- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 96/799 від 12.12.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2001 р. за N 1097/6288 |
Про затвердження Положення про конкурсний відбір талановитої молоді для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньої галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба"
На виконання пункту 24 Заходів на виконання Комплексної програми підготовки державних службовців, затвердженої Указом Президента України від 9 листопада 2000 року
N 1212,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про конкурсний відбір талановитої молоді для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньої галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба" (далі - Положення), що додається.
2. Головному управлінню державної служби України та Міністерству освіти і науки України проінформувати про проведення протягом 2002/2003 навчального року апробації Положення:
- вищі навчальні заклади, які здійснюють підготовку магістрів в освітній галузі "Державне управління";
- центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ й організацій.
3. Заступнику Начальника Головдержслужби України Оболенському О.Ю. та заступнику Державного секретаря Міністерства освіти і науки України Степку М.Ф. забезпечити вирішення організаційних питань щодо проведення протягом 2002/2003 навчального року конкурсного відбору талановитої молоді для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньої галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба" згідно з Положенням.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Начальника Головдержслужби України Оболенського О.Ю., заступника Державного секретаря Міністерства освіти і науки України Степка М.Ф.
В.о. Начальника Головного управління державної служби України Міністр освіти і науки України | П.Т.Павленчик В.Г.Кремень |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головного управління
державної служби України
та Міністерства освіти і
науки України
12.12.2001 N 96/799
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2001 р.
за N 1097/6288
Положення про конкурсний відбір талановитої молоді для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньої галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба"
I. Загальні положення
Це Положення визначає порядок організації та проведення конкурсного відбору талановитої молоді для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньої галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба" (далі - Конкурс) на період 2002/2003 навчального року.
Мета Конкурсу:
виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді, розвиток та реалізація здібностей студентів, стимулювання творчої праці молоді, підвищення якості підготовки фахівців в освітній галузі "Державне управління", активізація навчально-пізнавальної діяльності молоді.
Основні завдання Конкурсу:
- виявлення та розвиток талановитої молоді і надання їй допомоги у виборі професії;
- запровадження відбору талановитої молоді для навчання, професійно спрямованого до роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування;
- стимулювання творчого самовдосконалення особистості;
- формування активної й свідомої позиції молоді щодо різних аспектів духовного, соціально-економічного, політичного та культурного життя суспільства;
- підвищення інтересу молоді до поглибленого вивчення проблем державного управління та державної служби;
- пропаганда досягнень, популяризація серед молоді професій державної служби;
- стимулювання бажання та готовності молоді до роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування в умовах сучасності, прогресу науки, техніки і культури;
- підготовка молоді до здобуття знань для професійної діяльності в державному управлінні шляхом навчання за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів державного управління в освітній галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба".
Залучення талановитої молоді до державного управління має бути прозорим, постійним, гарантованим державою для відібраних за конкурсом студентів, випускників вищих навчальних закладів, молодих учених і фахівців.
Конкурс передбачає розширення професійної підготовки фахівців у межах інших освітніх галузей та спеціальностей відповідно до потреб професіоналізації персоналу органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Перелік вищих навчальних закладів і центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій (далі - Центри) визначається на конкурсних засадах Науково-методичною радою при Головному управління державної служби України.
Відповідно до державного замовлення план приймання до вищих навчальних закладів для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньої галузі "Державне управління" та професійними програмами функціональної спеціалізації "Державна служба" щорічно встановлюється Головним управлінням державної служби України за узгодженням з вищими навчальними закладами.
II. Організація та порядок проведення Конкурсу
Конкурс проводиться у два етапи.
I етап Конкурсу
проводиться у грудні - першій половині березня поточного навчального року. Цей етап проводиться Центрами.
Центри розробляють на підставі цього Положення умови проведення I етапу Конкурсу.
Умови і порядок проведення Конкурсу, склад конкурсної комісії (далі - Комісія), апеляційної комісії затверджується наказом директора Центру.
Критерії та умови конкурсного відбору I етапу визначаються Центром за погодженням з Головним управлінням державної служби України.
Основні вимоги до конкурсних завдань та критерії оцінки виконання тестових завдань учасниками Конкурсу розглядаються та затверджуються Науково-методичною радою при Головдержслужбі України.
