- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї ТА МОЛОДІ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 31/105/95 від 15.02.2002 Зареєстровано в Міністерстві
м. Київ юстиції України
2 квітня 2002 р.
за N 326/6614
Про затвердження Положення про молодіжний трудовий загін
На виконання п. 6 Указу Президента України від 29.03.2001
N 221/2001 "Про додаткові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики" та з метою сприяння вторинній зайнятості молоді у вільний від навчання або роботи час
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про молодіжний трудовий загін (додається).
2. Республіканському комітету у справах сім'ї та молоді, Міністерству праці та соціального захисту й Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з реалізації державної молодіжної політики, головним управлінням праці та соціального захисту населення, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до покладених на них обов'язків, ректорам (директорам) вищих навчальних закладів сприяти організації та діяльності молодіжних трудових загонів.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Голови Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, заступника Державного секретаря Міністерства праці та соціальної політики України та заступника Державного секретаря Міністерства освіти і науки України відповідно до покладених на них обов'язків.
Голова Державного комітету України
у справах сім'ї та молоді В.І.Довженко
Міністр праці та соціальної
політики України І.Я.Сахань
Міністр освіти і науки України В.Г.Кремень
Затверджено
Наказ Державного комітету
України у справах сім'ї
та молоді,
Міністерства праці та
соціальної політики України,
Міністерства освіти і
науки України
15.02.2002 р. N 31/105/95
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 квітня 2002 р.
за N 326/6614
ПОЛОЖЕННЯ
про молодіжний трудовий загін
1. Молодіжний трудовий загін (далі - загін) утворюється відповідним структурним підрозділом з реалізації державної молодіжної політики, підприємством, установою, організацією, молодіжною (дитячою) громадською організацією, загальноосвітнім, професійно-технічним і вищим навчальним закладом спільно з профспілковим комітетом студентської молоді, органом самоврядування студентської та учнівської молоді, молодіжним центром праці (далі - засновник) з метою забезпечення вторинної зайнятості молоді у вільний від навчання або роботи час, а також для організації її дозвілля та відпочинку. Загін може працювати на промислових підприємствах, в аграрному секторі та на підприємствах житлово-комунальної сфери, брати участь у проведенні благодійних заходів.
2. Замовником робіт, які виконує загін (далі - замовник), може бути підприємство, установа або організація будь-якої форми власності.
Засновник видає розпорядчий документ, в якому зазначається термін дії, порядок утворення та ліквідації загону, а також спрямовує, координує, контролює та надає допомогу в організації його діяльності.
3. Взаємовідносини засновника, замовника і загону визначаються законодавством та угодою, яка укладається засновником, замовником та командиром загону. В угоді передбачаються:
терміни, види, умови та обсяги виконуваних робіт;
матеріально-технічне забезпечення (будівельні матеріали, машини та механізми, інструменти, транспортні засоби);
умови проходження у разі потреби фахової підготовки або інструктажу членів загону;
зобов'язання щодо охорони праці, умов проживання та відпочинку, медико-санітарного обслуговування членів загону;
оплата праці командира та інших членів загону, організація харчування і відпочинку;
відповідальність сторін.
Суб'єкти угоди можуть за власним бажанням передбачати в ній також інші умови, які не суперечать законодавству.
4. Засновник, замовник і члени загону вживають заходів для популяризації діяльності загону з метою залучення молоді до суспільно корисної праці та благодійної роботи.
5. Членами загону можуть бути учні старших класів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студенти, безробітна молодь, які не мають медичних протипоказань до виконання робіт (згідно з нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України), передбачених відповідною угодою, і пройшли інструктаж з охорони праці.
6. Зарахування до загону проводиться засновником.
Кандидат подає засновнику такі документи:
заяву;
медичну довідку про стан здоров'я, щеплення, відсутність інфекційних хвороб, відомості про епідемічне оточення, результати флюорографії, а також відсутність медичних протипоказань до виконання робіт, передбачених угодою;
письмову згоду батьків (для неповнолітніх).
7. Під час зарахування до загону його члени проходять обов'язковий інструктаж з охорони праці, профілактики травматизму, із запобігання нещасним випадкам, дотримання санітарно-гігієнічних правил, а також з надання невідкладної долікарської допомоги (ознайомлення з відповідними інструкціями підтверджується у заяві про вступ до загону).
................Перейти до повного тексту