- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 22/35 від 13.02.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2002 р. за N 191/6479 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 746 від 02.07.2012 )
Про затвердження Порядку контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету України з питань регуляторної політики
та підприємництва
N 58/220 від 23.06.2006 )
Відповідно до статті
8 Закону України
"Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Указу Президента України від 25 травня 2000 року
N 721/2000 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва" і постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р.
N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), що додається.
2. Головному управлінню контролю та реформування процедур легалізації суб'єктів господарювання Держпідприємництва й управлінню з питань власності та банкрутства Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію Міністерству юстиції.
3. Управлінню з питань власності та банкрутства Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції (Максимов О.А.) забезпечити опублікування цього наказу в засобах масової інформації.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.І. і керівника департаменту інституційної політики Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції Мельника О.В.
Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України | О.В. Кужель О.В. Шлапак |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва і
Міністерства економіки та з
питань європейської
інтеграції України
13.02.2002 N 22/35
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 лютого 2002 р.
за N 191/6479
Порядок контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)
Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України
"Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Закону України
"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Указу Президента України від 25 травня 2000 року
N 721/2000 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва", постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р.
N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" та наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства економіки України від 04.05.2001
N 72/49 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)".
1. Організація перевірок
1.1. Контроль за додержанням арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами) (далі - арбітражний керуючий)
ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі - Ліцензійні умови) здійснюють Державний департамент з питань банкрутства (його територіальні органи з питань банкрутства) як орган ліцензування та Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (і його представництва) як спеціально уповноважений орган з питань ліцензування (органи контролю) у межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
( Пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 58/220 від 23.06.2006 )
1.2. Планові перевірки дотримання арбітражними керуючими
Ліцензійних умов проводяться не частіше одного разу на рік згідно з річним планом перевірок, який затверджується наказом органу контролю. Плани перевірок узгоджуються між Міністерством економіки України та Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва.
( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 58/220 від 23.06.2006 )
1.3. Позапланові перевірки здійснюють органи контролю лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення арбітражними керуючими ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень
Ліцензійних умов.
1.4. Для проведення перевірок органом контролю видається розпорядчий документ про утворення комісії та призначення голови і членів комісії.
1.5. Комісії видається посвідчення на проведення перевірки арбітражного керуючого (додаток 1), яке засвідчується підписом керівника (заступника керівника) органу контролю та скріплюється печаткою.
1.6. Посвідчення реєструється в окремому журналі обліку, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою (додаток 2).
1.7. Про проведення планової перевірки орган контролю повідомляє арбітражного керуючого не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку проведення перевірки.
Позапланова перевірка проводиться без попередження.
Термін проведення перевірки становить не більше п'яти робочих днів, у разі необхідності термін перевірки може бути продовжено до 10 робочих днів.
2. Права комісії
Комісія має право:
отримувати необхідні для проведення перевірки документи;
ознайомлюватися з нормативно-технічною, обліково-звітною, розпорядчою, статистичною та іншою документацією;
отримувати копії (ксерокопії) необхідних документів;
одержувати від арбітражних керуючих письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки.
3. Обов'язки комісії
Комісія зобов'язана:
керуватися у своїй роботі нормами законодавства;
об'єктивно відображати стан справ щодо додержання арбітражними керуючими
Ліцензійних умов;
забезпечувати дотримання державної та комерційної таємниць.
4. Відповідальність комісії
4.1. Комісія несе відповідальність згідно з чинним законодавством за:
необ'єктивне відображення в акті перевірки даних про діяльність арбітражних керуючих;
приховування фактів порушень чи зловживань, допущених арбітражними керуючими;
інші дії, що порушують чинне законодавство.
4.2. Голова комісії відповідає за проведення дорученої йому перевірки.
5. Порядок проведення перевірки
Для проведення перевірки голова комісії повинен пред'явити арбітражному керуючому посвідчення на перевірку.
Арбітражний керуючий під час перевірки дотримання ним
Ліцензійних умов надає всі необхідні для проведення перевірки документи та забезпечує умови для її проведення.
Предмет перевірки
5.1. При плановій перевірці арбітражного керуючого комісія перевіряє:
відповідність документів, на підставі яких арбітражний керуючий здійснює свою діяльність, вимогам чинного законодавства;
відповідність відомостей, наведених в ліцензії, відомостям свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;
відповідність діяльності, яку здійснює арбітражний керуючий, вимогам чинного законодавства;
своєчасність повідомлення Державного департаменту з питань банкрутства та органу державної реєстрації, у якому зареєстровано арбітражного керуючого, про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;
своєчасність переоформлення ліцензій.
5.2. При позаплановій перевірці арбітражного керуючого комісія перевіряє факти порушення арбітражним керуючим
Ліцензійних умов, наведені у заяві, або виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.
Оформлення акта перевірки
5.3. За результатами перевірки комісія складає акт перевірки додержання арбітражним керуючим
Ліцензійних умов у двох примірниках (додаток 3). Один примірник акта видається арбітражному керуючому, який перевірявся, другий - зберігається органом контролю, який здійснив перевірку.
5.4. Усі примірники акта підписуються особами, які проводили перевірку. Арбітражний керуючий засвідчує, що ознайомлений з актом перевірки і отримав один примірник і, ставить свій підпис та печатку.
5.5. У разі відмови арбітражного керуючого від підписання акта перевірки голова комісії робить відповідний запис про те, що ця особа з актом ознайомлена і від підпису відмовилась. Арбітражний керуючий має право викласти мотиви своєї відмови від його підписання, подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які є невід'ємною частиною акта.
5.6. Порушення, викладені в акті перевірки, повинні мати посилання на конкретні пункти, розділи, статті нормативно-правових актів. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових актів не допускається.
5.7. Забороняється включати до акта перевірки відомості, які не підтверджені документально.
( Розділ 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 58/220 від 23.06.2006 )
6. Документи, які видаються за результатами перевірок
Розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов ( z0436-01 )
6.1. Орган контролю не пізніше десяти робочих днів з дати складання акта перевірки порушень
Ліцензійних умов видає розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, або орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії.
6.2. У разі усунення виявлених перевіркою порушень у десятиденний термін та надання органу контролю відповідних документів розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов не видається.
6.3. Арбітражний керуючий, який одержав розпорядження про усунення ним виявлених порушень
Ліцензійних умов, зобов'язаний його виконати і в установлений у розпорядженні термін у письмовій формі повідомити про це орган, який видав розпорядження.
6.4. У разі невиконання арбітражним керуючим розпорядження про усунення виявлених порушень
Ліцензійних умов:
6.4.1. Орган контролю за результатами перевірки складає акт про невиконання розпорядження про усунення виявлених порушень
Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії.
6.4.2. Представництва Держпідприємництва, працівники яких проводили перевірку, направляють акт про невиконання розпорядження про усунення виявлених порушень
Ліцензійних умов до Держпідприємництва, який направляє його Державному департаменту з питань банкрутства з пропозицією анулювати ліцензію та повідомляє про це відповідне представництво.
6.4.3. Територіальні органи з питань банкрутства, працівники яких проводили перевірку, не пізніше наступного робочого дня після складання акта про невиконання розпорядження про усунення виявлених порушень
Ліцензійних умов направляють акт до Державного департаменту з питань банкрутства з пропозицією анулювати ліцензію ( копію - факсом).
................Перейти до повного тексту