- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2003 р.
за N 289/7610
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
податкової адміністрації
N 58/78/22 від 03.02.2005 )
Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби України та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків
1. Затвердити Порядок взаємодії органів державної податкової служби України та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків, що додається.
2. Начальнику Головного управління інформатизації та обліку Державної податкової адміністрації України Семирзі М.І. подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальнику Управління справами Державної податкової адміністрації України Ніку В.О. у десятиденний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі.
4. Начальнику управління організації діловодства та контролю виконавської дисципліни Державного казначейства України Радзіховському Л.Ф. у десятиденний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДПА України Росоловського В.М., заступника Голови Державного казначейства України Даневича О.С. та заступника Голови Державного казначейства України Чечуліну О.О.
Голова Державної податкової адміністрації України Голова Державного казначейства України | Ю.Ф.Кравченко П.Г.Петрашко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України,
Державного казначейства
України
18.03.2003 N 125/58
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2003 р.
за N 289/7610
ПОРЯДОК
взаємодії органів державної податкової служби України та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків
1. Цей Порядок регламентує взаємовідносини органів державної податкової служби України та Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами державної податкової служби.
Під дію цього Порядку не підпадає:
а) відшкодування податку на додану вартість;
б) повернення платникам податків сум акцизного збору, сплачених на підставі п. 20 ст.
7 Закону України
"Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", крім сум акцизного збору, сплачених за придбання акцизних марок, у разі повернення їх продавцям відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 24.10.96
N 1284 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.98
N 1956 із змінами та доповненнями);
в) виконання судових рішень щодо повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів).
3. Повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) у випадках, передбачених податковими законами, здійснюється виключно на підставі заяви платника податків (за винятком повернення зайво утриманих (сплачених) сум прибуткового податку з громадян), яка може бути подана не пізніше 1095 дня, наступного за днем виникнення такої переплати.
4. Заява подається платником податків до органу державної податкової служби, у якому він зареєстрований як платник податку, у довільній формі. Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податків напрямів зарахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені:
на поточний (вкладний) рахунок платника податків в установі банку;
на погашення податкового зобов'язання (податкового боргу) за іншими податками, зборами (обов'язковими платежами), що контролюються органами державної податкової служби, незалежно від виду бюджету, щодо якого обліковується такий борг;
шляхом повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
5. Згідно з цим Порядком поверненню з бюджету за заявою платника податків підлягають:
помилково сплачені податки, збори (обов'язкові платежі);
переплата, яка виникла внаслідок скасування чи зміни судом рішення контролюючого органу про нарахування або донарахування суми податкового зобов'язання, якщо така сума була сплачена (стягнута);
переплата, яка виникла внаслідок сплати платником податків коштів понад суми податкових зобов'язань такого платника податків, за якими настав граничний термін сплати.
6. Повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених платежів здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, який підлягає поверненню. Якщо платіж, що повертається, був сплачений до загального фонду державного або місцевих бюджетів, але згідно з законодавством не передбачений серед джерел надходжень бюджетів у поточному бюджетному році, то повернення здійснюється за рахунок надходжень інших податків (код класифікації доходів бюджету 16030200) або інших неподаткових надходжень (код класифікації доходів бюджету 24060300) відповідного бюджету.
7. Органи державної податкової служби за місцем реєстрації платника податків на підставі даних особових рахунків платника готують висновок (додаток 1) та в термін не пізніше трьох робочих днів від дати отримання заяви платника направляють для виконання відповідним територіальним органам Державного казначейства України. Якщо облік надходження платежу органами державної податкової служби ведеться за особовим рахунком форми N 15 (без подання розрахунків), то платник податків додатково до заяви подає документи, отримані ним від державного органу, що відповідає за справляння (нарахування) такого платежу, які підтверджують його помилкову та/або надмірну сплату.
8. Органи державної податкової служби передають висновки про повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) органам Державного казначейства України згідно з Реєстром (додаток 2). Зазначені висновки реєструються органами Державного казначейства України в Журналі обліку висновків (додаток 3).
9. На підставі отриманих висновків орган Державного казначейства України готує платіжні документи на перерахування коштів з відповідних бюджетних рахунків на рахунок, вказаний у висновку, та за умови наявності коштів, необхідних для здійснення повернення, у термін не пізніше п'яти робочих днів від дати отримання висновку здійснює перерахування коштів.
10. Повернення коштів з бюджетів здійснюється відповідно до Порядку повернення платникам помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.2002
N 226 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2002 за N 1000/7288.
11. Повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) готівкою фізичним особам, що не мають рахунку в банку, здійснюється органами Державного казначейства України:
- з відповідних рахунків, відкритих органами Державного казначейства України в установах банків, уповноважених згідно з укладеними угодами здійснювати виплату готівки чеком на одержання готівки, виписаним на ім'я фізичної особи;
- з рахунків установ банків, уповноважених згідно з укладеними угодами здійснювати виплату готівки за реєстром одержувачів, підготовленим органом державної податкової служби.
Оплата послуг банку при поверненні платникам податків готівкою помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) здійснюється за рахунок відповідного бюджету.
12. Зайво утримані (сплачені) суми прибуткового податку з громадян розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку прибуткового податку за сукупним річним оподатковуваним доходом громадянина. Зайво утримані (сплачені) суми податку підлягають поверненню платнику податків протягом одного місяця після закінчення проведення остаточного розрахунку без його заяви на рахунок, вказаний в декларації.
При поверненні сум зайво утриманого (сплаченого) прибуткового податку з громадян готівкою орган державної податкової служби складає реєстр одержувачів коштів у чотирьох примірниках, в яких зазначається: прізвище, ім'я та по батькові одержувача, його ідентифікаційний номер, паспортні дані (N та серія паспорта, ким і коли виданий) та сума, що підлягає поверненню (при поверненні через підприємства поштового зв'язку додатково зазначається місце проживання одержувача коштів).
Один примірник реєстру, підписаний начальником органу державної податкової служби або його заступником, а також працівником, який його виписав, і скріплений печаткою, разом з двома примірниками реєстру (без підписів та скріплення печаткою) та висновком не пізніше десятого календарного дня після проведення перерахунку прибуткового податку за сукупним річним оподатковуваним доходом громадянина передаються органу Державного казначейства України.
Органи державного казначейства перевіряють правильність оформлення всіх документів, готують платіжні доручення на повернення коштів фізичним особам та за умови наявності коштів, необхідних для здійснення повернення, у термін не пізніше п'яти робочих днів від дати отримання реєстру здійснюють перерахування коштів. У платіжних дорученнях зазначаються реквізити установи банку, який здійснюватиме виплату коштів готівкою, або реквізити підприємства поштового зв'язку, з рахунку якого сплачуватимуться перекази їх одержувачам.
Поштові витрати при поверненні платникам податків зайво утриманого (сплаченого) прибуткового податку через підприємства поштового зв'язку здійснюються за рахунок відповідного бюджету.
................Перейти до повного тексту