- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 145/148 від 27.05.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 червня 2002 р. за N 479/6767 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики
N 560/350 від 17.10.2005 )
Про затвердження Порядку здійснення заставних закупівель зерна
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2002 року
N 590 "Про визначення заставних цін та фінансове забезпечення заставних закупівель зерна"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок здійснення заставних закупівель зерна, що додається.
2. Департаменту формування та функціонування аграрного ринку Мінагрополітики України (Розгон А.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних та управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій:
забезпечити проведення конкурсного відбору виконавців заставних закупівель зерна;
визначити обсяги заставних закупівель зерна, виходячи з балансів зерна, фінансових можливостей регіонів та потреб підтримки ринку зерна;
організувати проведення заставних закупівель зерна з використанням коштів місцевих бюджетів та кредитних ресурсів.
4. Визнати таким, що втратив чинність, спільний наказ Міністерства аграрної політики України та Державної акціонерної компанії "Хліб України" від 12.09.2000
N 177/67 "Про затвердження Порядку конкурсного відбору відповідальних зберігачів на право здійснення заставних закупок зерна" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.09.2000 за N 634/4855).
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Міністерства аграрної політики України Шмідта Р.М.
Міністр аграрної політики України Державний секретар Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України | С.Рижук В.Першин |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики і
Міністерства економіки та з
питань європейської
інтеграцїї України
27.05.2002 N 145/148
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 червня 2002 р.
за N 479/6767
Порядок
здійснення заставних закупівель зерна
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок, розроблений на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2002
N 590 "Про визначення заставних цін та фінансове забезпечення заставних закупівель зерна", визначає організацію здійснення заставних закупівель зерна та проведення тендера з визначення виконавців заставних закупівель зерна в сільськогосподарських товаровиробників і поширюється на заготівельні й переробні підприємства незалежно від форм власності (далі - виконавці).
1.2. Механізм здійснення заставних закупівель зерна впроваджується для стимулювання виробництва зерна, підтримки вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників та подолання негативних наслідків сезонних і кон'юнктурних коливань обсягів продажу і цін на зерно та хлібопродукти.
1.3. Заставні ціни на зерно базисних кондицій визначаються на рівні 50 відсотків середньозваженої ціни, яка складеться на біржовому аграрному ринку на момент укладення угоди про заставну закупівлю зерна.
1.4. Заставна закупівля зерна проводиться виконавцями заставних закупівель зерна, визначеними на конкурсних засадах.
1.5. Обсяги заставної закупівлі зерна для регіональних потреб визначаються, виходячи з балансу зерна, фінансових можливостей регіонів та мінімальних норм споживання, Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головними управліннями сільського господарства і продовольства обласних та управлінням сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій на підставі балансу зерна за попередній маркетинговий рік та прогнозованого балансу зерна на поточний, доводяться до виконавців заставних закупівель і є підставою для укладання угод про заставну закупівлю зерна між виконавцями та сільськогосподарськими товаровиробниками.
Обсяги зерна для заставної закупівлі визначаються як різниця між прогнозованими обсягами зерна, яке надійде на ринок у період масового збору врожаю (липень - жовтень), та обсягами середньомісячної потреби в зерні протягом року.
2 Організація та проведення тендера
2.1. Виконавці заставних закупівель визначаються на конкурсних засадах тендерними комітетами Ради міністрів Автономної Республіки Крим та обласних державних адміністрацій в установленому законодавством порядку.
2.2. Рішення про проведення тендера з питань визначення виконавців закупівель зерна в сільськогосподарських товаровиробників (далі - тендер) приймається Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головними управліннями сільського господарства і продовольства обласних та управлінням сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій.
2.3. Після прийняття рішення про проведення тендера за 10 днів до дати його проведення тендерний комітет (далі - Комітет) дає відповідне оголошення в засобах масової інформації.
2.4. Заготівельні й переробні підприємства, які бажають узяти участь у тендері (далі - Претенденти), подають до Комітету заявку згідно з додатком 1 на участь у тендері не пізніше ніж за 1 день до його початку та необхідні для реєстрації документи згідно з додатком 2 до цього Порядку.
2.5. Претендент несе повну відповідальність за достовірність поданої інформації.
2.6. Розпечатування конвертів з документами, поданих на тендер, проводиться Комітетом одночасно у визначений термін і оформлюється відповідним чином.
Якщо інформація, що міститься в поданих документах, має конфіденційний характер або становить комерційну таємницю, то Претендент повинен письмово повідомити про це Комітет.
За розголошення такої інформації члени Комітету несуть відповідальність згідно із законодавством.
2.7. Подані на тендер документи реєструються протягом 1 дня членом Комітету в журналі обліку. Реєстраційний номер указується на конверті. Документи, представлені не в повному обсязі, передбаченому додатком 2 до цього Порядку, не реєструються і повертаються Претендентам із зазначенням причин повернення.
2.8. Під час вивчення документів, поданих на тендер, Комітет може проводити перевірку достовірності наданої Претендентом інформації. У разі виявлення недостовірної інформації Комітет приймає вмотивоване рішення про відхилення заявки Претендента на участь у тендері.
2.9. Комітет повідомляє Претендентів письмово, факсом або телефонограмою про отримання заявки, документів. Претендент протягом 1 дня підтверджує свою участь у тендері у будь-який зручний для нього спосіб.
2.10. Склад Комітету визначається Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головними управліннями сільського господарства і продовольства обласних та управлінням сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій і затверджується в установленому порядку.
Членами тендерного комітету призначаються спеціалісти Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних та управлінь сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій у кількості не менше 5 осіб.
При необхідності до роботи Комітету можуть залучатися незалежні спеціалісти, радники та експерти, крім тих, що є заінтересованими особами стосовно виконавців закупівель зерна.
2.11. Керує діяльністю Комітету й організовує його роботу голова Комітету.
2.12. Голова Комітету в межах своєї компетенції:
скликає засідання Комітету;
................Перейти до повного тексту