1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 791 від 08.05.2002
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 червня 2002 р.
за N 477/6765
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 146 від 04.02.2013 )
Про затвердження Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1137 від 27.06.2002 ) ( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 554 від 23.04.2012 - Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 2952 від 14.06.2012; Наказ скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 2965 від 15.06.2012 )
Відповідно до статті 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", а також ураховуючи рішення Наглядової ради з питань оціночної діяльності від 26 квітня 2002 року щодо прийняття Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності (додається).
2. Управлінню оцінки майна та фінансово-господарського аналізу (Н.Лебідь) забезпечити реєстрацію Порядку роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Ю.Гришана.
Голова Фонду О.Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного майна
України
від 08.05.2002 N 791
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 червня 2002 р.
за N 477/6765
Порядок роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено на виконання статті 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (далі - Закон) з метою організаційного забезпечення виконання Наглядовою радою з питань оціночної діяльності (далі - Наглядова рада) її повноважень.
2. Порядком регулюються питання черговості скликання засідань Наглядової ради, формування порядку денного кожного засідання, порядку розгляду питань на засіданнях Наглядової ради та прийняття нею відповідних рішень, а також права та обов'язки членів Наглядової ради.
II. Права та обов'язки членів Наглядової ради
3. Члени Наглядової ради мають право:
ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях Наглядової ради шляхом унесення їх до порядку денного;
уносити пропозиції щодо внесення змін до цього Порядку та до проектів рішень Наглядової ради;;
вимагати надання необхідних матеріалів та документів для ознайомлення з метою прийняття рішення з питання порядку денного;
особисто голосувати за проекти рішень з питань, що винесені на обговорення Наглядової ради, за принципом "за" чи "проти";
висловлюватись з мотивів голосування з конкретного питання порядку денного та оприлюднювати їх відповідно до цього Порядку.
4. Члени Наглядової ради зобов'язані:
брати участь у засіданнях Наглядової ради;
подавати матеріали та документи для забезпечення позачергових засідань Наглядової ради в разі їх особистого ініціювання;
повідомляти про причини неможливості своєї присутності на засіданнях Наглядової ради;
виконувати рішення Наглядової ради незалежно від особистого голосування за ними.
5. Голова Наглядової ради має такі повноваження:
забезпечує роботу Наглядової ради відповідно до повноважень, які на неї покладені згідно із Законом, у Порядку, установленому Наглядовою радою;
забезпечує формування остаточного порядку денного засідань Наглядової ради;
ініціює розгляд питань на засіданні Наглядової ради;
скликає чергові та позачергові засідання Наглядової ради;
підписує рішення, у тому числі виписки з протокольних рішень Наглядової ради, листи, звернення, запити, відповіді на запити з питань, що обговорені та прийняті Наглядовою радою;
представляє Наглядову раду в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях;
здійснює інші повноваження з метою забезпечення діяльності Наглядової ради та виконання нею своїх повноважень, передбачених Законом.
У разі відсутності голови Наглядової ради його повноваження виконує заступник голови, який обирається Наглядовою радою з числа її членів - представників органів державної влади.
6. Відповідальний секретар Наглядової ради:
збирає та готує пропозиції до порядку денного засідань Наглядової ради та проектів протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного її засідань;
організаційно забезпечує засідання Наглядової ради, у тому числі готує протоколи її засідань та забезпечує їх підписання членами Наглядової ради;
готує виписки з протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного;
виконує інші повноваження та доручення Наглядової ради з метою забезпечення її діяльності.
III. Скликання засідань Наглядової ради та формування порядку денного
7. Чергові засідання Наглядової ради відбуваються не рідше одного разу на місяць. У разі виникнення потреби на вимогу голови або членів Наглядова рада має право проводити позачергові засідання.
Право ініціювати скликання позачергового засідання Наглядової ради може будь-який член Наглядової ради. Дату та час проведення чергових та позачергових засідань Наглядової ради визначає голова Наглядової ради.
8. Порядок денний засідань Наглядової ради формує Голова Наглядової ради. Питання порядку денного, запропоновані членами Наглядової ради письмово не пізніше семи робочих днів до її чергового засідання або трьох робочих днів до її позачергового засідання, включаються до порядку денного обов'язково.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1137 від 27.06.2002 )
9. З метою проведення чергового засідання Наглядової ради відповідальний секретар Наглядової ради не пізніше ніж за п'ять робочих днів надсилає членам Наглядової ради письмове запрошення з указівкою призначеної дати та часу проведення засідання, а також проект порядку денного чергового засідання та необхідні матеріали до нього.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1137 від 27.06.2002 )
10. Пропозиція про скликання позачергового засідання Наглядової ради подається його ініціатором в письмовому вигляді разом з необхідними для розгляду матеріалами голові Наглядової ради.
