1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА
СЕРТИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 91 від 13.02.2002
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2002 р.
за N 199/6487
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 972 від 14.06.2016 )
Про затвердження Порядку проведення атестації державних інспекторів з метрологічного нагляду (ПМУ 22-2002)
З метою реалізації положень статті 24 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення атестації державних інспекторів з метрологічного нагляду (ПМУ 22-2002), що додається.
2. Начальнику управління метрології, єдиного часу та еталонних частот Салганику Б.Ш. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Директорам територіальних органів Держстандарту забезпечити впровадження та безумовне виконання зазначеного Порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держстандарту України Сидоренка Г.С.
Голова Комітету П.Кабан
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держстандарту
України
13 лютого 2002 р. N 91
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2002 р.
за N 199/6487
ПОРЯДОК
ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКТОРІВ З МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ (ПМУ 22-2002)
1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Цей Порядок розроблений відповідно до статті 24 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - Закон України) і встановлює вимоги та процедуру до проведення атестації державних інспекторів з метрологічного нагляду й оформлення її результатів.
1.2 Вимоги цього Порядку поширюються на службових осіб Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України (далі - Держстандарт України) та його територіальних органів, які здійснюють державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань та кількістю фасованого товару в упаковках (далі - державний метрологічний нагляд).
2 ВИМОГИ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ
2.1 Службові особи Держстандарту України та його територіальних органів, на яких покладені роботи із здійснення державного метрологічного нагляду (далі - службові особи), підлягають обов'язковій атестації як державні інспектори з метрологічного нагляду (далі - державні інспектори).
2.2 Атестація службових осіб проводиться з метою визначення кваліфікації, досвіду і ділових якостей, необхідних для виконання робіт з державного метрологічного нагляду.
2.3 Установлюються два види атестації: первинна та періодична.
2.3.1 Первинній атестації підлягають службові особи для одержання ними права на здійснення державного метрологічного нагляду.
Як державні інспектори можуть бути атестовані службові особи, які:
мають повну вищу освіту;
мають необхідну теоретичну підготовку в галузі державного метрологічного нагляду, одержану в Українському учбово-науковому центрі стандартизації, метрології і якості продукції Держстандарту України (далі - УкрУНЦ) або іншому навчальному закладі III - IV рівнів акредитації;
протягом 6 місяців пройшли практичне стажування в територіальному органі із здійснення державного метрологічного нагляду.
2.3.2 Періодична атестація службових осіб проводиться один раз на 5 років для підтвердження їх кваліфікації щодо проведення державного метрологічного нагляду.
Службові особи повинні не рідше одного разу на 5 років підвищувати свою кваліфікацію в галузі державного метрологічного нагляду шляхом навчання в УкрУНЦ або іншому навчальному закладі III - IV рівнів акредитації.
2.4 Службові особи при проведенні державного метрологічного нагляду повинні керуватися Законами України, нормативно-правовими актами України з метрології, нормативними документами з метрології, посадовими інструкціями та цим Порядком.
2.5 Службові особи, які атестуються, повинні знати:
закони України та інші нормативно-правові акти України в галузі метрології та метрологічної діяльності, а також з питань дисциплінарної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення у сфері метрології та метрологічної діяльності;
організацію і порядок проведення державного метрологічного нагляду;
основоположні нормативні документи в галузі метрології;
основи метрології, основні принципи, методи та умови одержання результатів вимірювань;
основи законодавства про працю, правила охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки.
2.6 Права, обов'язки та правовий захист державних інспекторів з метрологічного нагляду визначені статтями 24 і 25 Закону України.
3 ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ТА ОФОРМЛЕННЯ ЇЇ РЕЗУЛЬТАТІВ
3.1 Організацію та проведення атестації службових осіб покладено на Держстандарт України та його відповідні територіальні органи. Для цього наказом Держстандарту України або територіального органу утворюється комісія з атестації у складі голови, секретаря та членів комісії.
Атестація службових осіб центрального апарату Держстандарту України здійснюється комісією Держстандарту України, а атестація службових осіб територіальних органів - комісією відповідного територіального органу.
3.2 До складу комісії з атестації, яка повинна складатися не менш ніж з 3 осіб, залучаються провідні фахівці в галузі метрології та стандартизації, представники кадрових та юридичних служб.
3.3 На кожну службову особу, що підлягає атестації, у комісію з атестації надається атестаційний лист, зразок якого наведено в додатку, та характеристика, підписана керівником підрозділу, де працює службова особа.
Перший розділ атестаційного листа заповнюється працівником кадрової служби Держстандарту України або відповідного територіального органу.
3.4 Службова особа, що підлягає атестації, повинна бути офіційно повідомлена про термін і місце проведення атестації, а також ознайомлена з характеристикою (під розпис) не пізніше ніж за два тижні до проведення атестації.
3.5 Атестація проводиться шляхом перевірки та оцінки рівня теоретичних знань і практичної підготовки службової особи, що необхідні для здійснення державного метрологічного нагляду. Крім того, оцінюються ділові якості цієї службової особи.
Атестація проводиться в присутності керівника підрозділу, де працює службова особа.
Атестація службової особи не може проводитися у разі її відсутності на засіданні атестаційної комісії.
3.6 На підставі всебічної оцінки рівня підготовки службової особи комісія з атестації приймає одне з таких рішень:

................
Перейти до повного тексту