- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ
ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
N 249 від 23.10.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 листопада 2001 р. за N 947/6138 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
23.10.01 N 249 ( z0946-01 )
Інструкція з організації проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції
Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок організації проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції з інвестором відповідно до Закону України
"Про угоди про розподіл продукції" (далі - Закон).
2. Організація проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції (далі - конкурс) здійснюється Міжвідомчою комісією з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (далі - Міжвідомча комісія).
Підготовка об'єктів для винесення на конкурс
3. Об'єкти конкурсу визначаються згідно з Переліком ділянок надр (родовищ корисних копалин), що можуть надаватися в користування на умовах, визначених угодами про розподіл продукції (далі - Перелік).
4. Відповідно до п.2 ст.
6 Закону Перелік ділянок надр затверджується Кабінетом Міністрів України за спільним поданням Міжвідомчої комісії та відповідних органів виконавчої влади з попереднім узгодженням Переліку з органами місцевого самоврядування (залежно від виду та місця розташування корисних копалин) та публікується в офіційних друкованих виданнях України та іноземних засобах масової інформації.
5. У десятиденний термін після затвердження Кабінетом Міністрів України Перелік опубліковується в офіційних друкованих виданнях України та іноземних засобах масової інформації із зазначенням адреси робочого органу Міжвідомчої комісії, за якою приймаються попередні заявки від потенційних інвесторів.
Підготовка до проведення конкурсу
6. Під час підготовки до проведення конкурсу Міжвідомча комісія:
затверджує техніко-економічні розрахунки;
затверджує початкові умови конкурсу, що розроблені її робочим органом на основі техніко-економічних розрахунків, та погоджує їх з органом місцевого самоврядування;
розробляє та затверджує конкурсну документацію;
публікує оголошення про проведення конкурсу;
надає конкурсну документацію в порядку, визначеному в оголошенні конкурсу;
дає на запити інвесторів роз'яснення з приводу уточнення інформації, що міститься в конкурсній документації;
приймає та реєструє заявки інвесторів у встановленому порядку;
здійснює інші функції щодо організації проведення конкурсу, в межах своєї компетенції.
7. Техніко-економічні розрахунки затверджуються Міжвідомчою комісією в місячний термін з дня надходження до її робочого органу заявки інвестора з урахуванням технічних, економічних та екологічних норм і вимог, що відповідають стандартам України та світовій практиці розробки аналогічних родовищ корисних копалин.
8. Початкові умови конкурсу розробляються робочим органом у терміни, визначені Міжвідомчою комісією, залежно від виду корисних копалин.
9. Техніко-економічні розрахунки та початкові умови конкурсу повинні відповідати оптимальним економічним, технологічним, природоохоронним та інші показникам щодо раціонального використання надр відповідно до вимог законодавства та передбачати умови користування надрами, уключаючи всі істотні вимоги держави щодо умов та виконання робіт на конкретній ділянці надр, а також інші істотні умови, передбачені
Законом.
На ділянках надр, де виявлено родовища корисних копалин, обов'язковими умовами також є термін уведення родовища в розробку та техніко-економічні вимоги до освоєння родовища (термін розробки, обсяг видобутку основних і супутніх корисних копалин).
З урахуванням особливостей окремих ділянок надр (родовищ корисних копалин) умовами конкурсу додатково можуть визначатися такі вимоги:
термін уведення в експлуатацію родовища корисних копалин та мінімальні обсяги видобутку мінеральної сировини;
особливі вимоги щодо безпеки ведення робіт, умов праці;
вимоги щодо реалізації на території України виробленої і набутої у власність інвестором продукції;
залучення до розробки родовищ підприємств, які раніше брали участь у геологічному вивченні, оцінці та інших роботах, пов'язаних з освоєнням родовища, або компенсація затрат (частини затрат) таких підприємств на геологічне вивчення родовища.
10. Після закінчення терміну подання робочому органу заявок інвесторів про бажання взяти участь у конкурсі щодо конкретних ділянок надр, установленого
Законом, Міжвідомча комісія протягом десяти днів подає до Кабінету Міністрів України узгоджені початкові умови конкурсу та пропозиції з питань прийняття рішення про проведення конкурсу, визначення його порядку і можливого терміну проведення стосовно кожної окремої ділянки надр.
................Перейти до повного тексту