У разі призначення позачергового засідання Наглядової ради відповідальний секретар забезпечує інформування про нього та причини його скликання членів Наглядової ради не пізніше ніж за два робочі дні до призначеної дати засідання.
( Абзац другий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1137 від 27.06.2002 )
Ініціатор скликання позачергового засідання Наглядової ради самостійно забезпечує надання членам Наглядової ради матеріалів з питання його порядку денного не пізніше ніж за два робочі дні до призначеної дати засідання.
( Абзац третій пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1137 від 27.06.2002 )
IV. Порядок проведення засідань Наглядової ради
11. Засідання Наглядової ради є правочинним у разі особистої присутності на ньому не менше половини членів Наглядової ради.
У разі відсутності необхідного представництва Наглядової ради засідання Наглядової ради вважається таким, що не відбулося. У цьому випадку голова Наглядової ради має право перенести засідання на іншу дату, але не більше ніж на десять календарних днів.
12. Відповідальний секретар веде облік присутності членів Наглядової ради на засіданнях.
Голова Наглядової ради має право виступити з ініціативою щодо заміни члена Наглядової ради, який був відсутній більш ніж на трьох засіданнях Наглядової ради без поважних причин.
13. На засідання можуть бути запрошені представники інших органів виконавчої влади, сторони розгляду спірних питань, інші зацікавлені особи. Запрошення зазначених осіб на засідання Наглядової ради забезпечує відповідальний секретар.
14. На початку засідання Голова Наглядової ради встановлює його правочинність для розгляду та прийняття рішень з питань порядку денного. Після цього Наглядова рада шляхом голосування приймає рішення про затвердження порядку денного засідання.
15. Після доповіді з питання порядку денного перед його обговоренням члени Наглядової ради мають право заслуховувати представників, що запрошені на засідання Наглядової ради.
Після обговорення питання порядку денного Наглядова рада приймає рішення щодо зазначеного питання в порядку, визначеному розділом V.
16. У разі необхідності, а також у разі наявності суттєвих розбіжностей у позиціях членів Наглядової ради з обговорюваних питань порядку денного Наглядова рада має право перенести розгляд та прийняття рішення щодо зазначеного питання на іншу дату. Рішення про дату та час такого засідання приймається Наглядовою радою.
З метою усунення розбіжностей в позиціях членів Наглядової ради з питань порядку денного Наглядова рада створює погоджувальні робочі групи з числа її членів. Опрацьовані пропозиції погоджувальних робочих груп підлягають обговоренню та голосуванню на наступному засіданні Наглядової ради в загальному порядку.
V. Порядок прийняття рішень
17. Голосування за рішення з питань порядку денного, у тому числі про затвердження порядку денного, відбувається за принципом "за" та "проти".
18. Рішення Наглядової ради щодо затвердження порядку денного та з питань порядку денного приймається простою більшістю голосів присутніх членів Наглядової ради.
У разі рівного розподілу голосів "за" та "проти" рішення, за яке віддав голос голова Наглядової ради, є ухвальним.
19. Пропозиції члена Наглядової ради, який відсутній на засіданні, не розглядаються.
Член Наглядової ради, який відсутній на її засіданні, не має права передавати свої повноваження іншим членам Наглядової ради або іншим особам.
VI. Мотиви голосування
20. Члени Наглядової ради мають право висловлюватися з мотивів голосування.
Оприлюднення мотивів голосування "проти" з питань порядку денного члени Наглядової ради мають право викладати письмово. Письмове оприлюднення мотивів голосування окремо відображається в протоколі засідання Наглядової ради в частині, присвяченій прийняттю рішення з питання порядку денного, та підлягає обов'язковому відображенню у виписці з протокольного рішення Наглядової ради із зазначеного питання.
VII. Порядок вирішення спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності
21. Розгляд спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності здійснюється за письмовою заявою суб'єкта оціночної діяльності. У зверненні мають бути зазначені мотиви спору, пояснення суб'єкта оціночної діяльності, а також, у разі потреби, додаткові матеріали, які розкривають суть спору.
Письмова заява та інші матеріали повинні бути подані до Наглядової ради не пізніше ніж за сімнадцять днів до дати проведення її чергового засідання.
22. Для розгляду спірних питань, пов'язаних з видачею сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, після надходження письмової заяви та інших матеріалів від суб'єкта оціночної діяльності Фонд державного майна України в тижневий строк готує та подає свої пояснення щодо суті спору.
23. Розгляд спірних питань, пов'язаних з видачею сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, здійснюється Наглядовою радою на черговому засіданні за наявності всіх передбачених цим Порядком документів та інших матеріалів, присутності вповноваженого представника суб'єкта оціночної діяльності та внесення питання до порядку денного засідання.

................
Перейти до повного тексту