- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Вимоги
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
08.11.2002 N 116
( z0934-02 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 листопада 2002 р.
за N 935/7223
( Вимоги втратили чинність на підставі Наказу
Державного комітету ядерного регулювання
N 141 від 31.08.2004 )
ВИМОГИ до звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів
1. Загальні положення
1.1. Ці Вимоги розроблено відповідно до Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 06.12.2000
N 1782 із змінами та доповненнями.
1.2. Вимоги визначають структуру та зміст звіту про аналіз безпеки провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів (далі - Звіт), який додається до заяви на отримання ліцензії у складі документів, що підтверджують спроможність заявника дотримуватися вимог та умов безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів (далі - РМ), і поширюються на суб'єктів діяльності у сфері перевезення радіоактивних матеріалів усіх форм власності.
2. Вимоги до структури звіту
2.1. Звіт складається з титульного аркуша, розділів та додатків.
2.2. Звіт містить такі розділи:
"Загальна інформація";
"Заходи щодо безпечного провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів";
"Програма радіаційного захисту".
2.3. Звіт містить додатки у вигляді програм, регламентів, методик, розрахунків, технічних описів приладів і установок, а також інших документів і матеріалів, що доповнюють основні розділи звіту, ілюструють, пояснюють і конкретизують інформацію з безпеки.
2.4. Якщо заявник має відокремлені структурні підрозділи, які займаються діяльністю з перевезення РМ, він подає окремі звіти щодо кожного відокремленого підрозділу згідно з цими Вимогами.
3. Вимоги до змісту розділу "Загальна інформація"
У розділі мають бути такі підрозділи:
3.1. "Опис діяльності".
Надається інформація стосовно структурних підрозділів заявника, які виконують роботи в межах діяльності з перевезення РМ (із зазначенням місцезнаходження), та щодо розподілу функцій між ними, кількості персоналу, зайнятого на роботах з перевезення РМ; указуються перелік робіт, які виконуються в межах діяльності з перевезення; вид та характеристики РМ, які перевозяться (назва або символ кожного радіонукліда, опис фізичної і хімічної форми матеріалу, максимальна активність радіоактивного вмісту упаковок під час перевезення); типи транспортних пакувальних комплектів; обсяги перевезень РМ; рівень безпеки (інформація щодо інцидентів та аварійних ситуацій, якщо такі мали місце або про їх відсутність, вплив діяльності на населення та довкілля). Цей розділ доповнюється фотографіями, схемами, діаграмами, що пояснюють матеріал.
3.2. "Інформація про дозволи".
У підрозділі подається інформація про дозволи, які видані заявнику і стосуються його діяльності у сфері перевезення РМ. При цьому вказуються: назва та номер дозволу, ким видано, на яку діяльність, термін дії.
3.3. "Інформація про виконання особливих умов ліцензії та інспекційні перевірки".
Підрозділ включає стислий звіт про виконання особливих умов попередньої ліцензії (якщо така надавалася). Наводиться інформація стосовно інспекційних перевірок ліцензіата органами державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки та інформація щодо виконання приписів. У додатках до звіту надаються копії актів інспекційних перевірок.
3.4. "Інформація про постачальників".
Надається інформація про постачальників заявника, які за договорами (контрактами) надають заявнику послуги, пов'язані з його діяльністю (зберігання РМ, радіаційного контролю тощо), та додаються копії ліцензій (дозволів).
4. Вимоги до змісту розділу "Заходи щодо безпечного провадження діяльності з перевезення РМ"
Розділ містить детальну інформацію стосовно всіх аспектів діяльності з перевезення РМ та складається з таких підрозділів:
4.1. "Нормативне забезпечення безпеки діяльності".
Надається перелік нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів, дотримання вимог яких забезпечує безпеку провадження діяльності з перевезення РМ, а саме: Законів України; нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади України; норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки; розпорядчої, інструктивної документації, методик, технологічних карт та інших документів, які пов'язані з операціями перевезення. У переліку вказуються повна назва нормативного акта, дата та номер, назва органу, що видав акт, дата та номер державної реєстрації, інформація про зміни та доповнення, внесені до акта або документа.
Копії інструктивних документів, які розроблені заявником (інструкцій з проведення окремих видів робіт з перевезення, технологічних карт тощо), додаються до звіту.
4.2. "Матеріально-технічне забезпечення безпеки діяльності".
Підрозділ має включати інформацію:
про технічне обладнання заявника, яке дозволяє безпечно виконувати операції в межах діяльності, в тому числі дані про транспортні пакувальні комплекти, які застосовуються для перевезення з наданням технічної документації на кожний комплект окремо - сертифікатів про затвердження, паспортів, формулярів з відмітками про проходження технічних оглядів, що підтверджують можливість їх подальшої безпечної експлуатації; додаються фотографії кожного транспортного пакувального комплекту;
про технічний стан транспортних засобів, які використовуються для перевезення, та про документи, які підтверджують готовність транспортних засобів до перевезень;
про інші технічні засоби, які використовуються при провадженні діяльності з перевезення РМ.
4.3. "Заходи щодо аварійної готовності".
Надається інформація про готовність заявника до дій в надзвичайних та аварійних ситуаціях при перевезенні РМ, а саме:
про можливі аварійні ситуації при провадженні діяльності (у тому числі втрати і крадіжки РМ) і кількісні оцінки їх імовірних радіаційних наслідків (зокрема дози персоналу та населення);
................Перейти до повного тексту