Центри через засоби масової інформації оголошують про проведення Конкурсу не пізніше ніж за три місяці до його початку із зазначенням термінів та умов Конкурсу, переліку необхідних документів тощо.
Для участі в Конкурсі необхідно подати заяву про участь (прізвище, ім'я та по батькові; повну адресу; контактний телефон; факс; e-mail, якщо є; офіційну назву навчального закладу, який закінчив або в якому навчається (місця роботи) з повною адресою).
Під час I етапу проводяться співбесіда та тестування (усно або в письмовій формі). Форма проведення тестування установлюється Комісією Центру.
Під час співбесіди та тестування учасники Конкурсу мають продемонструвати:
- ступінь володіння знаннями щодо питань державного управління і державної служби;
- уміння узагальнювати інформацію та аналізувати різні джерела та фактичні, зокрема статистичні матеріали;
- здатність працювати з нормативно-правовими актами;
- здатність використовувати сучасні методи дослідження та застосовувати обчислювальну техніку;
- уміння знаходити аналоги розв'язання проблеми у вітчизняній і зарубіжній практиці.
Учасники Конкурсу отримують та дають відповіді на конкурсні завдання державною мовою.
Результати I етапу Конкурсу оголошуються Центрами в межах часу проведення цього етапу.
Після підведення підсумків I етапу Конкурсу Комісія визначає переможців, рекомендує їх для участі в II етапі та інформує їх про терміни та місце проведення II етапу Конкурсу. Рекомендацією вважається заповнена Комісією анкета на кожного учасника окремо.
Форма анкети затверджується Головдержслужбою України.
Анкети переможців Конкурсу надсилаються до 1 квітня вищим навчальним закладам, освітню діяльність яких ліцензовано в галузі "Державне управління".
Вищі навчальні заклади з приймання переможців I етапу Конкурсу визначаються Головдержслужбою України.
Відповідальність за дотримання встановленого порядку проведення I етапу Конкурсу несе голова Комісії (директор Центру).
II етап Конкурсу
проводиться в квітні - травні поточного навчального року між переможцями I етапу.
Конкурс проводиться вищими навчальними закладами, освітню діяльність яких ліцензовано в галузі "Державне управління", та мають державне замовлення на підготовку магістрів державного управління в освітній галузі "Державне управління".
Вищі навчальні заклади розробляють на підставі цього Положення умови проведення Конкурсу.
Умови і порядок проведення Конкурсу, склад Комісії, апеляційної комісії затверджуються наказом ректора вищого навчального закладу.
Критерії та умови конкурсного відбору визначаються вищими навчальними закладами за погодженням з Головним управлінням державної служби України.
Основні вимоги до конкурсних завдань та критерії оцінки виконання письмових робіт учасниками Конкурсу розглядаються та затверджуються Науково-методичною радою при Головному управління державної служби України.
Вищі навчальні заклади через засоби масової інформації оголошують про проведення II етапу Конкурсу не пізніше ніж за місяць до його початку із зазначенням термінів та умов Конкурсу, переліку необхідних документів тощо.
II етап Конкурсу передбачає виконання його учасниками теоретичних і практичних завдань, зміст яких має відповідати вимогам до вступу на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів державного управління в освітній галузі "Державне управління" та професійних програм функціональної спеціалізації "Державна служба".
Термін проведення II етапу Конкурсу визначається вищими навчальними закладами, які здійснюють підготовку магістрів державного управління в освітній галузі "Державне управління".
Рукописи робіт конкурсантів подаються Комісії в одному примірнику, виконаному українською мовою, із зазначенням на титульному аркуші назви теми роботи.
Одночасно з рукописом роботи в закритому конверті із вказівкою на ньому теми роботи учасник Конкурсу повідомляє про себе такі дані:
- прізвище, ім'я та по батькові;
- повна дата народження;
- спеціальність;
- місце роботи (чи місце навчання);
- посада (чи курс, на якому навчається конкурсант);
- володіння мовами (українською, російською та іншими), у якій мірі;
- домашня адреса (указати контактний телефон);
- володіння комп'ютерною технікою (який рівень).
Теми конкурсних робіт розробляють вищі навчальні заклади з урахуванням пропозицій та потреб органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
................Перейти до повного тексту