- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 95/185 від 02.07.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 липня 2001 р. за N 600/5791 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
комітету України з питань регуляторної політики
та підприємництва
N 15/19 від 11.02.2011 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (на об'єктах ветеринарного контролю)
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (на об'єктах ветеринарного контролю) (далі - Ліцензійні умови), що додаються.
2. Управлінню ліцензування Головного управління реєстрації та ліцензування Держпідприємництва України (Іванченко О.Б.), Управлінню організації ветеринарної справи та профілактики незаразних хвороб тварин Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України (Малохатько І.Ф.) у встановленому порядку забезпечити подання Ліцензійних умов на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Державному департаменту ветеринарної медицини забезпечити публікацію Ліцензійних умов у засобах масової інформації.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держпідприємництва України Третьякова С.І. та першого заступника голови Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України Горжеєва В.М.
Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністр аграрної політики України | О.В.Кужель І.Г.Кириленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету України з
питань регуляторної політики та
підприємництва і Міністерства
аграрної політики України
02.07.2001 р. N 95/185
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 липня 2001 р.
за N 600/5791
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (на об'єктах ветеринарного контролю)
1. Загальні положення
1.2. Дія цих Умов поширюється на всіх суб'єктів господарювання, що зареєстровані в установленому законодавством порядку як юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форм власності і ведуть господарську діяльність, пов'язану з проведенням дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт, а також на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність у зазначеній сфері.
1.3. Відповідно до чинного законодавства ліцензуванню підлягає господарська діяльність з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт на об'єктах ветеринарного контролю.
1.4. Визначені в цих Умовах терміни вживаються у такому значенні:
дезінфекційні роботи - це комплекс ветеринарно-санітарних заходів, що виконуються з метою знищення збудників інфекційних хвороб на шляху передачі від джерела інфекції до здорового організму;
дезінсекційні роботи - це комплекс ветеринарно-санітарних заходів, які включають роботи з винищування та захисту від нападу шкідливих комах;
дератизаційні роботи - це комплекс ветеринарно-санітарних заходів, які включають роботи з винищування та захисту від гризунів (у тому числі носіїв та розповсюджувачів інфекційних хвороб людини і тварин);
проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт включає: застосування, зберігання, транспортування, фасування і пакування засобів дезінфекції, дезінсекції, дератизації та приготування робочих розчинів і приманок цих засобів.
1.5. Ліцензування провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт проводиться Державним департаментом ветеринарної медицини.
Державний департамент ветеринарної медицини відповідно до статті
6 Закону України
"Про ліцензування певних видів господарської діяльності" делегує повноваження, передбачені цією статтею, своїм структурним територіальним підрозділам: Республіканському управлінню ветеринарної медицини АР Крим, управлінням державної ветеринарної медицини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
2. Загальні організаційні вимоги провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт
2.1. Суб'єкт господарювання при проведенні дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт повинен дотримуватися у частині, що регулює цю діяльність, таких вимог:
законодавчих актів України:
постанови Кабінету Міністрів України: від 8 червня 2001 року
N 641 "Деякі питання Державного департаменту ветеринарної медицини".
2.2. Проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт здійснюється суб'єктами господарювання на підставі ліцензії за наявності:
відповідної матеріально-технічної бази, яка відповідає санітарно-гігієнічним нормам щодо проведення робіт з дезінфекції, дезінсекції, дератизації та охорони праці;
нормативно-технічної, інструктивно-методичної, а в разі потреби технологічної документації.
2.3. Для проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт допускаються лише ті дезінфекційні, дезінсекційні, дератизаційні засоби, які зареєстровані і дозволені до застосування в Україні, а також на які є сертифікат якості, що видається виробником.
Забороняється застосування дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних засобів з простроченим терміном придатності.
2.4. Виготовлення робочих розчинів та приманок дезінсекційних і дератизаційних засобів здійснюється за нормативно-технічними документами, які встановлюють вимоги до дезінсекційних і дератизаційних робіт. Виготовлення робочих розчинів дезінфекційних засобів здійснюється відповідно до вимог інструктивно-методичних документів.
3. Спеціальні вимоги провадження господарської діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт
3.1. Загальні спеціальні вимоги при проведенні дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт
3.1.1. Виробничі приміщення, які призначені для виготовлення робочих розчинів та приманок, дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних засобів, повинні відповідати санітарно-гігієнічним нормам.
3.1.2. Лабораторні прилади, обладнання та апаратура повинні мати технічні паспорти та підлягати своєчасному технічному обслуговуванню й атестації, засоби вимірювальної техніки - своєчасній повірці.
3.1.3. Виробничий персонал, який виконує роботи з дезінфекції, дезінсекції та дератизації, забезпечується засобами індивідуального захисту (спецодяг, спецвзуття, захисні окуляри, гумові рукавички, протигази, респіратори, захисні мазі і пасти) відповідно до встановлених норм та визначених термінів.
3.1.4. У приміщеннях для виготовлення і зберігання робочих розчинів та приманок дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних засобів не повинні перебувати сторонні особи і використовуватись як прохідні для персоналу, який в них не працює.
................Перейти до повного тексту