- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 2002 р.
за N 829/7117
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
екології та природних ресурсів
N 356/247 від 01.10.2015 )
Про затвердження Положення про взаємодію Державної екологічної інспекції та Державної інспекції з енергозбереження
На виконання п. 2.3 спільного наказу Мінекоресурсів та Держкоменергозбереження України від 21.06.2002 N 237/77 "Про виконання рішення спільного засідання колегій Міністерства екології та природних ресурсів України та Державного комітету України з енергозбереження", з метою забезпечення взаємодії та координації зусиль інспекційних підрозділів територіальних органів Мінекоресурсів і Держкоменергозбереження України з питань здійснення державного контролю за охороною навколишнього природного середовища, раціонального використання природних та паливно-енергетичних ресурсів
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про взаємодію Державної екологічної інспекції та Державної інспекції з енергозбереження, що додається.
2. Начальникам Державної екологічної інспекції (П.Свирид) та Державної інспекції з енергозбереження (Л.Гаманюк) довести Положення до відома територіальних органів Мінекоресурсів України та територіальних управлінь Державної інспекції з енергозбереження Держкоменергозбереження України.
3. Територіальним органам Мінекоресурсів України та територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження Держкоменергозбереження України забезпечити виконання вимог цього Положення.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальників Державної екологічної інспекції П.Свирида та Державної інспекції з енергозбереження Л.Гаманюка.
Міністр екології та природних ресурсів України Голова Державного комітету України з енергозбереження | С.Курикін Ю.Шульга |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів
України
Державного комітету України
з енергозбереження
26.09.2002 N 369/100
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 2002 р.
за N 829/7117
ПОЛОЖЕННЯ
про взаємодію Державної екологічної інспекції та Державної інспекції з енергозбереження
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблене на виконання пункту 2.3 спільного наказу Мінекоресурсів і Держкоменергозбереження України від 21.06.2002 N 237/77 "Про виконання рішення спільного засідання колегій Міністерства екології та природних ресурсів України та Державного комітету України з енергозбереження", відповідно до Законів України
"Про охорону навколишнього природного середовища" та
"Про енергозбереження", постанов Кабінету Міністрів України від 17.11.2001
N 1520 "Про затвердження Положення про Державну екологічну інспекцію" та від 29.06.2000
N 1039 "Питання Державної інспекції з енергозбереження", наказів: Мінекоресурсів України від 31.05.2002
N 205 "Про внесення змін та доповнень до наказу Мінекоресурсів від 11.08.2000 N 108 "Про затвердження Положення про державне управління екології та природних ресурсів в областях, містах Києві та Севастополі", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.06.2002 за N 507/6795, та Держкоменергозбереження України від 04.08.2000
N 64 "Про затвердження Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2000 за N 653/4874, інших нормативно-правових актів.
1.2. Це Положення встановлює порядок взаємодії Державної екологічної інспекції, територіальних органів Мінекоресурсів України і Державної інспекції з енергозбереження Державного комітету України з енергозбереження та її органів на місцях при здійсненні державного контролю за охороною навколишнього природного середовища, раціональним використанням природних та паливно-енергетичних ресурсів.
2. Принципи взаємодії
2.1. Основними принципами взаємодії є:
2.1.1. Суворе дотримання вимог чинного законодавства, нормативно-правових актів та Правил з питань здійснення державного контролю за охороною навколишнього природного середовища, раціональним використанням природних та паливно-енергетичних ресурсів.
2.1.2. Комплексне використання сил та засобів, що є в наявності в Державній екологічній інспекції, територіальних органів Мінекоресурсів України та територіальних управліннях Державної інспекції з енергозбереження Держкоменергозбереження України.
2.1.3. Підвищення оперативності та дієвості при організації та проведенні перевірок об'єктів з питань раціонального використання природних та паливно-енергетичних ресурсів, додержанням при цьому встановлених обсягів впливу на навколишнє природне середовище.
2.1.4. Контроль за впровадженням відкриттів, винаходів, нової техніки, імпортного устаткування, що використовують природні та паливно-енергетичні ресурси.
З. Основні напрямки взаємодії
3.1. Здійснення контролю за охороною навколишнього природного середовища, раціональним використанням природних та паливно-енергетичних ресурсів, виконанням вимог державної експертизи у сферах охорони природних ресурсів та енергозбереження, додержанням при цьому встановлених обсягів впливу на навколишнє природне середовище.
3.2. Підготовка пропозицій щодо вдосконалення існуючої законодавчої та нормативно-правової бази з питань контролю за охороною навколишнього природного середовища, раціональним використанням природних та паливно-енергетичних ресурсів.
3.3. Затвердження (погодження) розроблених нормативно-методичних документів з питань організації та здійснення контролю за охороною навколишнього природного середовища, раціональним використанням природних та паливно-енергетичних ресурсів.
3.4. Участь у розслідуванні випадків надзвичайних ситуацій, які сталися на об'єктах, що використовують природні та паливно-енергетичні ресурси, особливо в рекреаційних зонах та зонах з особливим статусом:
3.4.1. Ініціювання перед центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань:
- виведення підприємств - забруднювачів навколишнього природного середовища, які експлуатують неефективне енергосилове та технологічне обладнання, використовують застарілі технології, що призводить до підвищених обсягів впливів на навколишнє природне середовище, за межі таких зон;
- заборони надходження та спалювання низькосортних (неякісних) видів палива;
- використання енергетичного потенціалу від спалювання відходів промисловості та побуту у своєму регіоні, зменшення забруднення навколишнього природного середовища.
3.5. Ініціювання, з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, питання щодо використання нетрадиційних та відновлювальних природних та паливно-енергетичних ресурсів, розробки територіальних програм з переробки в пакет-брикети хмизу, неякісної деревини, торфу для використання їх для потреб опалення, особливо в південних регіонах України.
3.6. Інформування центральних органів виконавчої влади та керівників органів місцевого самоврядування про факти грубих порушень вимог законодавства у сфері енергоресурсозбереження та охорони навколишнього природного середовища для розробки та вжиття заходів щодо їх усунення.
................Перейти до повного тексту