємництва, у тому числі малого підприємництва, у таких формах:
фінансовий кредит через уповноважений банк;
гарантії (поруки) банкам та небанківським фінансовим установам для одержання кредитів суб'єктами підприємницької діяльності;
часткова компенсація відсоткової ставки за надані кредити суб'єктам підприємницької діяльності в банках та небанківських фінансових установах;
фінансова допомога на безповоротній основі на фінансування цільових програм та проектів у рамках
Національної програми;
безпроцентна фінансова допомога на поворотній основі.
2.3. Механізм надання фінансової підтримки у формі фінансового кредиту через уповноважений банк суб'єктам підприємницької діяльності:
2.3.1. Метою надання державної фінансової підтримки у формі фінансового кредиту через уповноважений банк є забезпечення доступу суб'єктів підприємницької діяльності, зокрема суб'єктів малого підприємництва, до кредитних ресурсів.
2.3.2. Надання фінансової підтримки у формі фінансового кредиту здійснюється через уповноважений банк, який визначається за результатами тендера.
2.3.3. Загальними засадами діяльності Фонду у сфері надання фінансової підтримки у формі фінансового кредиту суб'єктам підприємницької діяльності є:
конкурсний (тендерний) відбір проектів;
строковість;
платність;
забезпеченість;
цільове призначення кредитних коштів.
2.3.4. Надання фінансової підтримки у формі фінансового кредиту здійснюється на підставі рішень конкурсної комісії (тендерного комітету).
2.3.5. Фінансова підтримка у формі фінансового кредиту надається суб'єктам підприємницької діяльності строком до 3 років.
2.3.6. Забезпеченням фінансових зобов'язань за кредитами можуть бути:
застава власного майна суб'єкта підприємницької діяльності;
гарантія (порука) інших осіб.
2.3.7. Розмір фінансової підтримки, відсоткової ставки від неї, строки, на які вона надається, визначаються Наглядовою радою.
2.3.8. Після прийняття конкурсною комісією (тендерним комітетом) рішення щодо надання фінансової підтримки у формі фінансового кредиту укладається тристоронній фінансовий договір між Фондом, уповноваженим банком та суб'єктом підприємницької діяльності.
2.3.9. Передача Фондом уповноваженому банку документів для кредитування здійснюється тільки після надання Фонду суб'єктом підприємницької діяльності забезпечення за фінансовими зобов'язаннями.
2.3.10. Фонд здійснює моніторинг впровадження проекту з метою контролю ефективності використання коштів та забезпечення їх своєчасного повернення.
Для проведення моніторингу Фонд має право залучати уповноважену аудиторсько-консалтингову фірму, регіональні фонди підтримки підприємництва, органи виконавчої влади, правоохоронні органи за місцем здійснення суб'єктом підприємництва його діяльності.
2.4. Механізм здійснення фінансової підтримки у формі гарантій (поруки) банкам та небанківським фінансовим установам для одержання кредитів суб'єктами підприємницької діяльності:
2.4.1. Метою державної підтримки є забезпечення для суб'єктів підприємницької діяльності, зокрема суб'єктів малого підприємництва, доступу до кредитних ресурсів шляхом надання їм фінансової підтримки у формі гарантії (поруки) для отримання кредитів у банках та небанківських фінансових установах.
2.4.2. Загальними засадами діяльності Фонду у сфері надання гарантій (порук) є:
конкурсний (тендерний) відбір суб'єкта гарантування;
забезпеченість;
строковість.
................Перейти до повного тексту